Uraganas „Irene“, nusinešęs mažiausiai 15 žmonių gyvybių, nusilpo (video) (0)

Uraganas „Irene” šešiose JAV valstijose nusinešė mažiausiai 15 žmonių gyvybių. Dešimtys tūkstančiai amerikiečių turėjo evakuotis, be elektros liko apie 4 mln. žmonių.  Tačiau 1-os kategorijos audra galiausiai nusilpo iki atogražų audros lygio ir gyvenimas JAV rytinėje pakrantėje pamažu stojasi į įprastas vėžes.

Uraganas „Irene” praslinkęs per JAV rytinę pakrantę, Šiaurės Karolinoje, Virdžinijoje ir Floridoje nusinešęs mažiausiai dešimt žmonių gyvybių, ir pasiekęs Niujorką rytine pakrante slinko toliau link kitų didžiųjų JAV miestų.

Šiaurės Karolinoje žuvo 4 žmonės – 2 sudužus automobiliui, vienas buvo užmuštas griūvančio medžio,  o ketvirtą auką ištiko infarktas. Virdžinijos valstijoje 3 žmonės buvo užmušti griūvančių medžių. Dešimta auka tapo banglentininkas nepaklausęs perspėjimų ir Floridos pliaže bandęs plaukioti banglente. Apie dešimtą auką kol kas nieko tiksliau nepranešama.

Paskutiniais oficialiais agentūros CNN duomenimis uraganas pareikalavo mažiausiai 15 žmonių gyvybių: po vieną Konektikute, Merilende ir Floridoje, 2 – Niu Džersyje, 6 – Šiaurės Karolinoje, 4 – Virdžinijoje.

Vėliau uraganas susilpnėjo iki atogrąžų audros, tačiau specialistai perspėjo, kad ir audros poveikis gali kelti pavojų.

Pastaruoju metu „Irene” jau tolsta nuo JAV krantų, o gyventojai gali lengviau atsikvėpti, bei pasidžiaugti, kad neišsipildė blogiausios prognozės. Pastaruoju metu uragano paliestose teritorijose gyvenimas pamažu grįžta į normalias vėžes, nors vis dar pučia stiprus vėjas ir lyja.

Niujorko mieste 370 tūkst. žmonių turėjo palikti namus. Miesto meras Maiklas Blumbergas (Michael Bloomberg) gyventojus nespėjusius pasitraukti paragino likti ten kur jie yra ir imtis atsargumo priemonių, kol praeis audra. Niujorke buvo atidaryta daugiau nei 90 prieglaudų, kur pastogę gali gauti 70 tūkst. žmonių, tačiau šeštadienį vakare užsiregistravusiųjų skaičius siekė tik 5 tūkst. 500.

Šeštadienį dėl audros Niujorke sustabdytas metro, nevažiuoja autobusai, neveikia visi aplinkiniai oro uostai. Vėjas be paliovos stiprėja. Manoma, kad jo greitis pasieks apie 130 kilometrų per valandą.

Specialistai teigia, kad didžiausią potvynių pavojų kelia ne smarkios liūtys, o Atlanto vandenynu slenkanti banga. Ją sekmadienio rytą sustiprins dar ir dėl potvynio pakilęs vandens lygis.

Pranešama, kad audra sukėlė žemės nuošliaužas, rovė medžius, tvindė kelius. Be elektros liko beveik milijonas gyventojų. Kaip skelbia BBC, stichijos metu galėjo žūti aštuoni žmonės.

JAV prezidentas Barakas Obama nutraukė savo vasaros atostogas ir paragino amerikiečius pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu.

Nesutramdomam stichijos smūgiui ruošiasi ir kiti JAV miestai – Vašingtonas, Bostonas, Filadelfija. Evakuota daugiau nei 2 milijonai rytinės JAV pakrantės gyventojų, todėl nemažai šalies miestų virto ištuštėjusiais vaiduokliais.

Yra ir skeptikų netikinčių uragano pavojingumu, nes kol kas jis sugadino tik apie dešimtį rytinės JAV pakrantės statinių. Tačiau specialistai tvirtina, kad nors uragano lygis ir susilpnėjo, tačiau pavojus išlieka.

Uragano „Irene“ skersmuo 800 km., o vėjo stiprumas epicentre siekia 150 km/val.

Numatytame uragano kelyje tarp Vašingtono ir Bostono gyvena maždaug 65 mln. žmonių. Specialistai mano, kad uraganas šiame regione gali atnešti žalos už maždaug 12 mlrd. dolerių.

JAV šiaurės rytų regioną uraganai pasiekia palyginti retai. Paskutiniu dideliu uraganu, atslinkusiu į Niujorką, buvo 1985 metais siautėjęs „Gloria“.

Uragano „Irene“ kelias

Uragano „Irene“ kelias

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: