Kraštotyros muziejaus projektas – gyvai atminčiai išsaugoti (0)

Utenos kraštotyros muziejų pasiekė džiugi žinia: muziejaus ES programai „Europa piliečiams“ teiktas projektas „Europe: Different experience – unity in the future“ („Europa: skirtinga patirtis – vienybė ateityje“) buvo įvertintas teigiamai ir gavo programos 4 veiksmo „Gyva Europos atmintis“ paramą.

Programos 4 veiksmas „Gyva Europos atmintis“ skirtas projektams, siekiantiems išsaugoti vietas ir archyvus, susijusius su deportacijomis, ar įamžinti nacizmo ir stalinizmo aukų atminimą. Remiamų projektų tikslas – išlaikyti gyvą atmintį apie nacizmo ir stalinizmo aukas ir siekti, kad dabartinė ir būsimosios kartos daugiau žinotų ir geriau suprastų tai, kas vyko koncentracijos stovyklose ir kitose masinių civilių gyventojų žudynių vietose.

Programą administruojanti vykdomoji agentūra EACEA gavo 220 paraiškų iš įvairių Europos šalių organizacijų. Lietuva pateko į daugiausiai paraiškų pateikusiųjų ir didžiausią finansavimą gavusiųjų šalių sąrašo trejetuką. Lietuvos organizacijos pateikė 16 paraiškų, iš kurių finansavimas skirtas 6 projektams. Daugiau projektų paremta iš Italijos ir Vokietijos.

Utenos kraštotyros muziejus, kaip minėta, vienas iš šešetuko laimingųjų, kuriam skirta 32 980,20 eurų parama.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: