Britų spauda: Čiurlionio muzikai absurdiškai stokojama dėmesio (0)

Žvaigždžių sonata. Andante, M.K.Čiurlionis, 1908 m.Taip rašo „The Sunday Telegraph“ po Čiurlionio muzikos koncerto Londono Karališkoje muzikos akademijoje, kur rugsėjo 25 d., žymint lietuvių kompozitoriaus ir dailininko 100-ąsias mirties metines, pianistė Evelina Puzaitė ir jos suburtas Cosima fortepijoninis kvintetas atliko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fortepijoninių kūrinių pluoštą, jo vienintelį styginių kvartetą bei Roberto Schumanno Fortepijoninį kvintetą.

„Nors Čiurlionis buvo tas menininkas, kuris suteikė Lietuvai savo balsą, lenkų ir lietuvių kultūros tuo metu buvo neatskiriamas susijusios, ir abi buvo po Rusijos jungu. Jei Čiurlionio tapyba yra susijusi su Jaunosios Lenkijos menininkų grupe, jo muzika turi bendrumų su Karolio Šymanovskio (Szymanowski) garsų pasauliu. Tačiau niekas taip nuodugniai netyrinėjo muzikos formų ir pavadinimų dailėje kaip Čiurlionis, o simbolistiniai ir panteistiniai jo dailės aspektai randa atgarsį jo muzikoje,“ – rašo Džonas Alisonas (John Allison) „The Sunday Telegraph“. Recenzentas negaili pagyrų Evelinai Puzaitei „bebaimei pianistei, puikiai ir poetiškai kontroliavusiai kai kurias sudėtingas tekstūras“ bei styginių kvartetui, atskleidusiam Styginių kvarteto melancholiją ir nepaprastą dainingumą. „Koncertas patvirtino, kad net jei jo muzika nėra tokia avangardistinė kaip jo dailė, Čiurlionio muzikai absurdiškai stokojama dėmesio“ – rašo Džonas Alisonas .

Čiurlionio mirties 100-mečio ir artėjančio koncerto proga, dėmesio Čiurlionio kūrybai skyrė ir BBC Radio 3, kurios eteryje, laidoje „In Tune“, pianistė Evelina Puzaitė skambino Čiurlionio fortepijoninius kūrinius bei pristatė lietuvių klasiko kūrybą.

Lapkričio 19 d., šeštadienį, 19 val. Čiurlionio metus Londone pratęs Santaros-Šviesos klubo organizuojamas Čiurlionio muzikos maratonas, kuris vyks St.Giles’ Cripplegate, Fore Street, Barbican,  London EC2Y 8DA. Šis maratonas yra Britanijoje gyvenančių lietuvių atlikėjų dedikacija Čiurlioniui.

Kategorijos: Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: