Dvyniai gimsta dvigubai dažniau nei prieš 30 metų (0)

Dabar JAV dvyniai gimsta beveik dvigubai dažniau nei prieš 30 metų, teigia specialistai. Tokie duomenys pateikiami pranešime, kurį trečiadienį paskelbė Susirgimų kontrolės ir profilaktikos centras, įsikūręs Atlantoje (Džordžijos valstija).

Anot specialistų, 2009 metais Jungtinėse Valstijose gimė daugiau kaip 137 tūkstančiai dvynių porų (vienas atvejis 30-čiai gimdymų), o 1980 metais – tik 68 tūkstančiai porų (vienas atvejis daugiau kaip 50-čiai gimdymų).

„Dvynių gimimų skaičius didėja visose valstijose ir visose amžiaus grupėse“, – pažymėjo viena iš tyrimo autorių epidemiologė J. Martin.

Mokslininkai mano, kad viena iš svarbiausių tokios tendencijos priežasčių yra šiuolaikinės medicinos laimėjimai nevaisingumo gydymo srityje.

„Daugiavaisis nėštumas dažnai būna sunkus. Dvyniai paprastai gimsta pirma laiko, jų svoris mažesnis nei vidutinis. Bet nors dauguma dvynių priklauso padidėjusios rizikos grupei, daugelis jų vystosi normaliai“, – papasakojo J. Martin.

Manoma, kad didžiausią reikšmę daugiavaisio nėštumo pradžiai turi paveldimumas, būsimos motinos amžius ir jos tautybė. Pavyzdžiui, pasak specialistų, Jungtinėse Valstijose dvyniai dažniausiai gimsta afroamerikiečių šeimose. Be to, jų gimimo tikimybė didėja kartu su motinos amžiumi.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo darbai, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: