Lenkų mokyklose Lietuvoje ir toliau mokoma tik lenkiškai (16)

Nepaisant naujo Lietuvos švietimo įstatymo, visos pamokos Lietuvos lenkų mokyklose ir toliau vyksta tik lenkų kalba.

Tai Lenkijos naujienų agentūrai PAP pareiškė Vilniaus rajono vicemeras Janas Mincevičius.

„Niekas nepasikeitė. Taip, kaip ir iki šiol, visi dalykai lenkų mokyklose dėstomi lenkų kalba“, – teigė J. Mincevičius ir pabrėžia, kad „įstatymo nepaisymas yra pilietinio nepaklusnumo išraiška   bei noro mokytis gimtąja kalba demonstracija.“

Tai, pasak jo, vyksta tėvų pageidavimu.

„Tie, kas nori, kad jų vaikai mokytųsi lietuviškai, siunčia vaikus į lietuviškas mokyklas. Tie, kas nori mokytis lenkiškai, eina į lenkiškas. Tėvai pasirašo su mokykla sutartį, kurioje numatytas visų dalykų dėstymas gimtąja kalba ir ta sutartis yra įgyvendinama“, – dėsto lenkų žiniasklaidai J. Mincevičius, argumentuodamas, kad   „geografijos ir istorijos pamokose reikia mokytis tų dalykų, o ne lietuvių kalbos“.

Kad niekas nepasikeitė, agentūrai patvirtino ir Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo skyriaus vadovė Regina Markievič.

„Lenkai neatsisakys teisės mokytis gimtąją kalba. Vienintelė išeitis iš susidariusios padėties yra sugrąžinti buvusį įstatymą“, –   Lenkijos žiniasklaidai tvirtina Vilniaus rajono vicemeras.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

16 komentarų

 1. Getautas:

  Vienintelė išeitis išspręsti šią ir kitas problemas – tiesioginis valdymas.

  • Getautas:

   Bet palyginus su krepšinio varžybomis gaunasi toks vaizdelis: “lenkų” penketukas aikštelėje jau 20 minučių ir deda į lietuvių krepšį iš viršaus, o lietuvių komanda dar rūbinėje daro apšilimą ir kažin ar išvis išdrįs išeiti į aikštelę. Čia ta prasme, kad visa tauta mato ir šneka apie “lenkų” niekšybes, bet Lietuvos valdžia ir teisėsauga visiškai neįgali šiuo klausimu, atrodo, kad išvis nesiorentuoja laike ir erdvėje.

   • suomis:

    Lygiai taip pat ir Smetona išdavė Lietuvą.

   • Getautas:

    Jie neišeina į aikštelę, nes Bumblowskis rūbinėje kabantį laikrodį atsuko 3 valandas atgal:)

   • Getautas:

    Arba lietuvių penketukas neišeina į aikštelę dėl šių priežasčių:

    Vienas žaidėjas emigravęs.
    Antras žaidėjas gauna “pašalpą” iš Lenkijos.
    Trečias žaidėjas per TV žiūri tik serialus, laidą “Superlt”, skaito tik žurnalą “Žmonės”, o ten nebuvo nei pasakyta nei parašyta, kad reikės varžytis su “lenkais”.
    Ketvirtas žaidėjas iš prigimties bailys.
    Vienintelis žaidėjas pavarde Sangaila bando patekti į aikštelę, bet ir jam nepavyksta, nes tas, kuris gauna “pašalpą”, užrakino rūbinės duris ir paslėpė raktą.

 2. Smile:

  mane irgi visada stebina mūsų valdžios savigarbos nebuvimas – ir tada, kai rabinas plovė prezidentūrą ir kai Armijos Krajovos gerbėjai seilėmis taškosi (o suima jaunimą stovintį netoliese su smerkiančiais plakatais), o premjeras smerkia etnografinį sambūrį.
  Juk turėtų suveikti paprasčiausias blaivus protas – akivaizdu, kad nesutinkant pasipriešinimo (beje visiškai teisėto) spaudimas tik didės. Juk ant palinkusio karklo visos ožkos lipa. Ir kuo toliau tuo baisiau bus pasakyti “gana”, nes triukšmo bus daugiau. Ir pasakysiu, kad net ir tarptautinės bendrijos paramos kuo toliau tuo sunkiau bus sulaukti, nes iš ten visiškai logiškai paklaus, o kodėl iki šiol nieko nedarėte?

 3. Jonas:

  Būtinas tiesioginis valdymas, Lietuvai reikia stiprios, dorų ir sąžiningų žmonių partijos. Manau, tautininkai galėtų tapti jos branduoliu.

 4. k:

  Nu tai tegu mokosi tie lenkai lenkiškai, lietuviai- lietuviškai, o anglai- angliškai, jei jau toks noras yra. Nesuprantu, ko panikuot? Kažkada teko turėt reikalų toj “Amerikiečių mokykloje”, kur Vilniuj, nu tai ten jie visi angliškai mokėsi jau prieš 8 metus ir nieks tiesioginio valdymo nereikalavo. Arba univeruose šiandien ištisi kursai mokosi anglų kalba- ko prie jų žvakučių nedeginat? Man tai atrodo, kad be nacionalistų čia niekam daugiau tie lenkai nerūpi. Jei ne tas nacionalistinis šurmulys, tai taip nieks nieko ir nežinotų, o dabar jau ir pas mane kaime bobutės, girdėjau, kažką burba apie “Lietuvos priešus”. Mirk iš juoko… Sakau, jūsų priešas yra aferistas klebonas, sukčius ir kyšininkas seniūnas, nutukėlis parduotuvės savininkas ir pensijas vėl nušvilpę valstybės tranai- visi grynakraujai lietuviai, su jais ir kariaukit, tai žiūri akis išpūtę…
  O kas nori stiprios tautininkų partijos, tai turi prisiminti, kad tiems veikėjams tauta yra aukščiau žmonių, o tai reiškia, kad susiburs dar viena “žinančių kaip gyventi kitiems” draugelių kompanija. Tokių jau pilnas seimas ir vyriausybė, ir tautininkai tikrai nuo jų neatsiliktų. Jau vien ko verti už “tradicines vertybes” kovojantys milijonierius Adomėnas, šustriakas Gražulis ar tas traktoristas, kaip jis ten, nebepamenu pavardės.

  • Diedukas:

   Ar žinai, kiek mūsų mokesčių mokėtojų pinigų išleidžiama toms mokykloms? (Lenkiškų yra virš 100.) 80 ml.litų per metus. O kur dar rusiškos? Jei neskatyti to, kad tose mokyklose ugdomi ne Lietuvos piliečiai, o lenkiški šovinistai, kurie gyvena čia, bet myli Lenkija.(Taip rašo savo rašiniuose). Tikra 5-oji kolona, kuri kada nors įsmegs tau peilį į nugarą, kaip Draučių kaime, kai Vasario 16-tos išvakarėse iššaudė visus lietuvius. Kadangi ten nebuvo tavo giminių, tai tau, žinoma, nerūpi.Ko gero net negirdėjai, nes visų mylimas tuometinis prezidentas A.M.Brazauskas liepė neskelbti šios žinios. O ką būtų padarę lenkai? Ne tiktai Europa, bet ir Amerika būtų pakelta ant kojų. Tikriausiai pats verkšleni, kad viskas blogai. Ar daug mokesčių sumoki,kad lengva ranka siūlai valstybės lėšomis mokyti svetimus, nelaimėli tu? Taip. Tegul mokosi kas kaip nori, bet tegul jų valstybės ir išlaiko tas mokyklas, kaip yra JAV ir kitose Europos valstybėse. O dabar Lenkija negali (atseit neturi lėšų) išlaikyti kelioms lietuviškoms mokykloms, kurių skaičių vis mažina, o čia -duoda kyšius tėvams po kelis šimtus zlotų, kad nevestų vaikų į lietuvišką mokyklą ir klykia ant visos Europos. O tokie, kaip pats, moliai, tik mokantys rašyti. O gal pats ir esi lietuviškai prakutęs lenkas? Tikriausiai, jei taip su neapykanta rašai. Važiuok į ten, kur geriau ir palik mus ramybėje. Sienos atviros.
   Aišku, kalta ir mūsų valdžia, kad, bijodama užgauti “strateginį partnerį”, paleido vadžias. Žinoma, kad švietimas turi būti centralizuotas, o ministerijoj sėdėti ne liberalai, kurie panaikino lietuviškose mokyklose
   patriotinį auklėjimą, bet nedraudžia to daryti lenkiškose.1918 m. ir 1990 m Lietuva prisikėlė tik tautinio
   atgimimo pagrindu. Ir dabar vienybę grąžinti galima būtų tik tautinės savigarbos pabudimu. Ir Vydūnas taip sakė:”Paskutinė ir esminė tautos atspirtis yra jos savigarba. Kai ji sunaikinama, nesulaikomai artėja pražūtis”. Gal tautininkai pajėgs pažadinti tą savigarbos jausmą? (Jeigu nepradės dirbti dėl “babkių”)

 5. Varguolis:

  Dėl to, kad tokie kaip K šiuo metu dominuoja, Lietuva ir nyksta, o šūdlenkiai gali netrukdomi siautėti.

 6. savas:

  LIETUVIAI EIKIM Į RINKIMUS,ar ne laikas užbaik su šiomis sovietinėmis padugnėmis,jei bus valdžia su stuburu,labai greit įves “lenkams”tiesioginį valdymą ir baigsis Lietuvos įstatymų pažeidinėjimai.Tik tuo pačiu galima išauklėt “buką aviną”.Jie jau to verti,o kam nepatiks “čemodan doroga”-slavams tai labai artima,jie labai ir nepergyvens.

 7. Vytautas:

  Tegul mokosi ta savo bjauria kalba, bet, baigusiems tokias mokyklas,visi stojamieji egzaminai į Universitetus, Aukštąsias mokyklas – lietuvių kalba. Tegul tada važiuoja į savo tėvynę mokytis. Norintiems dirbti Valstybės tarnyboje – geras Lietuvos istorijos, kultūros, geografijos žinojimas ir, žinoma, geras Valstybinės kalbos žinojimas.

 8. Agata:

  As nesuprantu, ko tie visi lietuviai, atsiprasau, bet tikri idiotai (dauguma). Pati mokausi lenkiskoje mokykloje, aciu devui, kad ne lietuviskoje ir visi mano draugai joje irgi. Manau, lietuviai neturi ko daryt ir varo ant lenku. Kai skaitau komentarus internete mane apima toks pyktis, nes kaip jus reagotumet kai skaitytume: “ant lauzo lenkus! debilai jie! issaudyti juos!”? Mes mokome lietuviu (geriau nei kaskurie grynakrauji lietuviai), rusu, lenku ir anglu/vokieciu, o jus ka? Kaikurie net zodzio negali pasakyt lenkiskai ar rusiskai. Atsiprasau, bet sitokio idiototizmo dar nemaciau. Sakote, mes idiotai ir universitetuose labai sunku? Chuj wam w dupe! Kaip sakiau, mes lietuviu mokam idealiai. Bet, aisku, lietuviai musu nekencia. Mano du pazistamieji stojo i universiteta. Vienas mokejo viska idealiai, bet jis turejo 9, nes jam tiesiai buvo kalbama, kad jis lenkas ir del to ne gaus 10. Kitas stojo i lietuviu filelelogija (!), irgi viska mokejo idealiai, bet jam pasake, kad toliau jis neeis, reiskia nieko rimto tegul nesitiki, nes lenkams tik kokias knygutes isvertineti. Kai skaitau visus tuos komentarus manyje net kraujas uzvira, mes cia gyvenam jau keleta simtmeciu ir mes turime teise cia gyventi ir lankyti savo mokyklas. @diedukas-ok, bet mes tada eitume i lietuviaskas mokyklas (nieduok dieve) ir vistiek reiketu moketi, ar ne? Na, kai tu sakai apie nacionalizma, tai pasakysiu tiek, kad beveik visi mano pazistamieji labai patriotiski, varosi is proto del krepsinio to, na, zodziui myli Lietuva daugiau nei kai kurie Lietuviai. Bet kas apie mane, tai as NEKENCIU Lietuvos. O uz ka tureciau ja myleti? Myleti ja, dirbti jai, jeigu mano vaikai negales mokytis savo seneliu kalbos mokykluose? Myleti uz tai, kad kai kaskuriuos mano draugus sumusia del to, kad jie kalbasi lenkiskai? Myleti tai, kas nori mus nuzudyti? (Taip nuzudyti, nes nori nuzudyti musu kalba ir tradicijas.) Bet ne! Jiems ne pavyks! Taip, mano mokykloje apie geografija ar istorija lietuviskai nera net zodzio. Taip, visur kaba gatviu pavadinimai lenku kalba. Taip, mes nepasiduosim. Lietuvoje tiek problemu: krizisas, kainu didinimas, algos mazinimas, vis daugiau zmoniu vaziuoja i Anglija (nieko nuostabaus), zmogzudystes, teismai, isprievartavimai, prostitucija. Bet ne! Jie gi turi patenkinti savo nacionalistinius poreikius. Ir nereikia kastis gilin i istorija, gyvenam cia ir dabar, kas buvo seniau, jau neturi reiksmes. Apibendrinimui pasakysiu viena: Lietuviai, mielieji salies patriotai, zodziais: “debilai! Lietuva lietuviams!” meile “tevynei” neparodoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: