J.Vaiškūnas. Lenkijos premjeras tęsia „kryžiaus karą“ prieš Lietuvą (54)

Donaldas Tuskas ir Krokuvos metropolitas kardinolas Stanislavas Dzivišas | PAP/P.Supernako nuotr.Sekmadienį, rugsėjo 4 dieną į Palangą, su 16 lenkų žiniasklaidos atstovų svita, atvyko Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas (Donald Tusk). Jį pasitiko Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius. Po susitikimo su A.Kubiliumi ir spaudos konferencijos Palangoje D.Tuskas išvyko į Vilnių pasimelsti šv. Mišiose Aušros Vartuose.

D.Tuskas apie savo vienos dienos vizitą į Lietuvą paskelbė po penktadienį, rugsėjo 2 d. Vilniuje įvykusio lenkų tautinės mažumos mitingo nukreipto prieš naująjį Lietuvos Švietimo įstatymą. Lenkijos premjeras ketina susitikti su Lietuvos lenkų atstovais.

Apie kaimyninės valstybės vyriausybės vadovo atvykimą į Lietuvą nebuvo paskelbta nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nei Užsienio reikalų ministerijos portaluose. Ir tai galima suprasti ne tik kaip valdiškos žiniasklaidos nesugebėjimą laiku atspindėti svarbiausių valstybinės reikšmės įvykių, tačiau ir kaip mūsų Valstybės vadovų vos spėjimą šokti pagal lenkų politikų dūdelę, kur ten jau kokiomis nors žiniomis visuomenei dar rūpinsiesi…

Politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius tiksliai pastebėjo, kad Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, skubantis į Lietuvą paremti neva skriaudžiamos lenkų tautinės mažumos, peržengia diplomatijos ribas:

„Tai mane labai stebina, ir ne tik stebina, bet nuvilia, nes tikrai atrodo, kad jau peržengiamos diplomatijos ribos. Faktiškai D.Tuskas tarsi atskuba – nors tai oficialiai nepasakyta – paremti skriaudžiamą lenkų tautinę mažumą, nors ji nėra skriaudžiama. Jeigu anksčiau tik užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radoslaw Sikorski) vadovavo šitam kryžiaus karui prie Lietuvą, tai D.Tusko kelionė lyg rodo, kad ir pati Vyriausybė mažiau ar daugiau tam pritaria“, – šeštadienį, rugsėjo 3 d. BNS sakė K.Girnius.

Įdėmiai sekantiems pastarojo meto Lenkijos politikų laikyseną Lietuvos atžvilgiu jau seniai akivaizdu, kad aukščiausia Lenkijos valdžia neabejotinai palaiko „kryžiaus karą“ prieš Lietuvą. O R.Sikorskis šiame kare reiškiasi tik kaip tiesioginis istorinių kryžininkų avataras, toks šiuolaikinis Želigowskiukas iš Žečpospolitos sosto plonomis virvelėmis vadovaujantis savo Lietuvos Lenkų rinkimų akcininkų (LLRA) ofenzyvai.

Tokių honorovų lenkiškos politikos demaršų Lietuvai lenkų politikai negaili nuolat. Užtenka prisiminti: buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio skubų ir beveik inkognito lygmens vizitą į Vilnių, tą pačią dieną kai A.Kubilius Seime mėgino „prastumti“ Lietuvos Respubliko Konstitucijai prieštaraujantį savo ir „strateginių partnerių“ iniciatyva parengtą „Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo“ projektą (Nr. XIP-1644(2)); naujai išrinkto Lenkijos prezidento 1-ąjį pliažinį susitikimą su Lietuvos Prezidente Lietuvos pajūryje; į Lietuvą pažadėjusio nevykti Lenkijos užsienio reikalų ministro atvažiavimą į Wilenksa vaivadiją parodyti solidarumo su LLRA aktyvistais…

Diplomatine kalba ir simbolika toks aukščiausių užsienio valstybės valdžios atstovų elgesys su kaimynine šalimi išraiškingai parodo jos požiūrį į savo kaimynę ir jos vietą politiniame projekte.

Šiandien jau visai akivaizdu, kad Lietuvos politikams stinga ne tik suverenios valstybės valdžios atstovams prideramos savimonės ir laikysenos, bet ir valstybinio mąstymo bei nusiteikimo imtis savarankiškai spręsti Rytų Lietuvos problemas.

Lietuvos valdžia kuo greičiau turėtų parengti ir patvirtinti šios dienos iššūkius atitinkančią naują tautinių mažumų pilietinės integracijos į Lietuvos visuomenę programą, sukurti bei pradėti įgyvendinti Valstybinę Rytų Lietuvos integravimo strategiją, kurioje pirmaeilis dėmesys būtų sutelktas ne tik į vieningos Lietuvos švietimo politikos vykdymą bei valstybinės kalbos vartojimo plėtrą, bet ir į ekonominio bei socialinio atsilikimo įveikimo uždavinius šiame regione.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

54 komentarai

 1. Valdas:

  Donald Tusk stebėjo futbolo varžybas viename stadione ir savo tautos sirgalių buvo pažemintas ir labiau paniekintas nei Andrius Kubilius Žalgirio arenoj.
  Mandagiai nutylint, sirgalių vieningo skandavimo necituosiu. : )

 2. Kokie jie lenkai?

  Didysis lietuvių kalbos žodynas http://lkzd.lki.lt/Zodynas/Visas.asp :

  šū́dlenkis, -ė smob. (1) vlg. kas dedasi lenku: Atsiprašant tokia šū́dlenkė, iš kur tę lenkė Škt.

 3. Genta:

  TAIP NERVINGAI SKRIDO IR Į KATYNĘ 🙁

 4. Valdas:

  Žygeivi,
  Nepažįsti visų (bemaž 40 milijonų) lenkų. Turiu labai gerą draugą lenką. Yra ir dar keli mano draugai lenkai.
  Kukliai patylėdamas būsi geras žmogus.
  Nereikia kurstyti tautinės nesantaikos. Kai viešoj erdvėj ir taip jau gausu viso šito. Šlamšto nežinia kam naudingo.
  Pagarbiai

  • tikras lietuvis:

   Žygeivis, jei sapnuoji ir nematai, šneka apie tuos Lietuvoje, kurie apsimeta lenkais.
   Dašuto?

   • Valdas:

    Tikras lietuvi, nedera klijuoti šūdo prie tautos (tautiškumo), kaip tai daro žygeivis tinklapy Alkas.lt
    Nėra šūdlenkio šūdžydžio šūdruskio. Nėra. Yra šūdvabalis, žinau.
    Siūlau sutartinai vadinti:
    – Lietuvoje gyvenantis lenkas – litvinas;
    – …………………………….žydas – litvakas;
    – ……………………………rusas – litovcas.
    Dar sutartinai galima vadinti visa tai penktoji kolona. Ar dar kitaip.
    …………………………………………………………………………………………………………
    Lietuvoje yra labai daug svetimšalių prašalaičių lietuviška duona mintančių ir prieš Lietuvą (ir lietuviškumą) burnojančių, veikiančių.
    Lietuvos konstitucijoje užrašyta.
    2 straipsnis
    Lietuvos valstybę kuria Tauta.
    Tai reiškia, kad Lietuvos valstybę kuria (viena vienintelė) tauta. Kitos tautos (ir jų mažumos Lietuvoje) tik pasyviai stebi (džiaugsmingai). Tuom jau ir yra stiprus žygeivis.
    Kai žmogus gyvenantis Lietuvoje laiko save lenku, toks jis ir yra (tarkim). Kai pradeda burnoti ant jojo tokio anokio, žygeivis tampa panašus į pienburnį snarglėtą.
    Turim ir privalom (ap)ginti Lietuvą ir lietuviškumą. Garbingai.

    Pagarbiai,
    Valdas

 5. Liutauras:

  nesuprantu, kur nusižengta diplomatijai. valstybė nebūtų valstybe, jei jai būtų nusispjauti į savo tautiečių, gyvenančių kitose valstybėse reikalus. Ar tai buvo abiejų premjerų susitarimas ar ne , niekas tikrai nesužinos. O kad reikia mažinti trintį-reikia. Mano nuomone šiandieninė trintis tarp abiejų tautų yra kaikurių politikų darbo vaisius, stengiantis nukreipti dėmesį nuo kai kurių gal svarbesnių problemų.Mums pikta, kad Lenkijosvyriausybei ne tas pats, kaip gyvena lenkų tautybės žmonės Lietuvoje. Neteko girdėti, kad mūsų vyriausybė kreiptųsi į lenkijos vyriausybę dėl lietuvių padėties gerinimo Lenkijoje. O jei buvo tai retkarčiais. Ir dar dėl tos 1994 metų sutarties. Jei sutartis pasirašyta-ją reikia vykdyti, o ne svarstyti. paprasčiausiai jos reikėjo neratifikuoti. Juokingai atrodom-pasirašom sutartis, kurių nevykdom.

 6. Tuteiša:

  Bažnyčia vykdo polonizacijos politiką, kaip ir prieš karą. Įdomu, ar Bačkis nesusigaudo (kaip ir Adamkus), kaip gyvenęs vakaruose, ar nėra kas jam pataria. Nes Bažnyčia galėtų prisidėi prie lietuvybės skelidimo, o dabar to nematyti.

 7. Rytas:

  deja, bet K.šoka pagal lenkų ekstremistų dūdelę

 8. G.P.:

  Apie 1994 m. Lietuvos – Lenkijos sutartį pasakysiu tik tiek: Lenkija ją pažeidinėja nuo pačio pirmojo jos punkto. O būtent – skatina ir kursto tautinės mažumos (Lietuvos lenkų) nelojalumą Lietuvai.

  P.S. Manau, kad ateis laikas, kai šiandieniniai valdžioje sėdintys padlaižiai, savo veiksmais (arba neveikimu) griaunantys Lietuvos teritorinį vientisumą, atsidurs teisiamųjų suole.

 9. G.P.:

  Neapsigaukime: Lenkija projektuoja savo geopolitiką kelis žingsnius į priekį. O strateginis jos tikslas – Vilniaus krašto atplėšimas nuo Lietuvos. Iš esmės dėl to yra puolama ir Baltarusija. Nes jei tik bus nušalintas Lukašenka, tai Lenkijos emisarams bus puiki dirva nebaudžiamiems daryti tai, kas dabar daroma ir Lietuvoje. Tuo pačiu, atplėšus ir Baltarusijos vakarines žemes, Lenkija gaus priįjimą į Vilniaus kraštą.

  Sakysite tai iš fantastikos serijos? ŠIANDIEN – taip. Bet kaip minėjau, Lenkija planuoja savo politiką kelis dešimtmečius į priekį. Ir kai tik ES subyrės (o tas gali nutikti per artimiausią dešimtmetį), Lenkija tiesiog jėga atplėš šias minėtas žemes.

  Kokia išeitis?
  PIRMA: jokių nuolaidų Lenkijos “penktajai kolonai” Lietuvoje;
  ANTRA: kuo skubesnis Lietuvos kariuomenės atkūrimas ir jos sutvarkymas Šveicarijos pavyzdžiu.
  TREČIA: korektiški santykiai su Baltarusija, nes Lukašenkos rėžimas (kaip tai bebūtų parodoksalu) geopolitiškai yra naudingas Lietuvos interesams, kiek tai siejasi su Lenkijos ekspansija į mūsų žemes.

  Jei šių trijų žingsnių nežengsime, tai Vilniaus netekimas – tik laiko klausimas.

  • lamatas:

   Labai tiksliai ,tik ne iki galo.Panašaus pobudžio planų,ir deja ne tiek fantastinių(daug labiau realių),turi ne tik Lenkija.Beje Lenkija nelabai pasižymėjo savo strateginiais išskaičiavimais(prisiminkim tarpukario aferas,ir kuom tai baigėsi).Todėl X -momentu ,kai Lenkija kibs Į Baltarusiją ir Lietuvą,kai kas puls ginti taiką (istorinį teisingumą .tautines mažumas ir aplamai nesvarbu ką GINTI)…ir atkurs savo IMPERIJĄ.Kurioje vietos nepriklausomai Lenkijai tikrai neliks.Gal prisidės ir Vokietija(jug NATO, ES jau nebus).Kieno pusėje nesunku suprasti. Todėl visi kas myli “Didžiają sesę” Lenkiją( Kubiliui ,bumbuliauskui ir į juos panašiems) čia Lietuvoje ,turi dėti visas pastangas ,kad nebūtu daromos jokios nuolaidos lenkų tautinei bendruomenei (jų ir taip jau už proto ribų).Antraip vargu ar pavyks išgelbėti Lenkiją (o tuo pačiu ir Lietuvą) nuo išnykimo ateityje .Jug gobšumas atima protą.Ir kalta bus gi pati.

 10. Eirimas:

  Pažeistas 1994 sutarties 15-as straipsnis, cituoju:

  – susilaikys nuo bet kokių veiksmų, galinčių sukelti amenų,

  priklausančių tautinėms mažumoms, asimiliaciją prieš jų valią, o

  taip pat, vadovaudamosios tarptautiniais standartais, nesiims

  veiksmų, kurie sukeltų tautinius pokyčius teritorijose, kuriose

  gyvena tautinės mažumos.

 11. Eirimas:

  1) Lietuvos vidaus politika – bekiaušė, per 20 metų nepadaryta nieko, kad Vilniaus ir Šalčininkų rajonai taptų Lietuvos dalimi kultūrine prasme;
  2) Švietimo ministrerija padarė taktinę klaidą, kurios jokiu būdu nereikėjo padaryti: neįmestas tritaškis ir dar pražanga puolime.
  Paklausite – o kaip reikėjo? O reikėjo sukurti aiškią strategiją, kaip didinti lietuviškų mokyklų patrauklumą Vilniaus krašte. Kad lietuviškas mokyklas lankytų ne tik lietuvių, ne tik mišrių šeimų vaikai, bet ir tie kurie save laiko lenkais.

  O dabar – viskas per antrą galą: susikuriam problemą, kuri atgsigręžia prieš mus pačius.
  Bekiaušė politika ir blogai atlikti namų darbai.

  • tikras lietuvis:

   Kad ta politika nebūtų bekiaušė, reikia tai ir parodyti:
   1 uždaryti visas tautines mokyklas, nes tokių niekur pasaulyje nėra – niekas gegužiukų nepeni;
   2. uždaryti visas tautines partijas.
   Ir bus ramu!

   • Eirimas:

    Jo jo, ir tada Rytų Lietuvoje turėtume antrą Kosovo. Ar tikrai šito norime? Draudimais tik sustiprinsime tų žmonių lenkiškąją savimonę. Kuo tas išvirsta – ką tik pamatėme. Krepšinyje tai vadinama „pražanga puolime“. Politiniai žingsniai turi būti ne tik strategiškai apgalvoti, bet ir taktiškai paruošti, kad nebūtų progos loti visokiems tomaševskiams.

    O dabar – tomaševskis loja, o mūsų pramestas tritaškis ir pražanga puolime toliau stiprina tuteišų lenkiškąją savimonę…

    • tikras lietuvis:

     Nušneki, vaike:
     1. kodėl to “Kosovo” pas save neturi absoliuti dauguma pasaulio šalių?
     2. ir kada tokiems kažką duodi, tai jie prašo vis daugiau.
     Net nebeprašo, o reikalauja, o nebūtų nuo pat 1990 – ųjų buvę jiems tos galimybės, tai nebūtų buvę ir problemos.

     • Eirimas:

      Kosovo atsirado todėl, kad ten buvo panaudoti serbiški (t. y. jėgos) metodai. Bet kuris veiksmas turi atoveiksmį. Tad jeigu kokį lenką (kad ir akivaizdžiai lietuviška pavarde) prievarta mėginsi įtikinti, kad jis ne lenkas – rezultatas bus priešingas.
      Pvz., Lenkijos valdžia su Belovežo baltarusiais padarė kur kas gudriau – ji juos iškeldino ir išbarstė, kitaip sakant – atskiedė. Ir nebeliko problemos. Tad jeigu jau naudoti jėgą, tai ją reikia naudoti gudriai ir apgalvotai. O va mūsų Steponavičius ir ŠMM – ne tik prametė tritaškį, bet ir užsidirbo baudą puolime.

      Mažesnė tauta pasipriešinti didesnei gali ne kvaila jėga, bet protu ir kultūra (skaityk Vydūną). Ogi bukas nacionalizmas tegali pažadinti ir sustiprinti tik kitą buką nacionalizmą.

     • Na kur jau ten Steponavičius ir Kubilius jėgą panaudojo, perdedate kaip reikiant.

      • Eirimas:

       Gerbiamas Krivi Jonai Vaiškūnai. Jūs, kaip fizikas, puikiai žinote, kad Jėga-Galia turi daugybę įvairiopų pasireiškimo būdų ir formų. Psichologinė ar jursidikcinė galia – taip pat jėga. O ir kiekviena jėga, virtusi veiksmu, turi atoveiksmį.
       Nežinau, ar Steponavičius, demonstruodamas galią, numanė apie atoveiksmį. Bet akivaizdu, kad atoveiskmį turim. Ir visai ne tokį, kurio pageidautume, deja… Mano manymu, padaryta taktikos klaida (pražanga puolime), dėl kurios Vilnijos lenkiškoji savimonė ne susilpnėjo, bet priešingai – sustiprėjo. Ir tą reikia suprasti.

       • tikras lietuvis:

        Galima ginčytis dėl smulkmenų (pvz., dėl vienodo egzamino po 2m.), bet iš esmės Steponavičius yra teisus.
        Nes jokia valstybė neaugina piliečių kitoms valstybėms – laikas ir mums baigti tą tarybinį geraširdiškumą, kada mes atsukam širdį, o mums rodo subinę.

 12. Eirimas:

  Kas blogiausia – lietuvos lenkų ir Lenkijos valdžios veiksmai labai apgalvoti ir koordinuoti, apie lietuvius to negalime pasakyti… per 20 metų neatlikti namų darbai, o dabar dar – tritaškis su pražanga. Akivaizdu, kad visai kitaip prie to reikalo reikėjo prieiti.

  • tikras lietuvis:

   Pats pripažįstate jų negeranoriškumą, todėl su tokiais nėra ko glėbesčiuotis.

   • Eirimas:

    Nieks ir nesiūlo glėbesčiuotis. Bet turime būti protingi. Bent ne durnesni už lekus. Ir neužsidirbti pražangų puolime, ypač tada, kai to visai nereikia. Juk, kai lenkų naciai užteplioja lietuviškus užrašus Punske, mums irgi būna pikta, ar ne? Tad pasidarykime atitinkamas išvadas. Turime būti oresni, neužsiimti šūdeliavimu.

 13. Eirimas:

  O vat, kad Tuskas Aušros Vartuose savo tautiečiams pasakė, švelniai tariant, ne visai tą patį, apie ką kalbėjo susitikime su Kubiliumi – čia tai jau tikrasis Kryžiaus Žygis prieš Lietuvą. Čia su Jonu Vaiškūnu visiškai sutinku. Tautinė kalba + tautinė religija + tautai aktualios problemos…
  Nu mokytis mums iš tų lenkų ir mokytis.

 14. Eirimas:

  Vėliau, po spaudos konferencijos, Lenkijos premjeras vėl sėdo į lėktuvą ir netrukus jau buvo Vilniuje. Šv. Teresės bažnyčia, kurioje meldėsi Lenkijos premjeras, buvo sausakimša. D. Tuskas po mišių pabrėžė, kad Lenkijos santykiai su Lietuva bus geri tiek, kiek bus geri Lietuvos santykiai su lenkų mažuma.
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dtuskas-i-lenkus-kreipesi-nuo-altoriaus.d?id=49282924

 15. Galindas:

  Jau seniai sakiau, kad kol mūsų prezidentė nepasiršys strateginės sutarties su Vokietija, tol Lenkija bus agresyvi. Žvelkime į istoriją ir ja remkimės, tik Vokietijos įtakoje Lietuva atsikūrė 1918 m. Kuo greičiau tą reikia daryti. Aišku, ji jau daro žygius, bet tai galėjo padaryti anksčiau, o ji išvažiavo į Prancūziją ir su ja pasirašė tą strategiją, juk artimesnė yra Vokietija.

 16. Istorija sukasi spirale – o tai reiškia, kad anksčiau ar vėliau mums teks kautis su Lenkija ne tik diplomatiniame fronte. Ir tam turime ruoštis, ieškodami tinkamų sąjungininkų. Tokiais visų pirma gali būti Vokietija, Čekija bei Ukraina. Vis tik esminis istorinis sąjungininkas Lietuvai, mano nuomone, yra Ukraina. Tereikia, kad ten į valdžią ateitų tautinės jėgos – kaip tik jas ir turime visokeriopai paremti.

  • Taip pat dar kartą pakartosiu tai, ką ne kartą esu rašęs ir sakęs – visiems patriotams – tautininkams – nacionalistams ir apskritai padoriems Lietuviams gyvybiškai būtina galų gale susivienyti į tikrą Tautos partiją (nors ir su įvairiausiomis frakcijomis – nuo absoliučių kairiųjų iki absoliučių dešiniųjų), nes tik taip išsaugosime savo Tautą ir Valstybę, kuriuos taip aktyviai išduoda ir naikina Lietuvių Tautos amžini priešai…

   Nes jei nesusivienysime, mūsų vaikams ar anūkams jau ketvirtą kartą teks atkūrinėti vėl prarastą Lietuvių Tautos Valstybę.

   • tikras lietuvis:

    Ir dar kartą noriu pasakyti – ta partija turėtų vadintis ne tautos, o visuomenės daugumos, kas, jei žmonės bus lietuviai, bus tas pats, o jei nors kiek abejojantys tautiškųjų geranoriškumu, tai balsuotų tik todėl, kad tai būtų naudinga ir jiems patiems, kaip visuiomenės nariams.
    Visuomenės dauguma būtų tie LR piliečiai, kurie rūpi Lietuvos išlikimas.
    Mažuma būtų tie, kurie yra priešiški Lietuvos išlikimui ir kurie savo ateitį sieja su kitoms valstybėm ar vertybėm, priešingom Lietuvai ir lietuviams, kaip komandos, kuri vadinasi Lietuva, nariams.
    Žinia, vien norų deklaravimas gali nepadėti, todėl reikia, visų pirma, stiprios ekonominės programos ir politikos gairių, kurios aiškiai parodytų, kad ta programa bei tie siekiai ir realūs, pasiekiami ir atneš tik naudą.
    Todėl reikia kruopščiai išnagrinėti iki šiol buvusių valdžioje klaidas.

 17. antitalibas:

  Sorry, bet tai kliedesingas tekstas. Kaip ir etnoastronomijos zanras

 18. K.:

  Pritariu Žygeiviui. Gal ir ne į temą, bet siūlau visiems aplankyti Vilniaus raj. Dievo namus (božnyčias – bogžyčias) per tuteišų pamaldas, visdėlto polska viera nemiega.

 19. TEMA DISKUSIJAI:
  Kaip teisingai lietuviškai turi būti vartojamas terminas KARTA POLAKA?

  Variantai:
  1. Ašigalio KORTA
  2. Ašigalio KORTELĖ
  3. Ašigalio ŽEMĖLAPIS

  Kaip teisingiau bus – “Korta” ar “Kortelė” ??? O gal “Žemėlapis” ???

  Man labiausiai patinka pagal prasmę “Ašigalio ŽEMĖLAPIS” …

 20. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA: LIETUVOJE NĖRA LENKŲ TAUTINĖS MAŽUMOS,YRA LIETUVOS
  LENKŲ BENDRUOMENĖ IR LENKIJA.Teisiškai Lietuvoje
  negali būti įvardinta “lenkų tautinė mažuma”.Yra Lietuvos lenkų
  bendruomenė.. Lenkija yra lenkų valstybė,todėl Lietuvoje negali būti
  lenkų tautinės mažumos,kaip ir Lenkijoje negali būti lietuvių tautinės mažumos.Čia prasideda pusiau neraštingų politikų
  sukčiavimas,provokacijos.Tomaševskiai drąsiai manipuliuoja
  antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį.Yra
  įrodymų,kad signataro R.Ozolo sūnų prie Vilniaus žiauriai nužudė
  pritvinkęs neapykanta lietuviams fanatikas pasiutlenkis
  tuteišas…Lietuviai ,lyg medžiojami tetervinai,nereaguoja į
  pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos
  okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams
  smegenis.Būtina uždrausti tautinius partijų pavadinimus(lenkų rinkimų akcija,rusų aljansas).Buvę okupantai tyčiojasi iš tetervinais tapusių lietuvių.Arvydas
  Damijonaitis

 21. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA:J.Pilsudskis – niekingiausias lietuvių kilmės lenkų politikas. Kokiu teisiniu pagrindu Jaltos konferencija atidavė
  paranoikui J.Stalinui visą Rytų Europą? Kokiu teisiniu pagrindu
  Prūsijos gyventojai,apie 1,5 milijono senių,vaikų 1944 m buvo
  masiškai išžudyti?Tai yra karo nusikaltimai,neturintys senaties
  termino.Taip ir Vilniaus okupacija,buvo J. Pilsudskio suderinta su
  Vokietija,mainais už Dancigo koridorių. Lenkija teisiog buvo
  “įspirta” į Lietuvą.J.Pilsudskis buvo Vokietijos slaptai
  angažuotas.J.Pilsudskio Lenkija leido vokiečiams realizuoti Dancigo
  koridoriaus idėją ,todėl J.Pilsudskis yra vienas iš niekingiausių
  Europos politikų,klastingai okupavęs Rytų Lietuvą,mainais atidavęs
  vokiečiams Lenkijos pajūrio sritis. Arvydas Damijonaitis

 22. Arvydas Damijonaitis:

  Lietuvių kilmės “tuteišių” lenkinimas lenkiškose ( lietuvių išlaikomose ) mokyklose – galima registruoti didžiausios kvailystės Gineso rekordu.
  INFORMACIJA: Buvusių okupantų privilegijos stebina pasaulį. Lietuva išlaiko 80 lenkų mokyklų,kuriose tuteišai mokomi lenkų kalbos,lenkinami..Lenkiškas mokyklas privalo išlaikyti lenkų bendruomenė,kadangi Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lenkiškų,rusiškų mokyklų finansavimas iš valstybės biudžeto – okupacijos paveldas..Tuteišių klastingas lenkinimas yra dalies lietuviško genofondo naikinimas,lietuvių savižudybė

 23. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: