Vyriausybė galutinai apsisprendė dėl neteisėtų statinių Kuršių Nerijoje likimo? (6)

V.Liaudanskio nuotr. Sausio 9 d. po Ministro pirmininko sudaryta darbo grupė svarstė nelegalių statybų Kuršių Nerijoje likimą. Posėdžiui pasibaigus Vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad „Vyriausybė šiandien galutinai apsisprendė dėl pažeidžiant įstatymus pastatytų statinių Kuršių Nerijoje likimo“.

„Ministrų kabinetas vieningai sutarė, kad neteisėtos statybos nebus toleruojamos ir visi neteisėti statiniai turės būti nugriauti. Vyriausybė taip pat atkreipė dėmesį, kad kai kurių statinių savininkams įgyvendinus keliamus reikalavimus ir pastatus pertvarkius taip, kad jie atitiktų rengiamą Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą, gali atsirasti prielaidų taikos sutarčių teisminiuose ginčuose sudarymui. Taip pat pažymėta, kad jei dėl statinių bus pasiekti taikos susitarimai, juos turės patvirtinti teismas“ – rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Vyriausybės pranešime taip pat teigiama, kad kaltę dėl pažeidimų Kuršių Nerijoje „turi prisiimti visi – ir tie, kurie išdavė leidimus, prižiūrėjo statybas, ir investuotojai, kurie, neturėdami visų dokumentų arba pažeisdami planus, vykdė statybos darbus“.

Tuo tarpu ELTA pranešė, kad Vyriausybė priėjo išvados, kad Kuršių Nerijoje turėtų būti nugriauti trys neteisėtai pastatyti objektai, o likusieji, įskaitant ir botelius, galės likti, jeigu bus ištaisytos klaidos bei atitiks Kuršių Nerijos nacionalinio parko reikalavimus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Liutauras:

  pas mus Lietuvoje taip jau yra. Stato, stato ir ne vienus, o kelis metus ir kai reikia priduoti staiga visiems atsiveria akys. Pastatai pastatyti neteisėtai. tai kur buvo statybų inspekcija, nacionalinio parko direkcija su ponia Stancikiene priešakyje. Mano nuomone visas išlaidas užnugriovimus ir buvusias statybas turi padengti ne valstybė ir savininkas, kuris statė pagal suderintus valdiškose įstaigose dokumentus, bet visi tie kurie derino ir “stebėjo”. Tarp jų ir Nacionalinio parko direktorė iš savo asmeninių lėšų. Jei taip įvyktų, gal sekantį kartą jie pagalvos, o ne dirbs pagal įstatymą:Aš tau-tu man.

 2. Ar tik nebus tada Stancikienei kaip tik iš garažo namo pasidarymo stebuklas įvykęs, dėl ko, aišku, jai nebuvo kada ? 🙂

 3. best friend anusvulgaris:

  labadiena, nuo kada ant Lietuvos atsakingi pareigūnai atsirado?

 4. albinas:

  Jei nezinot geriau nekomentuokit. Stancikiene visada buvo pries tokiu bordeliu statyba. Visu pirma kai tie leidimai buvo duoti ji dar nedirbo tose pareigose, o antra kai ji jau pradejo dirbti, dejo visas pastangas kad butu sustabdyta ne pagal projekta vigdomos statybos , kai tai nepavyko taip pat ir jos inciatyva buvo kreiptasi i teisma. Teismo sprendima jus visi zinot, Nugriauti.
  Ir dar, Pirminiai leidimai buvo teiseti, tai yra boteliui (keli pastatai) su infrastruktura-molas, prieplauka zvejybiniams laivams ir jachtoms. Ir visa tai skirta visuomenes poreikiams. O ka pastate, tuzina privaciu kotedzu, ir jokios prieplaukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: