Lenkijos nacionalistai žada piketuoti prie Lietuvos diplomatinių atstovybių (24)

Lenkų nacionalistų partija Suvereniteto gynimo lyga (LOS – Liga Obrony Suwerenności) LOS spalio 13 d. paskelbė po visą Lenkiją pradedanti rengti piketų ciklą skirtą Lietuvoje gyvenančių lenkų teisėms apginti. Į piketus kviečiančiame LOS plakate nuspalvintame Lietuvos tautinės vėliavos spalvomis įrašytas šūkis: „Lietuviai. Šalin rankas nuo lenkų vaikų!“.

Piketus planuojama surengti:  Krokuvoje (spalio17 d.), Gdanske (spalio 18 d.), Katovicuose (spalio 19 d.), Varšuvoje (spalio 20 d.) prie Lietuvos diplomatinių įstaigų.

LOS vardu išplatintame viešame kreipimesi raginama apginti tariamai diskriminuojamos lenkų tautinės mažumos Lietuvoje teises.

Pareiškime teigiama, kad pastaruoju metu nuolat blogėja lenkų tautinės mažumos Lietuvoje padėtis. Teigiama, kad  diskriminuoti lenkai pradėti iš karto kai tik Lietuva atgavo nepriklausomybę. Diskriminacija nuo to laiko tęsiasi iki šiol ir kiekvienais metais vis stiprėja. Lenkijos valdžios nuolaidžiavimus Lietuva ciniškai išnaudoja siekdama susilpninti lenkų mažumą Lietuvoje, kuri nepagrįstai laikoma viešu priešu keliančiu grėsmę Lietuvos valstybingumui. Pareiškime teigiama, kad Lenkijos nuolaidžiavimo Lietuvai politika atvedė prie nacionalizmo augimo šioje šalyje, neigiamo nusistatymo prieš Lenkiją ir lenkus, jų pagrindinių žmogaus teisių laužymo ir lenkų kaip antrarūšių piliečių atžvilgiu traktavimo.

Pareiškime pabrėžiama, kad kibirkštimi sukėlusia gaisrą Lenkijos ir Lietuvos santykiuose buvo Lietuvos Seimo priimtas naujas Švietimo įstatymas, kuris ženkliai pablogino tautinių mažumų mokyklinio švietimo sąlygas. Tačiau, kaip teigiama pareiškime, tai esanti tik aisbergo viršūnė, nes lenkų diskriminacija pasireiškia plačiau: nesuteikiant jiems teisės turėti dvigubą pilietybę, draudžiant naudoti lenkų kalbą kaip antrą vietinę kalbą valdžios institucijose, neleidžiant rašyti vardų ir pavardžių lenkiška forma, bei uždraudžiant naudoti dvikalbes lenteles su gatvių ir vietovių pavadinimais. Taip pat pažymima, kad lenkams iki šiol nėra sugrąžintos komunistų valdžios nusavintos žemės bei neišmokėtos už tai priklausančios kompensacijos. Nedotuojama lenkiška žiniasklaida…

Tokia padėtis sukurta esą tik dėl to, kad būtų „apsunkintas lenkų gyvenimas ir, kad jie būtų privesti asimiliuotis bei vegetuoti „įsčiose „motinos“ Lietuvos, faktiškai esančios pamote savo vaikams lenkams“.

„Jei bus ir toliau laužomos mūsų mažumos teisės sieksime aštraus diplomatinio įsikišimo iš Lenkijos valdžios pusės, nes tik ryžtingas ir drąsus veikimas gali pagerinti mūsų tautiečių, kenčiančių nuo diskriminacijos, gyvenimo kokybę“ – rašoma lenkų nacionalistų partijos LOS praeitą savaitę išplatintame kreipimesi.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

24 komentarai

 1. vytas:

  Kokia ta Liga Obrony Suwerenności juoda melagė.

 2. lyvis:

  Gal vis tik tai ne nacionalistai o šovinistai. lyvis

 3. Pikc:

  Manyčiau, reiktų dalykus vadinti tikraisiais vardais – t.y. nacionalistai yra nacionalistai, o šovinistai – šovinistai. Jie gi de facto jau praktiškai egzistuojančią autonomiją siekia paversti de jure.

 4. Lenkų nacionalistų partija Suvereniteto gynimo lyga (LOS – Liga Obrony Suwerenności) LOS spalio 13 d. paskelbė po visą Lenkiją pradedanti rengti piketų ciklą skirtą lietuvoje gyvenančių lenkų tisėms apginti. Į

  Klaidas ištaisykite. Lenkija iš didžiosios, Lietuva iš mažosios.

 5. jonas:

  “lietuvoje gyvenančių lenkų tisėms apginti” – be komentarų

 6. Lietuvoje nėra lenkiškų etnografinių žemių;
  Lietuvoje nėra lenkiškų etnografinių toponimų ir hidronimų;
  Lietuvoje nėra etninių lenkų;
  “Lietuvos lenkais” vadinami vietiniai per prievartą nutautinti lietuviai ir iš Baltarusijos atkelti baltarusiai;
  “Lietuvos lenkai” nėra tautinė mažuma Lietuvoje – teisingas pavadinimas turi būti “tautinė bendrija”;
  “Lietuvos lenkai” nėra Lenkijos respublikos piliečiai;
  “Lietuvos lenkai” buityje kalba rusiškai ir “po prostu”(baltarusių kalbos tarmė);
  “Lietuvos lenkai” lenkų kalbą išmoksta mokykloje;
  Teoriškai įmanomas varijantas, kad kai kuriems Lietuvos piliečiams lenkų kalba yra gimtoji – kai mokykloje išmoktoji lenkų kalba yra vartojama buityje.

  Klausimas: Kokio velnio Lenkijos pareigūnai kišasi į Lietuvos vidaus reikalus?

 7. siūlimas:

  Gal jau laikas grąžinti okupuotas BALTŲ teritorijas?

 8. Lietuvninkas:

  Blogis tas, kad Lietuva nera pareiskusi vieso pareiskimo auksciausiu lygiu apie eskaluojamas pries Lietuva provokacijas ir smeizta. Nors, is kitos puses, tai nieko nepakeistu, nes lenkai vis vien rektu ir melagingai kaltintu lietuvius savo paciu ligomis, taciau nors butu pareiskimas. O dabar, toks vaizdas, kad Lietuvos valdzia tikisi, kad “gal kaip nors praeis”. NEPRAEIS. Nes KGB per daug imerke pinigu i sita Strekoza III plana, o ir Lenkijai tai labai paranku, dabar jie dviem frontais varys iki galo. Mums dabar gali padeti tik Dievas

 9. lietuviai veršiai:

  Šikka, kas nori ant lietuvių galvų.
  Lenkai tyčiojasi prieš visą europą – lietuviams gerai. Kolonistai rusai reikalauja šnekėti rusiškai – lietuvių runkeliai šneka. Žydai reikalauja milijonų – prašom milijonai iš badaujančių pencininkų. Vagys valdžioje – lietuviai balsuoja už vagis (nes tie gudrūs, o runkeliai nori būti tokie patys gudrūs). Pedofilai prievartauja vaikus – lietuviams dzin (prieš pedofilus kovoti nemodernu). Teisėjai su prokurorais siautėja, oligarchai žągina lietuvius visom pozom – prasčiokams gerai (užtat apgraužtą kaulą numeta).
  Ar nors vienas susikompromitavęs valdžiažmogis nuteistas? Ne, nes tokie tokių neteisia. Turėtų teisti tauta, kaip senovėje mirtimi, tačiau tautos nebėra. Jaunimo galvose pigūs blizgučiai ir tolerastija, senių – nostalgija sovietmečiui.
  Inteligentai ir kariai išžudyti, ištremti, likę – atbukinti, nutautinti. Liko vieni veršiai ir gaidžiai. Nebūtų gaidžiai – priešus žudytų, degintų jų namus. Nera protestų (Realių su smurtu, o ne pavarkšlenimais. Kaip Graikijoje ir kitose normaliose valstybėse), reiškia gyvename gerai ir skųstis neturime jokios teisės.
  Žmones galėtų suvienyti kerštas, tačiau nera realios patriotinės jėgos, kuri nušluotų priešus, kuri neitų į kompromisus. Nes visi “patriotai” bijo, netiki savo jėgomis, arba yra “sistemos” dalis. Verkšlenantys intelektualai ir filosofai valstybės neišgelbės. Reikia radikalų – keršytojų, bet jų nėra, o jei ir būtų – lietuviai balsuotų už socdemų-koncervų-šūdlenkių aljansą, viktoriuką ir kitus rusiškus projektus arba klounus. Nes runkeliais esame mes gimę…

 10. Albinas Vaškevičius:

  Lenkijos lietuviškos mokyklos pasisiūlė draugauti su Lietuvos lenkiškomis mokyklomis. Ir žinote kuo tai baigėsi? Kadangi Lenkijos lietuviai mokosi iš lenkiškų vadovėlių, o per pamokas atsakinėja lietuviškai, tai jie gerai moka ir lenkų ir lietuvių kalbas. Jie lengvai įstoja ir į Lenkijos aukštąsias mokyklas ir į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Lenkijos lietuviai abiturientai pirmauja visoje Lenkijoje įstojusių į aukštąsias mokyklas procentu. Lietuvos lenkai nemoka nei lietuvių nei lenkų kalbų. Jie ir atsisakė draugystės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: