RRT kviečia interneto naudotojus pasitikrinti dėl kompiuterio saugumo (1)

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nacionalinio saugumo incidentų tyrimų padalinio (CERT-LT) tinklalapyje www.cert.lt/tikrinti sudarė galimybes kompiuterių naudotojams tiesiogiai pasitikrinti, ar jų kompiuterio interneto protokolo(IP) adresas nėra užfiksuotas CERT-LT duomenų bazėje kaip dalyvaujantis kenkėjiškoje veikloje. Vadinamaisiais “Botnet” tinklais surinktą informaciją kibernetiniai piktavaliai naudoja informacijos internete vagystėms, nepageidaujamų elektroninių žinučių siuntimui ir kitoms kenkėjiškoms veikloms.

Interneto naudotojui apsilankius https//www.cert.lt/tikrinti patikrinama, ar jo kompiuterio išorinis interneto protokolo (IP) adresas pastaruoju metu nebuvo patekęs į CERT-LT aptiktų kenkėjiškoje veikloje pastebėtų IP adresų duomenų bazę. Jei vartotojo kompiuterio išorinis IP adresas yra užregistruotas duomenų bazėje, tai reiškia, kad jo kompiuteris gali būti susijęs su kompiuteriniais virusais. Tokiais atvejais CERT-LT pateikia rekomendacijas ir patarimus, kaip savo kompiuterį patikrinti ir išvalyti kenksmingą programinį kodą, kad būtų užkirstos galimybės jį nuotoliniu būdu valdyti tretiesiems asmenims ar kitaip juo manipuliuoti.

Kenkėjiškos veiklos duomenų bazė nuolatos atnaujinama remiantis CERT-LT tyrimų duomenimis, aptiktais botnet tinklais ir bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos bei tarptautinėmis organizacijomis. Siekiant apsaugoti duomenų konfidencialumą, galima patikrinti tik kompiuterio, iš kurio jungiamasi į CERT-LT tinklalapį, išorinį IP adresą.

Kategorijos: Lietuvoje, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: