Suvalkų archeologai Raveliuose atrado jotvingių piliakalnį (video) (4)

RadiniaiSuvalkų archeologijos muziejaus darbuotojai Ravelių (len. Rowele) kaime šalia Vižainio (lenk. Wiżajny) atlikdami žvalgomuosius tyrimus atrado iki šiol nežinomo jotvingių piliakalnį.

Suvalkų muziejaus direktoriaus Ježio Bžozovskio (Jerzy Brzozowski) teigimu, piliakalnis yra V-VI a. Tai liudija radiniai, susiję su pastaruoju Romos imperijos laikotarpiu.

Archeologus sudomino neddelė kalvos pavadinimas –  Pilies Kalnas (lenk. Góra Zamczysko). Vietos gyventojas parodęs archeologams kur yra pagal žemėlapį jų ieškomas Pilies Kalnas papasakojo padavimą apie tai, kad čia stovėjusi jotvingių pilis kurią galingas viesulas susuko ir kažkur nunešė. Iki šiol šioje vietoje vaidenasi, – sakė valstietis.

Žvalgomųjų archeologinių tyrimų metu buvo aptiktos pilies ginybinio pylimo liekanos, kultūriniame sluoksnyje rasta keramikos šukių. Manoma, kad ginybinis piliakalnio pylimas turėjo būti sustiprintas medine konstrukcija. Archeologai nustatė, kad piliakalnio būta nedidelio (jo matmenys 30 x 40 metrų). Aplink piliakalnį aptikta nemažos gyvenvietės pėdsakai.

Suvalkų muziejaus direktorius Ježi Bžozovskis apžiūri radinius

Suvalkų muziejaus direktorius Ježi Bžozovskis apžiūri radinius

Lenkų internetinis dienraštis Rzeczpospolita.pl ir portals Wspolczesna.pl aprašydami atradimą, neaišku sąmoningai ar ne, tačiau pateikė klaidingą informaciją, esą baltai, kuriems priklausė šis piliakalnis, į Suvalkijos žemę  atsikėlė V a. pradžioje. Tuo tarpu kai seniai yra aišku, jog šiose teritorijose lietuviams artima baltų tauta – jotvingiai gyveno nuo VIII a. pr. m. e. iki pat XIX a.

Tai jau trečias piliakalnis per pastaruosius 20 metu  Suvalkų archeologų aptiktas Suvalkų. Prieš tai du piliakalniai buvo aptikti Drebulinėje (lenk. Osinki) ir Šiurpilyje (lenk. Szurpiły).

Iki šių metų pabaigos numatyta paruošti dokumentacija, kurią Suvalkų muziejus perduos Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijai bei paminklų konservatoriui, kad ši vieta būtų įrašyta į saugotinų istorijos paminklų sąrašą.

Video pasakojimas (lenkų kalba):

Parengta pagal: rp.pl, polskieradio.pl, radio.bialystok.pl, punskas.pl

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: