Kviečia Vėlinių šventė Dvarciškiuose (11)

Šį šeštadienį (Spalio 22 dieną) Dvarciškiuose (Švenčionių raj. prie Sarių) kaip ir kasmet įvyks Vėlinių (Ilgių) šventė. Paminėti Vėles ir pabendrauti su protėviais kviečia Romuvos bendruomenė.

Šventė prasidės ankstyvą rytą nuo tradicinės mūsų kultūroje Talkos, todėl norintieji kviečiami prisijungti. 17 val. prasidės žygis į pilkapius. Čia susirinkusieji kasmet uždega žvakeles protėviams ir aukoja Dievams Vėlių garbei. Aplankę seną akmeninę bobą keliausime atgal į Dvarciškių šventyklą. Ten troboje susirinkusieji giedos giesmes vėlėms ir prisimins savo artimuosius, iškeliavusius ant Vėlių suolelio į Dausas.

Į Dvarciškes galima atvažiuoti traukiniu nuo Vilniaus arba autobusu iki Sarių. Geriausia važiuoti traukiniu iki Žeimenos 15 val. (kviečiame rinktis geležinkelio stotyje 14.30 ir keliauti su Tadu Šidiškiu).

Norintys dalyvauti atsivežkite tiek žvakučių, kad užtektų visiems pilkapiams nušviesti ir maisto bendram apeigų stalui – vakarojimui krivio troboje.

Norintys pasiteirauti kreipkitės į Lietuvos jaunimo ramuvą Tel. 867674057.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

11 komentarų

 1. Stebulė:

  niu, kas važiuoja? 🙂

 2. Ūmus:

  aš, o ir Šaras važiuoja – žinau, kad dar bus svečių iš Klaipėdos o ir žygeivių apsilankys… 🙂

 3. Stebulė:

  tik būtinai nepamirškit grįžti į trobas po Vėlių lankymo, nes amžinai visada visi pamiršta, lieka bastytis po pelkes, ir pusė apeigų lieka kažkam kitam 😀

 4. Šaras:

  Kokia Rinktinė Kompanija!

 5. suomis:

  Kai būst Dvarciškėse, aplankykit Bagutiškės piliakalnį, jis netoli Dvarciškių ir užtraukit sutartinių. Gal ir aš važiuodamas pro šalį, taip neoficialiai būsiu prisijungęs. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: