Europos krepšinio čempionatas: Lietuva nugalėjo Vokietiją (84:75) ir iškovojo teisę rungtis dėl medalių (9)

delfi.lt nuotr.Rugsėjo 11 d., sekmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrojo etapo E grupės trečiosiose rungtynėse Vilniuje „Siemens arenoje“  po sunkios kovos įveikė Vokietijos rinktinę ir iškovojo teisę žaisti ketvirtfinalyje.

Šios rungtynės buvo labai svarbios tiek mums tiek ir Vokietijai. Vokiečių galimybės patekti į ketvirtfinalį priklausė ir nuo to kaip pirmosios E grupės rungtynes sužais Serbai su Turkais.

Kaip žinome serbai nugalėjo turkus 68:67, tai reiškia, kad Vokietija norėdama patekti į ketvirtfinalį šiandien prieš Lietuvą turėjo laimėti mažiausiai 11 taškų skirtumu. Jei vokiečiams tai būtų pavykę, tuomet mūsų komandai būtų kilusi gresmė iškristi.

Kad užsitikrintumėm kelialapį į kitą etapą mums reikėjo nepralaimėti didesniu nei 10 taškų skirtumu.

Beveik visą pirmą kįlinį Lietuvos rinktinė pirmavo. Nors 7-tą minutę Vokietija išsiveržė į priekį – 13:15, bet per likusias 3 min. iki kėlinio pabaigos mūsiškiai susigrąžino iniciatyvą ir  kėlinį baigė pirmaudami 4 taškais – 21:17.

Antrajame kėlinyje sužaidus 4 minutes mūsų rinktinį jau pirmavo 27:21, bet vokiečių lyderis D.Novickis sumetė tris baudas sumažino skirtumąiki 3-jų taškų – 27:24. Bet mmūsiškiai nesnaudė ir greitai vėl padidino savo persvarą iki 7-ių taškų 31:24. Vokietijos komanda buvo priversta imti minutinę pertraukėlę. Iki antro kėlinio pabaigos vokiečiams pavyko sumažinti skirtumą iki iki 4-ių taškų. Antras kėlinys baigėsi 37:33.

Po didžiosios pertraukos Vokietijos komanda laimėjo atkarpą 6:0 ir išsiveržė į priekį – 39:41. Mūsiškiai atsakė spurtu 7:0 ir vėl susigražino persvarą 46:41, po kurios vokiečiai buvo priversti paprašyti minutės pertraukėlės. Tačiau tai vokiečiams nepadėjo ir  įpusėjus kėliniui mūsiškaii padidino persvarą iki 9 taškų – 52:43. Tačiau vokiečiai nepasimetė ir atsakčę 5 taškais iš eilės sumažino skirtumą– 52:48. S.Jasaitis įmetė dvitaškį ir skirtumas vėl padidėjo iki 6-ių taškų – 54:48. Ši persvara išliko iki trečio kėlinio pabaigos – 58:52.

Paskutiniame kėlinyje vokiečiai įmetė 4 taškus iš eilės ir skirtumas dramatiškai sumažėjo – 62:60. O Ch.Kamanui įmetus dvitaškį vokiečiai išlygino skirtumą – 62:62. Po to to paties Ch.Kamano dėka vokiečiai išsiveržė į priekį – 63:64. Tačiau Š.Jasikevičiui įmetus dvitaškį bei J.Valančiūnui įspūdingai įdėjus kamuolį į vokiečių krepšį mūsiškiai atsatė persvarą – 67:64. Bet vokiečiai sugebėjo rezultatą išlyginti – 67:67.

Priešpaskutinę kėlinio minutę rezultatas tebebuvo lygus – 75:75, tačiau po puikaus Š.Jasikevičiaus ir J.Valančiūno žaidimo Lietuva vėl atsidūrė priekyje – 80:75. Vokiečiai jau nebesugebėjo nieko daugiau padaryti ir – mes laimėjome 84:75!!!

Mūsų rinktinė šiame etape užėmė trečiąją vietą ir įgijo teisę žaisti Europos į čempionato ketvirtfinalyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , .