„Mobilioji bioklasė“ keliauja per Lietuvą (0)

T.Lukšio nuotr.Po Lietuvos mokyklas pradėjo keliauti pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija savo kelionę pradėjo Kaune: čia programa pirmiausia buvo pristatyta „Saulės“ gimnazijos moksleiviams.

„Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 120 tūkstančių litų vertės moksline įranga. Padedami universiteto studentų, moksleiviai su ja patys atlieka pažintinius eksperimentus. Švietimo programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies moksleivių ugdymo ir jų smalsumo skatinimo. Tai – puiki galimybė jaunimui iš arti pamatyti šiandienos mokslo laimėjimus. Ypač svarbu, kad „Mobilioji bioklasė“ lankys įvairius šalies regionus, neaplenkdama ir nuošalesnių vietovių mokyklų“, – pabrėžė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.

Kauno „Saulės“ gimnazija pirmai „Mobiliosios bioklasės“ išvykai buvo pasirinkta neatsitiktinai. Rudenį vykusį laboratorijos vardo konkursą laimėjo šios mokyklos moksleivis, kuris ir pasiūlė ją pavadinti „Mobiliąja bioklase“.

T.Lukšio nuotr.

T.Lukšio nuotr.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinės reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams, ją įgyvendina jaunieji Vilniaus universiteto ir „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio tyrėjai.

„Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą.

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: