Dambrelis kaip priemonė mesti rūkyti (video) (18)

Dambrelis | www.dambrelis.lt nuotr.

Dambrelis | www.dambrelis.lt nuotr.

Viena iš rūkymo priežasčių ir kliūčių mesti rūkyti – neturėjimas ką veikti laisvą akimirką, pavyzdžiui, kai lauki draugo, su kuriuo turi susitikti, yra „langas“ tarp pamokų ar paskaitų. Tą akimirką žmogus jaučia tuštumą ir galvoja: reikia parūkyti kol sulauksiu „dalyko x“.  Šiuo atveju rūkalai yra patogūs, nes jie parduodami kompaktiškose dežutėse, kurias visada turi su savimi.

Vis dėl to beveik kiekvienas rūkalius, jeigu galėtų gražinti laiką atgal į tą metą, kada surūkė savo pirmają cigaretę – nepradėtų. Beveik visi rūkaliai galvoja apie rūkymą ir bando mesti rūkyti.  Siekiant išvengti vieno iš rūkymo metimo padarinių – norą rūkyti dėl neturėjimo ką veikti – siūlau nusipirkti, pradėti nešiotis ir mokytis groti dambreliu.

Dambrelio privalumai prieš cigaretes:

1. Finansai. Nors dambrelių kainos yra įvairios, jums užteks ir pačio paprasčiausio, kurio kaina nesiekia 30 litų. Būtent tiek vidutiniškai vienas žmogus išmeta rūkalams per savaitę.
2. Sveikata. Rūkymo pakeitimas grojimu suteikia išskirtinę galimybę nebūti vienu iš keturių milijonų žmonių, kurie miršta nuo rūkymo ir su tuo susijusių ligų.
3. Kompaktiškumas. Dambrelis puikiai telpa į švarko kišenę, o taip pat niekada nesibaigia ir nereikia jo pastoviai ieškoti ar skolintis iš kitų dambrelininkų.
4. Teisėtumas. Dambrelį galima įsigyti ir naudoti net ir nepilnamečiams.
5. Patogumas. Groti dambreliu galima ir uždarose patalpose, ir viešose vietose.
6. Nauda visuomenei. Dambrelio garsas yra malonus ausiai, o ilgiau besimokantys groti šiuo instrumentu gali sugroti ištisus meninius kūrinius. Einant į darbą,universitetą,mokyklą, laukiant stotelėje autobuso dambrelio garsai sukels praeivių šypseną, o ne, pvz., kosėjimą ar piktą šnairavimą.
7. Nauda asmeniui – išmoksite groti dambreliu. Neatmetama, jog susižavėjus šiuo instrumentu, gal būt  susižavėsite ir mūsų tautine kultūra bei kitais instrumentais.
8. Karjeros galimybės. Grojant dambreliu jūsų galimybė būti pakviestam į folkloro grupes padidėja keliariopai, lyginant su cigarečiu rūkymu. Negana to, jei tave darbdavys pastebės grakščiai rūkantį,  vargu, ar tai bus papildomas argumentas apsisprendžiant priimti į darbą, skirtingai negu gražiai grojant dambreliu. Priėmimo į darbą šansas dar padidėja, jeigu darbdavys – tautininkas, kuriam rūpi lietuviška tautinė kultūra.
9. Meilės reikalai. Dambrelis neišskiria nosį užsiimti verčiančio kvapo, todėl šansai pagrojus dambreliu susilaukti mylimo žmogaus bučinio padidėja.

Daugiau apie dambrelį:

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

18 komentarų

 1. Stebulė:

  puikus smagus straipsnelis. meskite rūkyti.

 2. Artūras Gotautas:

  Nereikia “mesti” rūkyti,reikia NEPRADĖTI rūkyti..Nereikia “mesti” alkoholio,reikia NEPRADĖTI gerti..
  Kraštutinis požiūris “mesti”..

 3. ahoij:

  vienetai kurie nepradeda. mases pasiduoda draugu itakai ir pradeda o paskui gailisi kai sveikata dumas nusinesa. nepradejus – nereiks mest.

 4. ahoij:

  O gerti raik kiek kunas praso, bet kai mases nemoka savo kuno klausyt, nes….. proto ner – saiko ner. alkoholis netgi sveikatai toks kaip ir rekomenduotinas, tiek naminis alus, tiek vynas, tiek ir kt stiprus komerciniai geralai.

 5. Artūras Gotautas:

  Vienetas kurie nepradeda,pradėkim kiekvienas nuo savęs ir bus dauguma-kurie nepradeda.Gerti reikia kiek kūnas šaukiasi VANDENS ir patarčiau Gyvasties-Gyvybės Šaltinio,negerti iš mirties-irties šaltinių..Alkoholis NUODAS Gyvam,Sveikam kūnui…Gamta alkoholio pati nepasigamina,jį mes “patys” pagaminame,nėra ko ardytis,plėšytis prieš Motulę GAMTĄ…Kaip sykis reikia suGyventi su Ją,vis paPildant Jąją..

  • erkė:

   “Gamta alkoholio pati nepasigamina”
   Dar ir kaip pasigamina. Gamta net sukūrė alkoholio gaminimo mašinas- tokias bakterijas, kurios cukrų paverčia į alkoholį. Kai kurie laukiniai gyvūnai mėgaujasi surūgusiais vaisiais ir akivaizdžiai apsvaigsta. Žmogus- irgi vienas tokių gyvūnų. Būkim realistais.

   O apie dambrelį linksmai čia surašyta. Turiu du, vieno liežuvėlis nulaužtas, bet dar įmanoma grot. Nerūkau, gal todėl retokai bimbimu, o ir paties instrumento galimybės ribotos. Net tokie asai, kaip tas iš Ukmergės, jau prisipirko loop mašinų ir kitų pribambasų, nes scenai vien dambrelio kaip ir mažoka. Nepirkit to šlamšto po 30 Lt, atmuš bet kokį norą grot. Susiraskit tokį dambrelių meistrelį Bartašių Albertą, iš Pasvalio atrodo. Pas jį, bent kai aš pirkau, dambreliai buvo po 50 Lt ir vienas malonumas grot kai įsisavini techniką. Na ir dėklą būtinai pasidarykit, arba iškart su dėklu pirkit, ar paprašykit kad padarytų, nes be dėklo tai anksčiau ar vėliau bus tas pats, kas ir man buvo. Įsimečiau į kišenę, užmiršau, po kiek laiko išsitraukiau su atlenktu liežuvėliu, bandžiau tiesint ir gavosi trekšt.

   • Artūras Gotautas:

    Nereikia įžeidinėti GAMTOS.Tikrai ji jokių “mašinų” nesukūrė..”Laukiniai gyvūnai mėgaujasi ir apsvaigsta,žmogus vienas tokių gyvūnų”…??
    Čia prošal labai smarkiai ir dar NETEISINGAI..
    Yra “skelbimų” lentos,jei nori kažką parDuoti..
    Posakis: Tingumas-tai kūno kvailumas,o kvailumas-tai proto tingumas..

    • erkė:

     O tai kas jas sukūrė, tas vyno mielių bakterijas, kurių ant kiekvienos uogos pilna? Ateiviai, dievuliukai, o gal šėtonas?!
     Nežinojai, kad žmogus visų pirma yra gyvūnas?! Dargi ir nelabai protingas… Kartais man atrodo, kad sliekai yra protingesni. Yra net tokia nuomonė, kad žmogus yra tik vaikščiojanti ferma bakterijoms, nes žmogaus kūne bakterijų ląstelių yra šimtus kartų daugiau nei žmogaus ląstelių, ir, jei išnaikint visas tas bakterijas, žmogus tuojau pat mirtų. Nežinojai?! Pabendrauk ir su biologais, ne tik su egzaltuotais nacionalistais.

    • Vidmantas:

     Gerbiamas Artūrai, būkim bėdni bet teisingi. Žmogaus kūne yra toks organas vadinamas apendiksu(apendicitas) kur tam tikros bakterijos gamina alchogolį reikalingą mūsų virškinimo sistemai, be kurių bet koks Dėvo tvarinys bemat sunegaluotų ir neužilgo atiduotų savo dūšelę.Tad tamstos teiginys “Gamta alkoholio pati nepasigamina” išesmės yra klaidingas, beje kolega Erkė tai paneigė kitais duotais pavyzdžiais. Manyčiau, kad reikalas yra tame, kad reikia viskam jausti saiką, o jei žmogus to nejaučia, tai geriau tokio dalyko kaip alchogolio vartojimas visiškai atsisakyti. Beje, gausingai vartojant alchogolį organizmas nustoja pats jį gaminti, tuomet viskas po truputį išsibalansuoja ir atsiranda priklausomybė…

 6. Gyvasties saltinis:

  Alkoholi ir nikotina vartoja, silpnadusiai. Tas kas geria alu vyna , finansuoja tel aviva.

 7. Smagi nuotrauka prie straipsnio pavadinimo 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: