Lenkišką lentelę nuplėšęs E.Malūko sūnus nubaustas už savavaldžiavimą (video) (5)

Mantas Malūkas

Mantas Malūkas

Lenkišką gatvės pavadinimo lentelę nuo namo Eišiškėse nuplėšęs realybės šou „Myliu Lietuvą“ dalyvis Mantas Malūkas savavaldžiavo ir už tai gavo švelniausią galimą nuobaudą – įspėjimą. Tokį verdiktą ketvirtadienį paskelbė Šalčininkų rajono apylinkės teismas, žinomo rašytojo, buvusio Trakų rajono mero Edmundo Malūko sūnų išteisinęs dėl turto sugadinimo.

Į policiją dėl turto suniokojimo kreipėsi Eišiškių seniūnas Tadeušas Ziminskis ir keletas vietinių gyventojų. Policija administracinio teisės pažeidimo bylą dėl 40 Lt vertės turto suniokojimo perdavė teismui.

Šalčininkų rajono apylinkės teismas ketvirtadienį M. Malūką pripažino padarius savavaldžiavimą ir paskyrė minimalią administracinę nuobaudą – įspėjimą. Administracinė byla dėl turto sugadinimo nutraukta – išanalizavęs byloje surinktą medžiagą, teismas nustatė, kad nėra pakankamai objektyvių duomenų, patvirtinančių pažeidimo padarymą. Be to, byloje nebuvo duomenų apie turto vertę, teisme nepaaiškėjo, kam lentelė priklausė.

„Iš esmės teismas nepaneigė, kad Eišiškėse, Vytauto gatvėje, iš tiesų buvo dvikalbės lentelės – lietuvių ir lenkų kalbomis. Tai prieštarauja galiojančiai tvarkai, pagal įsisenėjusius kitų teismų sprendimus šios lentelės turėjo būti nukabintos, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas asmuo gali savarankiškai jas kabinti ar nuimti“, – DELFI sakė teismo atstovas spaudai Julius Kuodis.

Pasak J.Kuodžio, M. Malūkas, neturėdamas pagrindo ar įgaliojimo, savavališkai nuėmė lentelę nuo namo.

M.Malūkas teismo nutarimą ketina skųsti

Pats M. Malūkas DELFI sakė su tokiu sprendimu nesutinkantis ir jį ketina skųsti aukštesnės instancijos teismui. M.Malūkas stebisi, kad byloje nukentėjusiuoju pripažinta Šalčininkų rajono savivaldybė, tačiau nei administracinio teisės pažeidimo protokole, nei trijuose teismo posėdžiuose nukentėjusysis esą nebuvo nurodytas.

„Jeigu nukentėjusysis atsirado, jis turi pateikti ir įrodymą, kad turtas priklauso jam. Jokių įrodymų, patvirtinančių, kad lentelė kažkam priklausė, pateikta nebuvo“, – dėstė realybės šou dalyvis.

Jis atkreipė dėmesį, kad teisėja iki paskutinio teismo posėdžio nebuvo išsprendusi dar vasarį advokato pateikto prašymo administracinio teisės pažeidimo bylą grąžinti tirti policijai.

„Teisėja ėmėsi visiškai nepagrįstų veiksmų mano atžvilgiu ir teisminio nagrinėjimo metu rinko ir tyrė naujus įrodymus, kad papildytų administracinio teisės pažeidimo protokolą ir taip iš esmės suformuluotų man naują kaltinimą – pritemptų mano veiksmus iki administracinio teisės pažeidimo. Teismas turi analizuoti, bet ne nagrinėti bylą ir rinkti medžiagą. Dėl to, manau, teismas buvo šališkas nuo pirmojo posėdžio“, – kalbėjo M. Malūkas.

DELFI primena, kad skandalas dėl namo lentelės Eišiškėse kilo birželį, kai LNK realybės šou „Myliu Lietuvą“ dalyviai nukabino lentelę su lenkišku gatvės pavadinimu. Galiausiai LNK televizija dėl incidento, kuris papiktino Lenkijos žiniasklaidą bei realybės šou remiančias lenkų kompanijas, viešai atsiprašė.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Gėda. Ir tai Lietuvos valdžia. Pati valdžia nesusitvarko – nesugeba įvykdyti teismo sprendimų – nukabinti LR įstatymams prieštaraujančių lenkiškų gatvių pavadinimų, o baudžia žmogų kuris parodė kaip tuos sprendimus vykdyti. Kviečiu ir siūlau visiems Lietuvos žmonėms niekada nebalsuoti jokiuose rinkimuose už dabartinį „teisingumo“ ministrą Šimašių ir jo bendražygius.

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Susipasidaro įspūdis, kad teismai nebaudžia ir niekada nebaus čia gyvenančių pasivadinusiųjų PL didžiųjų strateginių partnerių, o tik LT septynis nykštukus.

 3. Toks įspūdis susidaro. Bet mes turime veikti, kad toks įspūdis išsklaidytų, kad nebūtų taip kaip yra turime padaryti taip kaip turi būti. Veikime kiekvienas ką galime, kad tas įspūdis neturėtų ateities.

 4. tikras lietuvis:

  Apskundimui yra ir formalus pretekstas – nėra nustatytas lentelės šeimininkas, dėl ko savivaldybės pretenzijos yra niekinės.

  Savivaldybė, gi, savininku neprisipažįsta dėl to, kad kitoje administracinėje byloje ji melagingai teigia, kad, būk, lentelės – gyventojų (kas yra neleidžiama įstatymų). Paprastas tyrimas – kas ir kam užmokėjo už jų padarymą – rastų lentelių šeimininką, t.y. savivaldybę ir, tokiu būdu, tą nusikaltėlių lizdą identifikuotų.
  Po ko, jei valstybė ir toliau mindžikuotų, nesiryždama atlikti įstatymo numatytos prievolės, tautos patriotai valstybės įstaigoms galėtų oficialiai pasiūlyti savo paslaugas, kad nuimti neteisėtai pakabintas lenteles, t.y. atstatyti įstatymu nustatytą tvarką, o įstatymus sistemingai pažeidinėjančius dera uždaryti ilgiems metams.

 5. PRADĖKIM KRUTINT POLITIKUS:

  Vilniaus rajono savivaldybę (Rinktinės g. 50, prie Kalvarijų turgaus) JAU okupavo lenkai-Tomaševskininkai. VISUR PAVADINIMAI LENKŲ KALBA – per visus aukštus ant kiekvieno kabineto durų. Prie įėjimo lenta, sakanti “SAMORZĄD REJONA WILENSKIEGO”. Kodėl leidžiama šita savivalė ir niekas negina Lietuvos įstatymų? Tai yra VALSTYBINIS pastatas, Lietuvos Respublikos konstitucija skelbia lietuvių kalbą valstybine, bet Vilniaus rajono savivaldybė priima tiesioginius įsakymus iš Lenkijos, jiems nusispjaut ant Lietuvos įstatymų.O Lietuvos Ministrui pirmininkui?, jis tik aprėkia jaunimą, sugalvojusį švęsti savo baltų šaknis Dieveniškėse. Lietuviai – nacionalistai, negalima. Lenkai – patriotai, galima. NUO ŠIOL, REGIS, ČIA NUMATOMA, KAD BUS LENKIJA, MATOMAI VILNIAUS RAJONAS KRITO BE ŠŪVIO PIRMAS, SEKANTI EILĖ LAUKIA IR PAČIO VILNIAUS. Juk lenkai vieną dieną pasakys – lenkų kalba jau seniai iškabos kabo, niekam jos netrukdo – laikas jas įteisinti. BUS LEGALIZUOTA “LENKŲ AUTONOMIJA” LIETUVOS ŽEMĖSE. Kas apgins DABAR intensyviai lenkinamus Vilnijos lietuvius? Gudus? Kitų tautybiu Lietuvos piliečius? O kas mūsų pareigūnams, jie senatvę leis kur nors salose, už pinigus gautus pardavus Lietuvą ir už vogtus pinigus, “po mūsų nors ir tvanas”? AR TAU TAI PRIIMTINA? JEI NE – KOVOK! UŽ LIETUVOS VIENTISUMĄ, LIETUVIŲ KALBĄ IR SAVO TAUTINĘ SAVIMONĘ, KAD ČIA BUS LIETUVA, NUO AMŽIŲ PER AMŽIUS! REIKALAUK ATSAKYMO IŠ UŽ TAI ATSAKINGŲ POLITIKŲ! KAS GINA LIETUVOS KONSTITUCIJĄ? RAŠYKIM SAVO POLITIKAMS IR REIKALAUKIM ATSAKOMYBĖS IR VEIKSMŲ!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: