Šimtatūkstantinė demonstracija Budapešte paragino ES valdžią gerbti Vengrijos suverenitetą (video) (3)

AP/Scanpix nuotr.Sausio 21 d., šeštadienį, mažiausiai 100 000 vengrų išėjo į gatves  Vengrijos sostinėje Budapešte taip palaikydami savo ministrą pirmininką Viktorą Orbaną (Viktor Orban) ir jo vyriausybę po to kai Vengrija sulaukė aštrios kritikos iš Europos Sąjungos (ES) dėl naujų įstatymų neva keliančių pavojų demokratijai Vengrijoje.

Demonstrantai nešini deglais ir plakatais ragino premjerą V.Orbaną nepasiduoti ir nepataikauti ES biurokratams kurie atsisako suteikti Vengrijai finansinę pagalbą reikalaudami pakeisti šalies Konstituciją. Demonstrantai ragino ES valdžią gerbti Vengrijos suverenitetą.

Demonstrantai degina ES vėliavą | theworldreporter.com nuotr.

Demonstrantai degina ES vėliavą | theworldreporter.com nuotr.

Nesutarimai tarp ES ir Vengrijos įsiplieskė dėl sausio 1 dieną įsigaliojusios naujos Vengrijos  Konstitucijos. Europos komisija (EK) pareiškė, kad pagrindinis Vengrijos Įstatymas esą prieštarauja ES teisei. EK perspėjo Vengriją, kad jei Vengrija per mėnesį neatsisakys ES nepriimtinų įstatymų tai Vengrijai bus skiriamos baudos arba bus kreipiamasi į Europos Teisingumo Teismą ir sustabdė derybas dėl Vengrijos prašomos 20 milijardų eurų paskolos.

Tačiau šeštadienį į gatves išėję tūkstančiai demonstrantų Vengrijos sostinėje ES valdininkams davė suprasti, kad vengrai yra pasiruošę ginti demokratiškai priimtą savo Tėvynės Pagrindinį Įstatymą. Vengrijos atžvilgiu vykdomą ES politiką jie pavadino kolonizacija ir palygino su 1956 metų įvykiais kuomet Budapeštą  užėmė rusų tankai.

Trumpas www.euronews.net video reportažas:

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. Smūgiai Tautininkams:

  Būtų gerai, kad palaikytume Vengriją kaip Gruziją (gal demonstracijomis?).

 2. p.s.:

  Sausio 18 d. Seime buvo įregistruota rezoliucija, kuria remiamas Vengrijos siekis pakeisti dar 1949 m. komunistinio režimo valdymo metais priimtą Konstituciją ir taip nutraukti ryšį su svetimo okupacinio režimo prievarta primestu palikimu.

  „Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus gyvenimo principus. Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją“, – įsitikinęs vienas rezoliucijos iniciatorių Seimo narys Paulius Saudargas.

  Šiuos žodžius aš užrašyčiau ant Europos Parlamento pirmininko (šiandien jis Martinas Šulcas (Schulz) nugaros ir liepčiau tą švarkelį pastoviai nešioti.

 3. a:

  Nelabai suprantu dziugesio. Juk ta seimo rezoliucija Europos integracijos procesa palaiko. Jie tik siulo atsargiau tai daryti. Cituoju komentara virsuje: “…negali kesintis…; …turi skatinti…, padeti, o ne primesti…; ..negali buti nukreipta i dirbtina…” ir t.t. Taigi tokios pacios frazes skamba ir europarlamente, ir kitu saliu seimuose – Vokietijos, Britanijos, Prancuzijos… Ir dar grieztesnes – pasidomekite Prancuzu parlamentaru pasisakymais… O cia, kazkokia snargliuota rezoliucija iregistravo ir jau susileido kai kur kai kas :):):)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: