Rusijos valdžia savaitgalį ruošiasi tramdyti naujus protesto mitingus (0)

Šį šeštadienį ketinama surengti patį masiškiausią opozicijos mitingą prieš rinkimų duomenų falsifikavimą Rusijoje – praneša Rusijos dienraštis „RBK daily“. Manoma, kad į šį mitingą gali ateiti nuo10 iki 17 tūkstančių žmonių. Rusijos teisėtvarkos tarnybos rimtai ruošiasi audringam savaitgaliui.

Po gruodžio pirmadienio mitingų į Maskvą buvo iškviesti kariniai daliniai. „ Karinių dalinių įvedimas į Maskvą yra susijęs su praėjusiais rinkimais ir kariuomenė nebus išvesta iki savaitės pabaigos kuomet bus paskelbti  galutiniai rinkimų duomenys“ – antradienį tvirtino Vidaus reikalų ministerijos atstovas. Informacinių agentūrų duomenimis šį antradienį Maskvoje buvo mobilizuoti 51 500 vidaus reikalų tarnybų darbuotojai.

„Iki pirmadienio kiekvieną rytą mes būsime siunčiami į Maskvą, – „RBK daily“ sakė šaltinis vidaus reikalų kariuomenės daliniuose, – šeštadienį patruliuosime Maskvos centro aikštėse ir metro. Sekmadienį du F.Dzeržinskio divizijos batalionai bus pasiųsti į Maniežo aikštės prieigas, kur nacionalistai gali bandyti sukelti masinius neramumus“.

F.Dzeržinskio divizija (taip pagal seną įprotį iki šiol patys kariškiai vadina šią divizija nors jos pavadinimas dabar jau pakeistas į ODON ) yra dislokuota Balašichos mieste kuris yra 20 km. į rytus nuo Maskvos.

Sunkiąja technika ginkluota divizija „Feliksas Dzeržinskis“ saugos gyventojus nuo „provokacijų“, antradienį sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas pulkininkas Vasilijus Pančenkovas.

Sunerimę gyventojai internete pasakoja apie dešimtis šarvuotų automobilių prie Rusijos Dūmos pasato ir palei Maskvos magistralines gatves. Žmogaus teisių aktyvistai ir liberali opozicija griežtai kritikuoja karinių pajėgų sutelkimą.

„Valdžia bijo žmonių įtūžio po suklastotų rinkimų“, – sakė Sergejus Mitrochinas iš „Jabloko“ partijos. Jis pabrėžė, kad specialiųjų pajėgų įvedimas „yra silpnumo ženklas“.

„Kairysis frontas“, „Solidarumas“ ir kitos opozicinės organizacijos yra paskelbusios, kad gavo leidimą šeštadienį, gruodžio 10 d., Maskvos Revoliucijos aikštėje surengti 300 žmonių mitingą. Tuo metu Rusijos Dūmos opozicinės partijos pareiškė, kad jos neorganizuoja šio mitingo ir jų nariai gali ateiti tik asmeniškai kaip pavieniai asmenys.

Tai, kad šiam mitingui leidimas yra išduotas patvirtino ir Maskvos merija. Tuo pačiu Maskvos vicemeras Aleksandras Gorbenko pareiškė, kad jei leistinas mitingo dalyvių skaičius bus viršytas, tai mitingas bus nutrauktas o jo rengėjai bus patraukti atsakomybėn.

Kad šeštadienio mitinge ketina dalyvauti daugiau nei 300 žmonių nėra abejonių,  mat specialiai sukurtose Feisbuko grupėse  ir socialiniame tinkle “ВКонтакте” yra užsiregistravę maždaug 60 000 asmenų, rašo „Vedomosti“. Iš jų apie 35 000 „pasirašė“ atvyksiantys į šeštadienio mitingą nurodo „Газета.Ru“.

Taip pat pranešama, kad po per pastarąsias dvi dienas vykusių protesto akcijų nukreiptų prieš rinkimų duomenų klastojimą Maskvoje yra sulaikyta virš 600 žmonių.

Trys Amerikos senatoriai kreipėsi į Rusijos valdžią ragindami paleisti visus sulaikytuosius. „Mes smerkiame šimtų opozicijos lyderių, žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų staigius areštus ir Rusijos teisėtvarkos institucijų veiksmus naudojant jėgą taikių demonstrantų atžvilgiu“, – rašoma bendrame nepriklausomo senatoriaus Džo Libermano (Joe Lieberman), respublikono Džono Makkeino (John McCain) ir demokratės Džin Šachan (Jeanne Shaheen) bendrame pareiškime.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: