Londone sužibėję robotai „Treneris Juozas“ ir „Candybot“ iš arti (video) (0)

Lapkričio 30 – gruodžio 2 d. Londono mokslo muziejuje vykusioje parodoje „Robotville“ tarp geriausių Europos robotų buvo pristatyti ir Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurti robotai. Šioje tarptautinėje robotų parodoje KTU mokslininkai pristatė du robotus – trenerį Juozą (programuotas KTU) ir „Candybot“ (programuotas ir sukurtas KTU). Daugybės lankytojų sulaukusioje parodoje, kurioje daugiau negu 20 savo robotų pristatė 12 Europos šalių mokslininkai, dėmesio netrūko ir KTU robotams.

„Treneris Juozas“ mažuosius lankytojus ypač žavėjo savo interaktyvumu: vaikai mėtė robotui kamuolį, sportavo kartodami roboto demonstruojamus judesius. Darbavosi ir „Candybot“. Renginio lankytojams jis dalijo lankstinukus. Vaikai stebėjosi, kaip robotas gali staiga sustoti, atverti prie jo pritvirtintą dėžutę. Drąsiausieji pasiimdavo renginio lankstinukus iš paties roboto.

KTU atstovai jau svarsto galimybę „Candybot“ panaudoti ir Lietuvoje. Planuojama, kad robotas galėtų panašias funkcijas atlikti Lietuvos prekybos centruose. Taip pat robotai galėtų prekybos centruose susirasti norimą prekę ar sudaryti maršrutą, kaip kuo greičiau susirinkti norimas prekes.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *