Tautinis jaunimas neigia šmeižtą apie patriotines eitynes (17)

Dovydas Kacas nusifotografavo su tautiniu jaunimu

Dovydas Kacas nusifotografavo su tautiniu jaunimu

Reaguodama į dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbtą straipsnį apie tai, kad Vasario 16-osios patriotinių eitynių dalyviai neva bandė nuskriausti profesorių Dovydą Kacą, eitynes organizavusi Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad LTJS rengtos eitynės praėjo be jokių incidentų, buvo ramiai sutiktos kauniečių ir miesto svečių.

„Renginio tvarką prižiūrėję pareigūnai tradiciškai jokių priekaištų dėl organizavimo ir tvarkos užtikrinimo neturėjo. Renginyje dalyvavo apie 1000 žmonių, kurie skandavo įvairius patriotiškus šūkius,  nešė plakatus ir tautines trispalves. Viską užfiksavo eilė žiniasklaidos kamerų,” – rašoma LTJS išplatintame pranešime.

LTJS pranešime taip nurodoma, kad radikaliais pasisakymais garsėjantis žydų tautybės profesorius  D.Kacas eitynių metu „visaip stengėsi išprovokuoti konfliktą, kad tik eisenos dalyviai būtų parodyti kaip agresyviai nusiteikę kriminaliniai elementai.”

LTJS atkreipia dėmesį į tai, kad po eitynių tą pačią dieną internetiniame dienraštyje lrytas.lt pasirodė Nerijaus Povilaičio straipsnis „Profesorius D. Kacas: „Nacionalistų eitynės Vasario 16-ąją – visos Lietuvos gėda“, o kitą dieną – kitas to paties autoriaus straipsnis „Kauno policija apgynė žydų profesorių D. Kacą nuo nacionalistų eitynių dalyvių“.

LTJS teigimu, „Pirmąjame straipsnyje, be neapykanta lietuviškumui sklidinų nepagrįstų kaltinimų, minimas profesorius nemini jokio incidento, tačiau vėliau visi „prisiminė“ apie tariamą užpuolimą, nuo kurio jį išgelbėjo pareigūnai.“

Eitynių organizatoriai paaiškina ir kaip tariamą užpuolimą pavaizduotą įvykį: „Kadangi D.Katzas dalyvavo viešame renginyje, ir be perstojo visus fotografavo savo fotokamera, tai grupė eitynių organizatorių, matydami aiškų bandymą provokuoti eisenos dalyvius, priėjo prie šio asmens ir angliškai paprašė jo nusifotografuoti kartu. Visi nuotraukoje dalyvavę asmenys – Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos vadovaujančias pareigas užimantys nariai, ant kurių pečių ir krito atsakomybė, kad eitynės praeitų kuo gražiau. Todėl kaltinimai bandymu nuskriausti D. Katzą ir jo įžeidinėjimas lietuvių kalba yra grynų gryniausias melas.“

Patriotines eitynes organizavusi LTJS žada savo garbę ginti teisme.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. tikras lietuvis:

  Nei joks jis ne profesorius – per daug garbės prieš Lietuvą dirbančiam.

 2. Inga Baranauskienė:

  Labai šaunios nuotraukos! Katzas net laimingas atrodo. Nusiųskite ir jam su parašais, kad turėtų prisiminimui.

 3. Rytas:

  Kubilius dar turi ginklų:

  Ministro Pirmininko tarnyboje (MPT) – ryškios permainos. Šiais metais joje pradėjo dirbti Olga Feščenko, Lietuvoje plačiai žinoma kaip „Olialia mergaitė“.
  Vadinamosios „Olialia mergaitės“ yra komercinis, pramoginis, muzikinis ir, žinoma, lengvai erotinis projektas.

 4. Rytas:

  Čia skelbta alfoje vasario 15 d.
  Manau, kad čia galingas Kubiliaus ginklas.

 5. tikras lietuvis:

  Tautininkai pagavo šnipą? 🙂

 6. Urtenė:

  žmogus savo išvaizda labai pastebimas, atrodė laimingas ir eisenos dalyvis.Atrodė geranoriškas.Kas pasikeitė- nuotaikų kaita?

 7. Vilmantas Rutkauskas:

  Eiseną ištisai lydėjo taryt simbolinis žydų (judaistinės) religijos pradininkas, kuris simboliškai simbolizavo probož. nycinę įkyrią LT judaistiką. Jo pastoviai išskėstų rankų simbolika – neva žydų nukryžiuotojo – Lietuvai tebeprimena dabartinių kryžiuočių darbo tęsėjų LT pasąmoninę okupacinę siekiamybę – kryžia voninti Lietuvą.

  ——————————————————————————–

 8. Pora citatų:

  “Daugiau nei 12 metų Lietuvoje gyvenantis filologijos profesorius D.Kacas sakė, jog kiekvienoje tautoje esama visokių žmonių.”

  „Prie manęs buvo priėję keli nedraugiškai nusiteikę eitynių dalyviai. Jie man kažką sakė lietuviškai, tačiau aš nesupratau. Netrukus šalia atsirado daug policijos pareigūnų, todėl jaučiausi saugus“, – lrytas.lt pasakojo profesorius D. Katzas.

  Taigi, kaip manote, koks beviltiškai “tupas” turi būti toks “idišinis veikėjas”, save vadinantis kalbų specialistu ir profesoriumi, daugiau kaip 12 metų gyvenantis Lietuvoje, tačiau taip ir neišmokęs lietuviškai – ne tik kad kalbėti, bet netgi ir suprasti, ką jam sako lietuviškai?

  Tačiau šito Kaco antilietuviškų straipsnių bei pasisakymų pilnas internetas – ne be reikalo jis jau eilė metų aktyviai ieško prie ko būtų galima prisikabinti ir kaip dar apšmeižti Lietuvą ir lietuvius.

  • Štai ką parašė dar anksčiau visai kitame straipsnyje komentuodama viena moteriškė (tiesiog numatė, ką šis Kacas dar “iškrės”):

   Komentarai
   http://www.lrytas.lt/?id=13294052311329009675&view=6

   747. Birutė
   2012-02-17 15:06
   IP: 62.212.207.43

   gimiau Kaune, kaip ir mano mama. Jau turiu anūkę. Vaikystėje ne kartą girdėjau sakant visokių patarlių, kuriose žydai minimi. Bet mūsų šeimoj apie žydus – tik gerai, nes kai turėdama vos porą mėnesių, susirgau plaučių uždegimu, tai kaimynė žydė – sovietinės karo ligoninės gydytoja – mano mamai parūpino penicilino ampulių ir taip mane “atgriebė”…

   Buvau Laisvės alėjoj ir šalia to jaunimo pasiekiau Rotušės aikštę. Atkreipiau dėmesį ir į eisenos šone smagiai drožiantį ir vienu kitu žodžiu su jauna palydove bei vyresnio amžiaus tautiečių persimetantį, ilgu, atlapotu paltu tamsiaplaukį solidaus amžiaus vyrą.

   Atkreipė dėmesį į jį ir pareigūnai, sekdami, kad tik tam piliečiui kas nors “per snapą neužvažiuotų”.

   Nes, tik nepulkit piktintis, jis tiesiog prašėsi sudrausminamas. Įkyriai lindo, kaišiojo prie mitinguojančių jaunuolių veidų fotoaparatą, o tie, mačiau, labai taktiškai jam netgi pasiūlė drauge nusifotografuoti. Kas ir įvyko Rotušės aikštėje.

   Supratau, kad “iš bezdalų bus sukama virvė”, nes neatsitiktinai tas svetimtautis pilietis elgėsi tiesiog pats provokuodamas skandalą. Garbė tiems, kurie nesidavė provokuojami. Ir pareigūnams.

   Va, tuomet ir prisiminiau vaikystės patarlę: žydas muša, žydas rėkia…

  • tikras lietuvis:

   Tas jo kalbos “nesupratimas”, manau, buvo apsimestinis, nes esu ne kartą jį traukęs per dantį komentaruose (kai jis pradėdavo žydomasoniškus paistalus su grasinimais, tai dar paerzindavome – kac kac kac 🙂 ), berods lryte, kur jis rašinėjo ir kuo puikiausiai viską suprato lietuviškai.

 9. suomis:

  O kokio universiteto “profesorius” jis yra?

 10. suomis:

  Aš pasakyčiau, kad šitas Kacas yra Dievo dovana, jį kaip tiktai reikia išnaudoti – padaryti žvaigžde. Jis galėtų ant lietuvybės malūno vandenį pilti. O tai pasitarnautų abiejų tautų savitarpio supratimui. 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: