Lietuvių-norvegų jungtinis koncertas Osle, skirtas Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui paminėti (0)

Povilas Syrrist-GelgotaSekmadienį, lapkričio 20 d. Norvegijoje, Oslo koncertų rūmuose „Oslo Konserthus“ įvyks jubiliejinis lietuvių-norvegų koncertas, skirtas Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui paminėti. Tai dvišalis muzikinis projektas „LiNo“ kelias, susidedantis  iš trijų koncertų: Kauno filharmonijoje (šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš Arti“), Povilo Syrrist Gelgotos gimtajame mieste Utenoje ir Oslo koncertų rūmuose. Projekte dalyvauja lietuvių ir norvegų atlikėjai: Povilas Syrrist-Gelgota (Syrist Gelgota) (altas, vokalas), Joachim Kvečinski (Joachim Kwetzinsky) (fortepijonas), Julius Pranevičius ir Ieva Pranevičiūtė (valtorna), Glenn Gordon (kontrabosas), Inga Grytas Grytos Byrkjeland (Grytås Byrkjeland) (violončelė) ir aktorė Pia Borgli (skaitys J. Marcinkevičiaus tekstus).

„Projekto „LiNo kelio“ idėja gimė gana atsitiktinai, – kompozitorei Zitai Bružaitei (Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkei) ir man, aptarinėjant visas žymias datas, kurias reikėtų šįmet paminėti: Lietuvos kompozitorių sąjungos 70-metį, M. K. Čiurlionio 100-ąsias mirties metines, Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių 20-metį, – pasakoja Osle gyvenanti ir kurianti lietuvių kompozitorė Dalia Raudonikytė-With. Koncerto Osle primus motor yra puikus muzikas ir dainininkas Povilas Syrist-Gelgota. Jis įkvėpė ir mano kompoziciją „Non nova, sed nove“ (balsui ir altui). Išvertus iš lotynų kalbos šis pavadinimas reiškia „Ne nauja, bet naujoviška“ ir puikiai atspindi pagrindinę kūrinio idėją. Buvo labai įdomu dirbti su Povilu, nes jis yra unikalus atlikėjas, kuris profesionaliai derina dainavimą ir grojimą altu.“

Koncertas rengiamas, bendradarbiaujant norvegų prodiuseriui Torolfui Miorkui Karlsenui (Torolf Mørk Karlsen), Lietuvos kompozitorių sąjungai ir LR ambasadai Osle. Projektą „LiNo kelias“ parėmė Norvegijos muzikos paramos fondas „Norsk Musikkfond“, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir norvegų organizacija „Munch Design“. Koncerto programoje skambės šiuolaikinės muzikos kūriniai, kuriuos parašė lietuvių ir norvegų kompozitoriai: Zita Bružaitė, Dalia Raudonikytė-Vit (With), Algimantas Kubiliūnas, Faustas Latėnas, Kjel Miork Karlsen (Kjell Mørk Karlsen), Olav Anton Tomesen (Thommessen), Lase Toresen (Lasse Thoressen). Muzikos mylėtojai turės progos pasiklausyti ir lietuvių liaudies dainų, aranžuotų Povilo Syristo Gelgotos (Syrrist-Gelgota).

„Projektas „LiNo kelias“ – tai ne tik muzikinis dviejų Norvegijos-Lietuvos santykių atkūrimo 20-mečio paminėjimas, bet ir tikra šventė mums, Norvegijoje gyvenantiems lietuviams. Čia atvykę buvome sutikti  šiltai ir su pagarba. Norvegija – viena iš pirmųjų valstybių, pripažinusių Lietuvos nepriklausomybę. Ši prieš dvidešimt metų  lietuviams menkai pažįstama šalis šiandien yra ne tik puikus verslo bei kultūrinio bendradarbiavimo partneris, bet ir įkvėpimo šaltinis, kuriant  demokratinę valstybę.  Sudarydami šio projekto programą norėjome prisiminti praeitį (skambės liaudies melodijos), bet taip pat ir žvelgti į ateitį, todėl programoje skambės daug šiuolaikinių lietuvių ir norvegų kompozitorių kūrinių“, – sako altininkas Povilas Syrist Gelgota.

Lietuvių altininkas ir dainininkas Povilas Syrist -Gelgota yra įvairiapusis atlikėjas, kurio repertuare – ne tik įvairių kompozitorių klasikinė muzika, bet ir liaudies kūryba, taip pat šiuolaikinės muzikos kūriniai. Atlikėjas aktyviai koncertuoja tiek Norvegijoje, tiek užsienyje. Per metus P. Gelgota surengia apie 100 koncertų. Kaip solistas jis grojo koncertus Carrousel du Louvre Paryžiuje, Kauno filharmonijoje, Oslo filharmonijoje ir kitur, taip pat yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių kamerinės muzikos festivalių.  Šis lietuvių altininkas  yra įrašęs  kompaktinę plokštelę „Pilgrimage“, o taip pat dalyvavęs įrašant dešimtis kitų plokštelių.  Povilas Syrrist-Gelgota yra „Ensemble Oktava“ vadovas bei Oslo filharmonijos orkestro narys.

Joachimas Kvečinskis (Joachim Kwetzinsky) yra vienas žymiausių jaunosios norvegų kartos pianistų, Edvardo Grigo (Edwardo Griego) konkurso laureatas. Jis yra koncertavęs daugiau kaip 20-tyje pasaulio šalių. Norvegų pianistas yra įrašęs solinį albumą „Dialogai“. Šiuo metu jis dirba Norvegijos muzikos akademijoje.

Liana Ruokytė-Džonson (Jonsson) LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje

Kategorijos: Šventės, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: