Rudens lygiadienio proga – ugnies ir muzikos misterija „Broliams ir sesėms“ (0)

Lygiadienio ožys | V.Kirilovo nuotr.Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 20 val. kaip ir kasmet, pasitinkant Rudens lygiadienį, Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto vyks ugnies ir muzikos misterija.

Palydėdami Saulę poilsio, mokytojų ir dėstytojų vadovaujami, Vilniaus miesto moksleiviai ir studentai Neries krantinėje iš kelių tūkstančių žvakių išaus Lietuvos laisvės gynėjų ir didžiųjų netekčių atminimui skirtos šimtaraštės juostos ornamentus, kuriuose glūdi tautos kultūros istorijos atmintis. Šimtaraštės juostos idėjos autorė – Julija Ikamaite-Mindaugienė.

Neries upe atplauks praeitį su dabartimi jungiančios skulptūros „Ašaros”, „Širdis” ir „Motinos veidas”. Autoriai – Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai Jonas Aliukas ir Vėjas Aliukas; Vilniaus Dailės Akademijos Skulptūros katedros studentai Rokas Valiauga, Robertas Reketis, Vytenis Burokas; Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto studentas Vladas Burokas.

Ugnies ženklai | V.Kirilovo nuotr.

Ugnies ženklai | V.Kirilovo nuotr.

Renginį lydės muzikinė kompozicija, kurioje skambės ištraukos iš grupės „Skylė” albumo „Broliai”.

Šimtaraštę juostą aus ir šviečiančias skulptūras Nerimi plukdys sostinės mokyklų moksleiviai ir studentai. Su ugnimi šoks fakyrų klubas „Ugnies ženklai”.

Šį renginį nuo 2005 m. kasmet rengia Vilniaus etninės kultūros centras.

Ugnies ženklai | E.Skipario nuotr.

Ugnies ženklai | E.Skipario nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: