KT nutarė, kad pensijų sumažinimas dirbantiems pensininkams prieštarauja Konstitucijai (2)

Konstitucinis teismasVasario 6 d. Konstitucinis teismas (KT) paskelbė nutarimą, kad 2009 metų pabaigoje priimtų teisės aktų nuostatos, pagal kurias buvo sumažintos dirbančių pensininkų pensijos labiau negu nedirbančiųjų prieštarauja Konstitucijai.

KT nustatė, kad Konstitucijai taip pat prieštarauja tai, kad buvo nustatyta išimtis nemažinti pensijų 75-100 proc. I grupės invalidumo pensininkams, bet jos netaikyti tokioje pat padėdyje buvusiems nuolatinės slaugos poreikį turintiems senatvės pensininkams.

Tuo pačiu KT pareiškė, kad teisės aktų nuostatos, kuriomis buvo sumažintos senatvės ir valstybinės pensijos, o 1995–2002 m. dirbusiems pensininkams neišmokėtų pensijų dalies išmokėjimas iš 2010 m. nukeltas į 2012 m., neprieštarauja Konstitucijai.

Šis KT nutarimas įsigalios 2012 09 21 d., jį paskelbus „Valstybės  žiniose“. Jeigu nutarimas šioje byloje būtų oficialiai paskelbtas iškart po jo viešo paskelbimo KT posėdyje, atsirastų kai kurių valstybinių pensijų teisinio reguliavimo neapibrėžtumas, kuriam pašalinti reikalingas tam tikras laikas ir dėl kurio galėtų būti iš esmės sutrikdytas ar net laikinai nutrauktas valstybinių pensijų mokėjimas.

Visas nutarimo tekstas skelbiamas Konstitucinio Teismo interneto svetainėje www.lrkt.lt  (žr. Teisės aktai / Nutarimai, sprendimai ir išvados).

Visą KT nutarimą skaitykite ČIA.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: