Tautininkų pergalė Latvijoje (6)

Rugsėjo 17 d. Latvijoje įvykę Saeimos rinkimai kiek pakoregavo parlamento jėgų ankstesnį santykį, tačiau iš esmės jo nepakeitė. Žiniasklaidoje sureikšmintas kairysis prorusiškas Santarvės centras turės tik 2 vietomis daugiau nei buvusioje kadencijoje (turėjo 29, dabar – 31) premjero Vienybės partija neteko 13 vietų (33/20), Žalieji ir valstiečiai – 9 vietų (22/13).

Šiuose rinkimuose daugiausia laimėjo tautininkai – jų susivienijimas Viską Latvijai / Tėvynei ir laisvei / Latvijos nacionalinės nepriklausomybės sąjūdis šioje kadencijoje turės beveik dukart daugiau mandatų nei ankstesnėje – net 14 (vietoj ankstesnių 8).

Atrodo, kad koaliciją formuos naujoji V. Zatlerio reformų partija, gavusi 22 mandatus. Šiuo metu jos vadovas eksprezidentas V. Zatleris linkęs sudaryti koaliciją su V. Dombrovskio Vienybe (20), tačiau svarsto, kas galėtų būti trečiasis partneris: ar Latvijos rusakalbių palaikomas Santarvės centras (31), ar tautininkai (14). Bet kuriuo atveju koalicijoje neturėtų būti Žaliųjų ir valstiečių – ši partija liūdnai pagarsėjo finansiniais skandalais ir oligarchų globa.

Dilema išlieka, nes Latvijos dešinieji nieku gyvu nenori būti vienoje koalicijoje su prorusiška partija visų pirma dėl ideologinių skirtumų. Santarvės centras savo programoje akcentuoja socialines problemas ir siūlo moratoriumą ginčytinais istorijos klausimais, tuo tarpu tautininkai, be socialinių problemų sprendimo, pabrėžia ir latvių kalbos, latvių identiteto ir istorijos tautiško interpretavimo svarbą valstybės gyvenime. Iki šiol šių dviejų partijų požiūris į 1940 m. ir vėlesnius įvykius Latvijoje, taip pat į rusų kalbos reikšmę dabartinėje Latvijoje skyrėsi iš esmės.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. suomis:

  Vat čia, tai tvarka. Šaunuoliai Latviai.

 2. Algis:

  Reiktu ir pasmus taip padaryti….

 3. savas:

  Būtina perspektyvoje mokytis baltų kalbas dar vidurinėje,būtina matyti TV laidas vieni kitų. IR DAR.
  Istorikai žiūri į vietovardžius,upių pavadinimus,o Gudija,Ukraina,Rusija turi tūstančius baltiškų,kai kur suslavėjusių pavadinimų-ŠTAI IR ĮRODYMAS,iš kur ir į kur mes traukėmės ir plėtėmės.Plėtėmės mes ne svetimų naudai,o atsiiminėdavom senas BALTŲ žemes ir daugeliu atvejų be kraujo,nes tais laikais dar suslavėjęs BALTAS mus prisimindavo ir laikė pareiga prisijungti.Slavai mums įkalė didžiulį pleištą ir palaipsniui viskas nyko.
  Norint pažabot Rusiją,ateityje reikia jungt LDK žemes į kelias draugiškas valstybes,gal net jungtis LIETUVAI su LATVIJA į BALTŲ VALSTYBĘ,taigi akyvaizdu latviai baigia suslavėt,prakast kanalą tarp Juodosios ir Baltijos jūros,kaip buvo LDK laikais(gaila mažai išvystyta)ir integruotis visiems į ES,kuri tokią idėją man atrodo remtų.Kas tada liks Rusijai,o jei liks vienintelis užšąląntis uostas S-Peterburge,yra dar Karaliaučius prigrūstas tankų ir poligonų,bet jis tikrai neišvystytas ir apsuptyje normalios ekonomikos ir demokratijos ištirptų,…………
  Man atrodo kol bus gyvi BALTAI,jie to turi siekt,siekt be kraujo,o supratimu,remiantis į istoriją ir aiškinat ją kas yra gudas ar ukrainietis,ar jie tai supras?, priklausys nuo mūsų,na ir žinoma nuo Rusijos,kuri tikrai dės visas pastangas,kad to nebūtų.
  TAI GALIMA NET SULYGINTI SU BALTŲ KAIP TAUTOS IŠLIKIMU.

 4. Janušonis Evaldas:

  Kas čia šaunaus-tokia makalynė kaip ir pas mus,be perspektyvos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: