TS-LKD frakcijos nariai remia Vengrijos laisvą apsisprendimą keičiant Konstituciją (10)

alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 18 d. Seime buvo įregistruota rezoliucija, kuria remiamas Vengrijos siekis pakeisti dar 1949 m. komunistinio režimo valdymo metais priimtą Konstituciją ir taip nutraukti ryšį su svetimo okupacinio režimo prievarta primestu palikimu.

Dokumentą pasirašę dvidešimt penki Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai išsakė palaikymą vengrų siekiui puoselėti kultūrą ir savo unikalią kalbą ir pasiūlė Vyriausybei ir Prezidentei griežtai nepritarti viršvalstybinių Europos Sąjungos institucijų ar atskirų ES valstybių narių iniciatyvoms riboti vengrų tautos suverenumą ir neleisti išlaikyti  tas Vakarų šalių socialines normas ir praktikas, kurios jiems atrodo vertingos.

„Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus gyvenimo principus. Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją“, – įsitikinęs vienas rezoliucijos iniciatorių Seimo narys Paulius Saudargas.

Rezoliucijos rengėjai palaiko naujoje Vengrijos Konstitucijoje skelbiamą nuostatą dėl senaties netaikymo nusikaltimams žmoniškumui, kurie buvo įvykdyti prieš vengrų tautą ir Vengrijos žmones  nacionalsocialistinių ir komunistinių  diktatūrų metais.

Anot rezoliucijos iniciatorių, šiuolaikinėje Europoje vykstanti tradicinės bendruomenės ir šeimos sampratos kaita kelia rimtus iššūkius nacionalinių valstybių suverenumui. Tuo tarpu naujoji Vengrijos Konstitucija gina iš vyro ir moters laisvu apsisprendimu sudarytos santuokos kylančią šeimą, laikydama  ją valstybės ir tautos pagrindu.

Rezoliucijoje remiamas Vengrijos noras  puoselėti tradicines vertybes, o naująją Konstituciją vertinti kaip praeities, dabarties ir ateities vengrų susitarimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Džiugu. Seniai reikėjo.Lauksime Seimo sprendimo.

 2. Daugardas:

  kitais metais jau bus praėja 20šimt metų po konstitucijos įvedimo, manau pribrendo laikas jau ir pas mus keisti konstituciją iš pagrindų.

 3. Na ne iš pagrindų, bet šį tą keisti, arba aiškiau įvardinti reiktų.

  • tikras lietuvis:

   Nieko nereikia keisti.
   Nes niekas nieko rimto nepasako.

   Ir ne nuo įstatymų keitinėjimo pagrinde viskas priklauso, o nuo ekonominio darbo: bus ekonomika aukštesniame lygyje – gali gyventi nors ir be įstatymų, o bus ekonomika nusmukus, tai net auksiniai įstatymai nepadės.

 4. Smūgiai Tautininkams:

  Vien 2012 metų propaganda:

  A. Ažubalis: „Mums nereikia „vyresniojo brolio“. Spaudimu nieko nepasieksite. Jei Rusijai nepavyko, tai niekam nepavyks“.
  Premjeras A. Kubilius dar pasakė: „Mums neimponuoja toks didumas. Matėme didesnių“. Ir perspėjo, kad diktatas mus veikia neigiamai.
  Prof. V. Landsbergis Torinėje lenkų žurnalistui patikino: „Per jėgą nieko su mumis nepadarysit“.
  V.Laučius. „Rzeczpospolita“ klaidina: Rusijai pataikauja ne Vilnius, o Varšuva
  V.Landsbergis paragino partijos bendražygius vėl siekti Lenko kortos teisinio įvertinimo
  A.Ažubalis: lenko kortos siejimas su Lietuvos priklausomybe SSRS – nesusipratimas

  O KUR VEIKSMAI? Tik tiek, kad dar smarkiau pradėjo spausti imti Lenko kortą.

 5. Smūgiai Tautininkams:

  Tautininkų jaunimas aktyviai tuo domisi, tai čia prabilo ir p. Paulius, bet valdantieji galėtų kažką daugiau.

 6. !:

  Remia? O kaip dėl įstatymo ribojančio CB galias, irgi remia? Kodėl tai abejoju. Reiktų, oi reiktų ir mūsų pinigauskui prikirpt sparnus, o dar geriau, tai velniop jį kartu su LB sumautu įstatymu.

 7. tikras lietuvis:

  Dingo komentaras: iš esmės Vengriją reikia palaikyti, bet nepamirškime ir jų trūkumų, pvz., jų noro ‘ginti” piliečius kitose šalyse (kaip darė Rasieja Š.Osetijoje ir Abchazijoje), kas netinka mažai jų kaimynei Slovakijai, kaip tik kurią ir turime palaikyti, jei norime, kad ir mus kas palaikytų analogiškoje situacijoje.

 8. p.s.:

  „Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus gyvenimo principus. Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją“
  Šiuos žodžius aš užrašyčiau ant Europos Parlamento pirmininko (šiandien jis Martinas Šulcas (Schulz) nugaros ir liepčiau tą švarkelį pastoviai nešioti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: