R. Ozolas. Išpuoliai prieš Lietuvą (10)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Nors – tiesą sakant – vargu ar Valdemarą Tomaševskį, Viktorą Uspaskichą, Leonidą Donskį galima vadinti savais. O būtent jie pastaruoju metu surengė šlykščius išpuolius prieš Lietuvą.

V. Tomaševskis pasitelkė V. Uspaskichą, anot saves paties, „tolerantišką žmogų“, kad kartu su 84 Europos Parlamento nariais dar kartą užpultų Lietuvą dėl siaubingo tautinių mažumų, visų pirma, suprantama, lenkų, diskriminavimo: atsisakymo leisti Lietuvos Respublikos pasuose rašytis lenkiškais rašmenimis,reikalavimo nukabinti Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių savavališkai iškabintas gatvių pavadinimų lenteles ir kt. Prie Lietuvą smerkiančio laiško prisidėjo Rumunijos, Čekijos, Suomijos, Graikijos, Vokietijos europarlamentarai, daugiausia tų šalių lenkų tautybės piliečiai.

L. Donskis susidėjo su liūdnai pagarsėjusiu „nacių medžiotoju“ Efraimu Zurofu, kurio dėka didžiulis jų straipsnis pasirodė JAV televizijos CNN tinklalapyje. Žinome, ką kalba E.Zurofas. Nauja tai, kad kaltės naštą lietuviams nešti E. Zurofas liepia 100 metų, nes savo geriausią šansą “lietuviai pražiopsojo”. L.Donskis pritaria: Lietuva patyrė nesėkmę, nes visi išaiškintieji nusikaltėliai liko nenubausti. Lietuva liks kalta tol, kol nebus pripažinta, kad 1941 metų Laikinoji Vyriausybė bendradarbiavo su naciais ir veikė prieš savo piliečius. Tačiau bolševikų nusikaltimai, anot L.Donskio, vargu bau buvo pasiekę genocido lygį.

Galima, žinoma, būtų ir nekreipti dėmesio į tuos eilinius, nors ir naujumo turinčius, išpuolius: šuo loja, karavanas žingsniuoja.

Tačiau esama giluminių Europą virpinančių poslinkių ženklų: puolimams vienijamasi nacionaliniu pagrindu – V. Tomaševskiui talkina Europos Parlamento lenkai, E. Zurofui – Lietuvos žydas. Abu išpuoliai turi akivaizdų nacionalinį atspalvį. Dabar tai jau bus “humanistines vertybes” ginančiųjų politinio vienijimosi pamatas?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. suomis:

  Ozolas, kaip VISADA teisus. Pagarba jam.

 2. Arvydas Damijonaitis:

  Lietuvių kilmės “tuteišių” lenkinimas lenkiškose ( lietuvių išlaikomose ) mokyklose – galima registruoti didžiausios kvailystės Gineso rekordu.
  INFORMACIJA: Buvusių okupantų privilegijos stebina pasaulį. Lietuva išlaiko 80 lenkų mokyklų,kuriose tuteišai mokomi lenkų kalbos,lenkinami..Lenkiškas mokyklas privalo išlaikyti lenkų bendruomenė,kadangi Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lenkiškų,rusiškų mokyklų finansavimas iš valstybės biudžeto – okupacijos paveldas..Tuteišių klastingas lenkinimas yra dalies lietuviško genofondo naikinimas,lietuvių savižudybė

  • suomis:

   Lirtuviai yra durniai, nes jeigu būtų ne durniai, tai nepiltų vandens ant svetimo malūno. Kuriem galam išlaikyti svetimas mokyklas, jei iš jų, jokios naudos Lietuvai? Faktiškai, Lietuva, už savo pinigus, sau priešus augina.

   • tikras lietuvis:

    Va va – reikia tas mokyklas uždaryti, o jei kas nori mokytis lenkiškai, tai tegul pats ir išsilaiko, o Lietuva teprivalo tik valstybine kalba veikiančias mokyklas finansuoti.

    • lamatas:

     Gal ne uždaryti ,o įvesti tvarką ir padaryti tikrai Lietuvos valstybės mokyklomis.Niekuom nesiskiriančiomis nuo kitų Lietuvos mokyklų (.na nebent daugiau mokinių pasirinkusių kaip užsienio kalbą-lenkų).su pagarba .lamatas

  • lamatas:

   Leiskit truputi paprieštarauti Tamstai.Mokyklos manau turėtu būti išlaikomos valstybės ,kaip ir kitur Lieuvoje.Ir mokyti to paties -būti lietuvos piliečiais.O jei norima ko papildomo ,kaip mokymo lenkų (ar kitos) kalbos,papročių ir panašiai -prašom:užklasiniai būreliai,sekmadieninės ar parapinės mokyklos,saviveikla ir panašiai.Rodos taip yra daugumoje valstybių. O jei norima lekų kalbos už valstybės pinigus ir normaliuose mokyklose-tik kaip (ir jos vietuoje) užsienio kalbos mokymas.O jei leisim steigti ir išlaikyti lenkiškas mokyklas už lenkų bendruomenės(faktiškai -Lenkijos) pinigus,tai greit jų visoje Lietuvoje gali atsirasti.Su pagarba .lamatas

 3. lyvis:

  Pradinis mokslas pradinukai turi būti mokomi tautinės mažumos kalbomis žemgalių, sėlių, kuršių, tuteišių t y trakų ir t t. Svetimtaučiai rusai, lenkai, žydai tik sekmadieninės pamokėlės kaip visame pasaulyje. lyvis

 4. Naujas:

  Išpuoliai ne prieš Lietuvą, o prieš Ozolo galvoje esančią Lietuvos viziją, tokią susapnuotą realybę, senatviškų baimių ir nacionalistinių perversijų projekciją. Pakelk galvą nuo knygų, filosofe, išeik į mišką pasivaikščioti, pašnekink kaimyną ar parduotuvės kasininkę, gal mažiau tų priešų aplink save matysi.

 5. arvydas damijonaitis:

  Raudonieji naciai(NKVD-KGB,50 proc.žydai),zuroffai,dar nenuteisti..
  Holodomor 1932 -1933 metais badu numarinta 11 milijonų ukrainiečių,tuo metu Kremlių valdė 80 proc.žydų tautybės raudonųjų nacių. Klastingieji vanagai zurofai vokiečių belaisvių stovyklose smagindavosi šaudydami vokiečius.Per diena prišaudydavo iki tūkstančio. Prūsija buvo paskandinta nekaltų 1,5 milijono gyventojų krauju.”Nacių medžiotojai”yra priedanga sadistiniams zurofų keršto protrūkiams..Laikas baigti kraugeriams siautėti, informacija apie fanatikų sionistų nusikaltimus neturi būti slepiama. Galima būtų prašyti “nacių medžiotoją” Efraim Zuroff pamedžioti Lietuvoje ir Izraelyje raudonuosius nacistus dušanskius, kurie organizavo ir vykdė masines lietuvių žudynes iki ir po antrojo pasaulinio karo.Po 1945 metų bolševikiniai raudonieji naciai sunaikino milijoną lietuvių. Rudųjų nacių E.Zuroff ” prisimedžiojo” sočiai, o raudonieji naciai, deja , yra zuroffų giminaičiai, todėl mažai vilčių, kad eis jų medžioti. Raudonųjų nacių nusikaltimus slapsto jų propagandistai aferistai zurofai. Pavyzdžiui, įvykiai Kauno garažėlyje yra propagandinis melas -nuotraukos sumontuotos, dukumentai padirbti (Žiūr. internete Irena Tumavičiūtė, Lietuvių šmeižtas…).Aferistą, lietuvių šmeižiką Zuroffą skelbti PERSONA NON GRATA,vyti iš Lietuvos..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: