Kaunietis Rubiko kubo meistras toliau stebina (0)

Lukas Vaitkevičius

Lukas Vaitkevičius

Rubiko kubais prieš pusantrų metų susidomėjęs Kaune besimokantis 13-metis moksleivis Lukas Vaitkevičius ir toliau skina laurus tarptautinėse varžybose. Šį kartą kaunietis iš Vokietijos grįžo su trečiosios vietos diplomu.

Kauno Senamiesčio progimnazijoje besimokantis L.Vaitkevičius praėjusį savaitgalį, vasario 4–5 dienomis, dalyvavo Vokietijoje vykusiose Rubiko kubo varžybose „Hessen Open 2012“. Moksleivis, savo pasiekimais stebinantis ne vieną užsienio sportininką, Rubiko magijos (ang. Rubik’s Magic) rungtyje užėmė trečią vietą, kubą sudėliojęs per 1,56 sekundės. Iš viso moksleivis dalyvavo 9 rungtyse ir varžėsi su 90 Rubiko kubo sportininkų iš įvairių pasaulio valstybių.

„Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad pavyko pagerinti visus savo asmeninius bei Lietuvos rekordus. Didžiuojuosi, jog aš vienintelis atstovavau Lietuvai ir ypač savo gimtajam miestui Kaunui. Į varžybas vežiausi ne tik Rubiko kubus, bet ir vėliavėlių, atšvaitų, lankstinukų, kuriuose pristatomas Kaunas bei šiais metais mieste vykstantys renginiai“, – neslėpdamas džiaugsmo pasakojo L.Vaitkevičius.

Prie L.Vaitkevičiaus sėkmingo pasirodymo Vokietijoje vykusiose „Hessen Open 2012“ varžybose prisidėjo ir Kauno miesto savivaldybė, skyrusi lėšų kauniečio kelionės ir viešbučio išlaidoms apmokėti.

L.Vaitkevičius šiuo metu yra vienintelis lietuvis, užsiimantis šia sporto šaka ir dalyvaujantis varžybose, į kurias susirenka sportininkai iš viso pasaulio. Praėjusių metų pavasarį Lenkijoje jis pagerino visus Lietuvos rekordus, o rudenį Taline vykusių varžybų trijose rungtyse užėmė trečiąsias vietas.

Rubiko kubo varžybose sportininkai varžosi keliose rungtyse – tai priklauso nuo kubo dydžio ir ypatumų. Ši sporto šaka pasaulyje tampa vis populiaresnė. Išmėginti loginio mąstymo, rankų ir net pėdų miklumo suvažiuoja įvairaus amžiaus žmonės – nuo moksleivių iki senjorų.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: