ES valdžia kaltina Vengrijos premjerą diktatoriškumu, o Lietuvos – gina (3)

Viktoras Orbanas | blogs.ft.com nuotr.

Viktoras Orbanas | blogs.ft.com nuotr.

Sausio 18 d. Europos Parlamente vykusiose audringose diskusijose Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas buvo kaltinamas demokratijos varžymu ir autoritariniu  valdymu. Kai kurie įtūžę europarlamentarai Vengrijos premjerą leido sau palyginti su buvusiu Kubos diktatoriumi Fideliu Kastro arba Venesuelos prezidentu Hugo Čavesu (Chavez).

V.Orbanas bandė apginti savo vyriausybės sprendimus sakydamas, jog gina „krikščioniškąsias ir šeimos vertybes“ bet pažadėjo peržiūrėti ES viršūnių ginčijamus teisės aktus ir pakeisti daugiausiai ginčų keliančius įstatymus.

Tačiau po diskusijų vykusioje spaudos konferencijoje Vengrijos premjeras sakė, kad neleis iš išorės nustatinėti kokia turi būti jo vyriausybės politika.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius vertindamas Europos parlamente vykusias diskusijas dėl Vengrijos Konstitucijos pataisų sakė nematantis pagrindo smerkti Vengriją:

„Konstitucijoje labai ryškiai pabrėžtas Vengrijos įsipareigojimas tradicinėms, krikščioniškoms Europos vertybėms, tradicinei šeimai, gyvybės apsaugai. Šias nuostatas visada labai aštriai kritikuoja Europos kairieji, matydami tokiose nuostatose labai ryškias dešiniąsias, konservatyviąsias idėjas. Skirtingų idėjinių vertybių paskatinta Europinė diskusija neturėtų mūsų paversti neobjektyviais situacijos vertintojais. Aš mačiau, kaip buvo smerkiamas Italikos kandidatas į eurokomisarus dėl to, kad išdrįso išsakyti dešiniąsias vertybes, ir sukilo visa kairioji pusė, dėl to Italija turėjo jo kandidatūrą atšaukti. Esu matęs ir kitų panašių smerkimų, dėl to į tai žiūriu šiek tiek ramiau“, – sakė A.Kubilius.

A.Kubilius išsakė pritarimą sausio 18 d. grupės Lietuvos Seimo TS-LKD narių Seime įregistruotai rezoliucijai, kurioje Europos Sąjunga kaltinama Vengrijos, neseniai priėmusios prieštaringai vertinamas Konstitucijos pataisas, suverenumo ribojimu.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. p.s.:

  Sausio 18 d. Seime buvo įregistruota rezoliucija, kuria remiamas Vengrijos siekis pakeisti dar 1949 m. komunistinio režimo valdymo metais priimtą Konstituciją ir taip nutraukti ryšį su svetimo okupacinio režimo prievarta primestu palikimu.

  „Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus gyvenimo principus. Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją“, – įsitikinęs vienas rezoliucijos iniciatorių Seimo narys Paulius Saudargas.

  Šiuos žodžius aš užrašyčiau ant Europos Parlamento pirmininko (šiandien jis Martinas Šulcas (Schulz) nugaros ir liepčiau tą švarkelį pastoviai nešioti.

 2. suomis:

  Jei Europoje, galutinai laimės liberalai-komunistai (masonai-iliuminatai) – Europai mirtis. Kaip matosi, Vakarų Europa nori pagyventi Sovietų Sąjungoje. Gal būt reikia suteikti jiems tokią galimybę?

 3. Seimietis:

  Bet jeigu europos piniguočiai mumi duos piningų atominei uždaryt mes atšauksime savo rezoliciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: