Kaune – festivalis Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti „Iš kartos į kartą“ (0)

„Tharaphita“ (Estija)

„Tharaphita“ (Estija)

Vasario 16 d. Kaune Laisvalaikio namuose „Nautilus“ (Savanorių g.124, Kaunas) kaip ir kasmet įvyks festivalio „Iš kartos į kartą“ koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Koncertuos: Mindrė (Folkloras, Vilnius), Pievos (Folkrokas, Rokiškis), Baltas Triukšmas (Patriotinis rokas, Klaipėda), Juodvarnis (Pagoniškas sunkusis metalas, Dusetos ), Luctus (Juodasis metalas, Kaunas), Tharaphita (Pagoniškas juodasis metalas, Estija).

Šiemet šventė prasidėjo nuo pat vasario pradžios. Kelias savaites vyko nemokamų istorinių ir etnografinių paskaitų ciklas Vasario 16 d. atminti.

Vasario 16 d. šventę pradės patriotinės eitynės nuo Ramybės parko Rotušės aikštės link. Eitynių pradžia 12:30 val. Vėliau, 15:00 val., vyks iškilminga koncerto pradžia laisvalaikio namuose „Nautilus” (Savanorių pr. 124). Šiais metais koncerte dalyvaus net šeši kolektyvai.

MINDRĖ – tai jaunimo folkloro ansamblis iš Vilniaus, susikūręs 2008-ųjų metų rudenį, kai keli iš pažiūros visiškai skirtingi, bet Lietuvą, jos papročius, tradicijas ir palikimą mylintys ir puoselėjantys jauni žmonės susirinko dainuoti savo malonumui. MINDRĖS nariai dainuoja ir šoka įvairių regionų dainas ir šokius, taip pat groja tradiciniais instrumentais, tokiais kaip smuikas, basedlė, dambrelis, lumzdelis, kanklės, skudučiai, būgnas, lūpinė armonikėlė, armonika, sudarydami tradicinius sąstatus.

Folkloro ansamblis „Mindrė“

Folkloro ansamblis „Mindrė“

PIEVOS susibūrė 1996 m. Grupės lyderės Virginijos meilė poezijai paveikė kuriamos muzikos stilių, kurį grupės gyvavimo pradžioje buvo galima priskirti prie dainuojamosios poezijos. Poetų eilės buvo papuoštos fleitos improvizacija, gitarų, smuiko ir perkusijų skambesiu. Grupė gyvavo tris metus, sugrojo keliolika koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose. Pirmųjų PIEVŲ palikimas – įrašytas albumas „Pasilikus su vienatve“, kurį MC formatu išleido „Dangus“/„Nova96“.

Po albumo išleidimo grupė nutilo. Virginija toliau grojo ir kūrė muziką ir viena pasirodydavo įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Viename iš jų dainininkė sutiko dabartinį grupės narį gitaristą Kostą. Taip 2003 m. grupė PIEVOS atgimė nauja sudėtimi – Virga (vokalas, gitara), Kostas (gitara), Aringas (smuikas), Augustas (mušamieji), Andrius (bosinė gitara).

PIEVOS toliau puoselėja savitą skambesį, grupės kūryboje pagausėjo folk elementų. Įdomiais potėpiais paspalvintas PIEVŲ folkrokas, kuriame persipina stipri poezija ir išjausta muzika, nuskraidina į Šiaurės Lietuvą, kur tarp tyliai burtus šnabždančių pievų, maldas kalbančių medžių bei tykančių pelkių akivarų, gali atrasti atsakymus į visus egzistencijos klausimus.

BALTAS TRIUKŠMAS – patriotinio roko kolektyvas iš Klaipėdos. Kaip teigia patys muzikantai, grupės pradžia miglota, siekia 2001-uosius metus. Neilgam grupės kūryba buvo laikinai uždaryta į stalčių, kol po maždaug metų pertraukos vėl iškilo iš tamsos su nauja jėga. Per visus gyvenimo metus grupė tai pasirodo, tai pasislepia, bet niekaip nepalieka ištikimų gerbėjų. Muzikantai neleis atsikvėpti ir šį ketvirtadienį.

JUODVARNIS – tai pagoniško heavy metalo grupė iš Dusetų. Grupė (kaip ROTARY PUMP) susikūrė 2008 metų sausio mėnesį. Iš pradžių grupė grojo hard roką, kuris vėliau perėjo į sunkųjį metalą. Pirmą pusmetį repeticijos vyko Dusetų jaunimo centre, kuris įkurtas klebonijos pastate, vėliau grupė persikėlė į gitaristo Pauliaus tėvo lentpjūvę, kurioje repetuoja iki šiol. 2011 m. grupė pasirodė šiuolaikinės baltų kultūros festivalyje „Mėnuo Juodaragis“, taip pat nemažai koncertavo įvairiuose Lietuvos miestuose.

LUCTUS susikūrimo metai – 2001-eji. LUCTUS groja juodąjį metalą. Jos vienintelis narys Luctus metus yra grojęs kitoje juodmetalio grupėje. Šis projektas gimė ir mirs kaip vieno nario grupė, nes ši muzika atspindi tik jos įkūrėjo mintis ir emocijas. Pagrindinės LUCTUS muzikos temos – karas, šiuolaikinė dekadencija, patriotizmas, mirštanti pagonybė. LUCTUS yra prieš kosmopolitizmą, pacifizmą, demokratiją, komunizmą, rasių kraujomaišą, krikščionybę, JAV, ES ir kitas žmogaus sugalvotas silpnybes. LUCTUS yra už Lietuvą, patriotizmą, senąsias pagonybės vertybes ir gamtą.

THARAPHITA – svečiai iš Estijos, pagrindinė vakaro grupė. THARAPHITA atliekama muzika apibūdinama kaip pagoniškas metalas. Grupės ištakos siekia 1995-uosius. Grupės narių tikslas buvo groti artimiausią širdžiai muziką. Derinami black ir kiti metalo stiliai, viską apjungia pagonybės tematika. Bėgant metams kolektyvo muzika keitėsi nežymiai. Grupė per savo gyvavimo laikotarpį tapo viena žinomiausių Estijoje, bei neblogai žinoma ir kitose Baltijos šalyse. Lietuvoje paskutinį kartą THARAPHITA koncertavo 2008 metais festivalyje „Kilkim Žaibu“. Festivalyje „Iš kartos į kartą“ estai pristatys keletą kūrinių ir iš artėjančio šeštojo albumo.

Koncerto bilieto kaina: 35lt. Renginio metu bilietais bus prekiaujama laisvalaikio namuose „Nautilus“.

Išankstiniais bilietais – Rezistencijos ir tremties knygyne, Laisvės al. 39 (I aukštas). Kaunas. I – V 11:00-16:00 . Kiti miestai kur platinami bilietai: Vilniuje – 862037054, Klaipėdoje 862554355.
Norintys įsigyti bilietus iš kitų miestų, kreiptis el. paštu – iskartosikarta@gmail.com
Durys:14:00
Pradžia: 15:00
Renginio pabaiga:21:00
Amžiaus cenzo nėra.

Apie renginį daugiau sužinosite Feisbuke.

Kategorijos: Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: