Seimo Pirmininkė siūlo atstatyti visą sumažintą pensiją ir įvesti prabangos mokesčius (3)

Gruodžio 5 d. vakare Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės iniciatyva įvyko TS-LKD vadovybės susitikimas dėl Vyriausybės siūlomo 2012 m. biudžeto projekto.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė abejoja, kad Seimas pritartų Vyriausybės  siūlymui nuo Naujų metų atstatyti sumažintas pensijas tik 50 procentų.

„Seimas, kaip viena iš valdžios grandžių, šiuo klausimu taip pat yra viešai įsipareigojęs  vyresnio amžiaus piliečiams. Žinodama nuotaikas Seime, taip pat ir didžiausioje valdančioje Tėvynės sąjungos frakcijoje, kai kurių TS deleguotų ministrų nuostatas, labai abejoju, kad parlamentas pritartų tokiam liberalų iniciatyva atsiradusiam pasiūlymui. Jei norime išsaugoti bent minimalų piliečių pasitikėjimą Seimu ir apskritai valdžia, jei norime stabilumo valstybėje, jei esame dėkingi savo piliečiams už parodytą kantrybę krizės metu, privalome vykdyti šį savo viešą įsipareigojimą“, – sakė Seimo Pirmininkė.

„Stabilumas visuomenėje ne mažesnė vertybė nei subalansuotas biudžetas, nes tai tarpusavy tampriai susiję, be pirmojo negalima pasiekt antrojo“, – pabrėžė Seimo Pirmininkė.

I. Degutienė pritaria Vyriausybės nuostatai, kad biudžeto deficitas neturi būti didesnis nei  Mastrichto kriterijus – 3 proc. BVP, tačiau mano, kad tai daryti skurdžiausių ar labiausiai pažeidžiamų gyventojų sąskaita būtų socialiai neteisinga, kad toks žingsnis dar labiau didintų atotrūkį tarp vargingųjų ir turtingųjų, kuris Lietuvoje ir taip yra vienas didžiausių ES.

Seimo Pirmininkės nuomone, norint subalansuoti biudžetą nemažinant pensijų, taip pat siekiant socialinio teisingumo,  būtina kuo skubiau priimti vadinamuosius prabangos mokesčius, kuriuos sudarytų dalies nekilnojamo turto mokestis bei mokestis už įvairias prabangos prekes: jachtas, prabangius automobilius, sraigtasparnius, brangakmenius ir pan.

I.Degutienė primena, kad įvesti nekilnojamo turto mokestį neseniai ryžosi Graikijos parlamentas, tokį mokestį įsivesti Lietuvai siūlo ir TVF.

Seimo Pirmininkė šiandien kreipsis į Finansų ministeriją ir Seimo Biudžeto bei finansų komitetą, prašydama bendromis pastangomis kuo greičiau paruošti Prabangos mokesčių projektus ir prašys visų Seimo frakcijų paramos juos priimant.

Seimo Pirmininkė taip pat prašo visų Seimo komitetų dar kartą peržiūrėti biudžetinius prioritetus,  investicinius projektus ir kitas biudžeto eilutes taip ieškant papildomų taupymo resursų, o Vyriausybę ragina dar aktyviau kovoti su šešėline ekonomika.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Rytas:

  Manau, kad apie tai galėjo pasakyti norintys atstovauti Tautą.

  Statistikos departamento 2011 03 17 d. pranešimas spaudai:
  2010 m. įmonės uždirbo 5,3 mlrd. litų pelno.

  http://www.stat.gov.lt/lt/news/view/?id=8937&PHPSESSID=.

 2. Pastebėjimas:

  Prabanga Lietuvos žemėje labai disonuoja su realiu pragyvenimo nuosmukiu.
  Gaila, kad socdemai sunaikino vidurinį sluoksnį. Neliko erdvės turėti savo šeimos verslą, viskas atiduota tinklams, kurie įsikūrė miestų centruose, dirba 365 dienas per metus, sekmadieniais iki vėlumos. Tai kur įsiterpti smulkiam verslininkui?
  Taigi, po tokios įžangos, būtina papildomai apmokestinti visus turčius, kurie turi po kelis automobilius (kurių vieno vertė didesnė nei 50000 litų), kurie turi kelis nekilnojamo turto vienetus (butas, namas, sodyba), kurie uždirba daugiau, kaip po 50000 litų per metus. Deklaraciją užpildei ir pridavei, apskaičiavo VMI ir pervesk, mielasis, per 30 dienų į biudžetą.
  O tai neturim iš ko pensininkams pensijas išmokėti…
  O ir krašto apsaugai lėšų mažoka…
  Be to reiktų ir atlyginimus kelti…
  Dėl atlyginimų, tai jau seniai laikas didinti minimalią neapmokestinamą algą (iki 1200 LT), kad turčiai mažiau pelno gautų, o daugiau į rankas dirbantysis turėtų ir galėtų oriai gyventi aisčių žemėje.

 3. Rytas:

  Padidinus MMA iki 1200, tas pelnas nuo 5,3 milijardo būtų sumažėjęs iki 4,3 milijardo, o atsižvelgiant, kad tektų didinti ir tiems, kurie gauna virš 1200 Lt., tai liktų to pelno apie 4 milijardus. Manau, kad pakankamai.
  Dabar įmonės mokėjo 800 Lt. MMA, o pelną padėjo į Snorą (kai kurios net 2 metams). Ir kas iš to išėjo????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: