Tautinių mažumų mokyklų mokytojai gilino lituanistikos žinias (6)

Vilniuje buvo surengti metodiniai mokymai tautinių mažumų mokyklų mokytojams, kurie nuo šių mokslo metų pradžios lietuviškai mokys Lietuvos istorijos ir geografijos bei pilietiškumo pagrindų.  Taip pat vyko mokymai ir pradinių klasių mokytojams ir lituanistams. Seminaruose įgytos žinios turėtų padėti plėsti lietuvių kalbos mokytojų gebėjimus mokyti lietuvių kalbos ir literatūros 11-12 klasėse pagal vienodą programą tiek tautinių mažumų mokyklose tiek ir mokyklose kuriose mokoma lietuvių kalba.

Aukštųjų mokyklų dėstytojai su mokytojais diskutavo, kaip reiktų dirbti pagal atnaujintą programą, dalinosi literatūros mokymo patirtimi, aptarė teksto (literatūrinio rašinio, samprotavimo) kūrimo metodiką ir vertinimą.

Geografijos, istorijos, pilietiškumo pagrindų mokantys švietimo darbuotojai buvo mokomi pasirengti mokyti lietuvių kalba Lietuvos geografijos ir istorijos temas, pilietiškumo pagrindus. Seminarų programa buvo nukreipta į geografijos ir istorijos dalyko naujoves, ugdymo turinio planavimą, dalyko žinių gilinimą, sąvokų supratimą, taikant dvikalbio ugdymo metodikas.

Ugdymo plėtotės centre rugsėjo-spalio mėnesiais ketinama surengti valstybinės lietuvių kalbos kursus mokytojams, norintiems patobulinti lietuvių kalbos vartojimo įgūdžius ir pasirengti įgyti reikalingą trečią valstybinės lietuvių kalbos mokėjimo kategoriją, kurios terminas pratęstas iki 2012 m. rugpjūčio 31 d.

Liepos 1 d. įsigaliojus naujam Švietimo įstatymui, nuo šių mokslo metų pradinėse ir pagrindinėse mokyklose tautinės mažumos kalba stipriau bus mokoma lietuvių kalbos kaip dalyko. Taip pat visų Lietuvos mokyklų vienuoliktokai mokysis pagal tą pačią lietuvių kalbos ir literatūros bendrąją programą. Lietuviškai bus mokoma ir Lietuvos istorijos bei geografijos temų iš istorijos ir geografijos ugdymo programų bei pilietiškumo pagrindai. Visos kitos pamokos, kaip ir anksčiau, vyks tautinės mažumos gimtąja kalba, nebent tėvai ir vaikai pageidautų kai kurių dalykų mokytis lietuviškai.

Įgyvendinant naują Švietimo įstatymą, Vyriausybės nutarimu leista tautinių mažumų ir mišrių mokyklų mokiniams krepšelio lėšas dar padidinti 5 proc. – papildomoms lietuvių kalbos pamokoms, vadovėliams įsigyti, mokytojų kvalifikacijai kelti. Dabar šios mokyklos gaus 21 proc. didesnius krepšelius.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Vieni mokosi, o kiti žada piketuoti prie prezidentūros.

 2. Laisvė:

  Co to taki za paukštaki, Taki ladni raudonkoji. Tutaj moja višta chodzi.

 3. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: