Vilniuje vyks kosmoso konferencija (0)

Vilniuje organizuojama antroji kosmoso konferencija SEMWO, sutrauksianti nemažą didžiųjų pasaulio kosmoso organizacijų atstovų būrį. Nedidelis Šveicarijos miestas Davosas jau 40 metų vadinamas pasaulio ekonomistų susirinkimo sostine. Panašu, kad garbingą vardą netrukus užsitarnaus ir Vilnius. Pastarasis pretenduoja tapti kosmoso sektoriaus susirinkimų simboliu, mat lapkričio 16–18 dienomis čia organizuojama jau antroji kosmoso konferencija SEMWO (Space Economy in Multipolar World). Joje dalyvaus kosmoso sektoriaus atstovai iš viso pasaulio – JAV, Kinijos, Japonijos, Rusijos bei kitų šalių.

Pranešėjų sąraše – Lietuvos perspektyvoms šioje srityje svarbūs svečiai iš didžiausių kosmines programas vykdančių valstybių. Renginyje kalbės ir spaudos konferencijoje dalyvaus SSRS „Buran“ kosmonautų būrio vadas Igoris Volkas ir JAV „Space Shuttle“ astronautas Karolis J. Bobko-Bo. Organizuojama ir atskira pagrindinių pranešėjų spaudos konferencija. Čia, be kosmoso organizacijų atstovų, dalyvauti žada ir Lietuvos vyriausybės nariai. SEMWO atidarys ir pasveikins Premjeras Andrius Kubilius.

„Pasauliui minint žmogaus pirmojo skrydžio į kosmosą penkiasdešimtmetį, Lietuva turi išskirtinę galimybę pradėti savo kosminės istorijos skaičiavimą. Šiandien, kai kosmoso pramonė sparčiai komercializuojasi, o pažanga keičia technologijų formas ir apimtis, net ir nedidelės šalys gali dalyvauti procesuose, kurie dar taip neseniai buvo tik galingųjų valstybių privilegija. Didžiųjų kosmoso organizacijų ir įmonių atstovų atvykimas į konferenciją tokių ambicijų pagrįstumą tik patvirtina“, – mano renginį organizuojančios Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Konferencijoje bus aptariami tiek politiniai, tiek ekonominiai aspektai ir verslo galimybės, todėl laukiama itin plataus dalyvių rato susidomėjimo. Verslo atstovai, dirbantys ar turintys planų kosmoso sektoriui aktualių produktų ir paslaugų srityje, konferencijos metu gaus naudingos informacijos apie esamą situaciją bei ateities perspektyvas. Be to, jie taip pat turės progą užmegzti vertingus ryšius organizuojamame kontaktų vakare.
Ne vien profesionalų, bet ir visų besidominčių laukiama ir konferencijos metu veiksiančiose pasaulio raketų modelių, sukurtų Lietuvoje, mažųjų palydovų ir su kosmosu susijusių robotų parodose. Aktyviau sudalyvauti ir prie kosminių technologijų prisiliesti bus galima seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Daugiau žinių rasite svetainėje www.space-lt.eu

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: