I.Degutienė Vašingtone: nenorime antro Černobilio šalia Lietuvos (0)

Irena DegutienėVašingtone besilankanti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė susitiko su JAV Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininke Ileana Ros-Lehtinen ir kalbėjo apie branduolinės energetikos saugumo klausimus ir Lietuvos kaimynystėje planuojamus įgyvendinti atominės energetikos projektus.

Seimo Pirmininkės teigimu, Lietuvos kaimynystėje įgyvendinant branduolinių jėgainių projektus pažeidžiami tarptautinių saugos konvencijų reikalavimai, nes nepaisant nuolatinių Lietuvos prašymų nėra TATENA atliktų pasirinktų statybos aikštelių įvertinimo, nėra išsamaus seisminio saugumo įvertinimo.

„Nenorime, kad mūsų kaimynystėje pasikartotų avarija, panaši į tą, kuri įvyko Černobilyje. Baltarusijos AE įgyvendinimo atveju, Vilnius gali tapti pačia nesaugiausia sostine pasaulyje“, – susitikime su JAV Atstovų rūmų URK pirmininke sakė I. Degutienė.

I. Ros-Lehtinen pareiškė suprantanti, kad valstybėse, kuriose nėra brandžios ir plačios pilietinės visuomenės, tokio masto projektai kelia riziką ir reikalauja atidaus tarptautinės bendruomenės dėmesio.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: