Lenkijos ekstremistai Punske išniekino lietuviškus užrašus ir lietuvišką paminklą (nuotraukos, video) (40)

Rugpjūčio 21–22 naktį Punsko savivaldybėje,  Lenkijoje, raudonos ir baltos spalvos dažais  buvo užtepti ir lenkų nacionalistų organizacijos ženklai išpaišyti lietuviški miestelių ir kaimų pavadinimai. Taip pat buvo išniekintas prie „Punsko užeigos“ esantis paminklas, skirtas lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms.

Apie šį incidentą papasakojo Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas. Punsko valsčiaus vadovas mano, kad tai ne vandalizmo aktas, bet rimtai suplanuotas lenkų nacionalistinių ir fašistinių organizacijų išpuolis prieš Lenkijoje gyvenančius lietuvius.

Viršaitis atkreipė dėmesį, kad išpuolis gali būt susijęs su lenkų organizacija „Falanga“, nes ant išniekinto paminklo dažais išpurkštas būtent šios organizacijos pavadinimas ir jos ženklas. „Falanga“ vadinosi anksčiau veikusi radikali dešinioji lenkų nacionalistinė organizacija. Kalaviją laikanti ranka – šios organizacijos simbolis.

„Falanga“ organizacijos narių šaudymo pratybos | falanga.boo.pl nuotr.

„Falanga“ organizacijos narių šaudymo pratybos | falanga.boo.pl nuotr.

Organizacija oficialiai buvo uždaryta dar 1939 metais, bet interneto svetainėje falanga.boo.pl skelbiama, kad ji veikia iki šiol.

2008 m. rudenį Lenkijoje panašiai buvo išsityčiota ir iš vokiškų užrašų. Tuomet „Falanga“ organizacijos nariai gindamiesi kaltino pačias vokiečių mažumas už pinigus užsakius  šiuos išpuolius.

Išniekinti vokiški užrašai Lenkijoje 2008 m. rugsėjo menesį | nto.pl nuotr.

Išniekinti vokiški užrašai Lenkijoje 2008 m. rugsėjo menesį | nto.pl nuotr.

Pastaruoju metu Lenkijoje gyvenantys lietuviai sulaukia ir oficialių Lenkijos institucijų spaudimo. Neseniai buvo nuspręstą nutraukti lietuviškų laidų transliacijas Balstogės televizijoje.

Pasirodo, kad nuo rugsėjo 5 dienos ketinama visiškai nutraukti lietuviškų laidų („Lietuvių panoramos“) transliaciją Balstogės televizijoje.

Lenkijos lietuviai protestuoja prieš tokį sprendimą. Rugpjūčio 18 dieną buvo išsiųstas raštas Šalies radiofonijos ir televizijos tarybos pirmininkui Janui Dvorakui, rugpjūčio 29 dieną planuojama surengti protesto akciją prie Balstogės TV būstinės.

Lietuvos ambasados Lenkijoje interneto svetainėje rašoma, kad Lenkijoje šiuo metu yra apie 15 tūkst. lietuvių kilmės gyventojų. Netoli Lietuvos sienos esančioje Punsko savivaldybėje lietuviai sudaro apie 80 proc. gyventojų.

Parengta pagal punskas.pl ir kitų šaltinių informaciją

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

40 komentarų

 1. tikras lietuvis:

  Na, kur Žygeivis, kuris taip vertina žodį nacionalistas ir sako, kad tai – už daugiakultūrą, o ir šiaip tvarkingas asmuo esantis?
  Šio straipsnio pavyzdys dar kartą įrodo: žodis nacionalistas rodo smurtą.

  • Pataisėme į ekstremistai, kad nekiltų bereikalingų susirašinėjimų.

   • tikras lietuvis:

    Be reikalo – jie save laiko nacionalistais, todėl reikia ir įvardinti juos tuo kas jie yra iš tikrųjų.
    Taigi: žodis nacionalistas jau seniai yra neigiamos reikšmės žodis, todėl tuos, kurie siekia dirbti Lietuvos visuomenės daugumai, o ne niekais užsiiminėti, ir siūlau vadinti ne nacionalistais, o tautiniais patriotais.

  • Tikram lietuviui

   Jie ne lenkų nacionalistai, o lenkų šovinistai – kiek tau turiu aiškinti tokius elementarius dalykus.

   Skirtumas labai aiškus, bet tu jo niekaip nenori įsisąmoninti: nacionalistai gina savo tautos istorinę-etninę žemę ir palaiko tautinę savimonę, o šovinistai užgrobia kitų tautų istorines-etnines žemes ir naikina užkariautų tautų tautinę savimonę ir apskritai jų tautiškumą.

   Šovinizmas apskritai yra imperializmo palydovas.

   • tikras lietuvis:

    Gali išvedžioti kiek tik nori, tačiau visuotinai žodis nacionalistas jau yra priimtas kaip blogį pažymintis.
    Pvz., kada pasako piktas šuo, ką tada turi omenyje, ką įsivaizduoji?
    Kad jis įkąs. Todėl jo ir saugaisi.
    Todėl visi saugosi ir nacionalistų, o Lietuvos priešai, pasinaudodami ta jūsų jiems suteikta galimybe, šauniai viis paloja ant Lietuvos (ar tik nebūsite jūs su jais susitarę? 🙂 )
    Ta va šiteipos – ach ach. 🙂

    • Remigijus:

     “Žygeivis” prašė tą patį, ką ir aš keliasdešimt metų visur teigiu – apie tai, kas yra šovinizmas, ir kas yra nacionalizmas.
     Dėl šuns, tu čia gerai pasakei, tik ar pats supratai, kur šuva pakastas. Tarkime, tu esi šovinistas, bandantis nuskriausti šunį. Tuomet gali tikėtis, kad jei tas šuo turės nacionalistinių polinkių, jis gali tau įkasti. Ar tau, šovinistui, tai patiks? Aišku ne, tu bijosi tokio šuns, saugosies jo. O jei neturės (nacionalistinių polinkių), galėsi daryti su juo ką tinkamas. Visai kitas reikalas, ar ne?
     Taigi, niekad nepamiršk atkreipti dėmesį, kuriuo lazdos galu tau kas nors smegenis bando krapštyti…

 2. Lupačka:

  O kur mūsų toliarastai, plonofilai, vargšų liankų užtarėjai???

 3. Tuteiša:

  Liankai – vieni didžiausių šovinistų Europoje. Lietuvoje jie lipa lietuviams ant galvų ir rėkia, kad juos diskriminuoja. Lenkojoje lietuviai bijo viešai kalbėti lietuviškia, išskyrus Punską, nes bet kokia išpuvus skersliankė jiem viešai akis išdraskytų.
  Lietuviam reikėtų būti labiau ryžtingiems siekiant nacionalinių tikslų, ir nenusileisti įžūliems slavam, kurie pasižymi agresija, o baltai perdėtu nuolaidumu, kurį liankai traktuoja kaip bailumą, todėl lipa mums ant galvos savo pačių valstybėje.

 4. savas:

  Reikia lenkišką užraša nudažyt geltona,žalia,raudona-bus labai gražu,o jei rimtai negalima pasitikėt slavu yra išimčių,bet mums rizika per brangiai kainuoja.Nejaugi neaišku,kad laikas keist politiką:skandinavai,latviai,estai.vokiečiai,gal kada vėliau gudai,ukrainiečiai,…………………

 5. Algis:

  Laikas butu mums pareikalauti kadaise mums priklausanciu teritoriju, kurias nusavino lenkai ir det taip, kad syki ir visiems laikams lenkams fantazija atsoktu….

 6. savas:

  Norint pareikalaut,reikia vykdyt gerą politiką su Lenkijos kaimynais,vokiečiais,čekais,slovakais,ukrainiečiais,
  gudais-TADA FANTAZIJA TIKRAI ATŠOKTŲ.

 7. Pan Bumbowski:

  Na, litowcai, tai dabar gal jau pakeisit raidę V į W ar vis dar spyriosytės? Jei ne, tai dar blogiau jums bus, ot.

 8. Pan Bumbowski:

  Jūs litowcai tikrai esat mužikai, jei nesuprantat, kad raidė W gražesnė už V.

 9. O aš siūlau lenkams įsivesti „tribl“ vė raidę – VVV. Bus dar geriau. Tada jau tikrai bus honorova,

 10. Objektyvi realybė – gyvename pasaulyje, kuriame reali karinė galia lemia viską.

  Todėl Lietuvai jau seniai laikas įsigyti tokių veiksmingų ginklų, kurie garantuotų mūsų geopolitinių siekių besąlyginį įgyvendinimą – ir niekada to neturime pamiršti.

  P.S. Pvz., Ignalinos AE yra tam pakankamai medžiagų. O mūsų genetikai, chemikai ir fizikai taip pat turėtų nemiegoti ir jau seniai tyliai daryti savo darbą. Nes kitaip neabejotinai ateis laikas, kai vėl būsime kaip 1918 m. ar 1991 m. – plikomis rankomis prieš puikiai ginkluotus amžinus mūsų priešus…

  • Štai mano senas straipsnis:

   Įvadas

   Tas, kas jau dabar negalvoja, ką darys rytoj – kaip, su kuo bei kieno padedamas (nes sutampa interesai) – tam rytojui atėjus, sėdės apsižliumbęs, laukdamas “malonių bei nurodymų iš aukščiau”… 🙂

   Įvairius konkrečius geostrateginius planus turime būti paruošę jau dabar – ir kai tik bus tinkama proga, tuoj pat imtis labai ryžtingai juos įgyvendinti.

   O tie, kas miegos, liks prie sulūžusios geldos.

   Lietuviškos geostrategijos pradžiamokslis

   http://alkas.lt/2011/01/31/lietuviskos-geostrategijos-pradziamokslis/

   Kęstutis Čeponis, http://www.alkas.lt

   Sausio 31, 2011 14:10

   Senovės baltų gentys – jotvingiai, sėliai, kuršiai, žiemgaliai, prūsai, galindai bei tuometinė lietuvių gentis yra visų mūsų – dabartinių lietuvių – protėviai. O mūsų – dabartinė lietuvių kalba – yra šių baltų genčių kalbų tiesioginė palikuonė.

   Ir mes (bei, žinoma, dabartiniai latviai) turime prigimtinę teisę į savo protėvių baltų etnines žemes.

   Iš kitos pusės jokia ne paslaptis, kad tiek Lenkijoje, tiek Gudijoje (Baltarusijoje) pakanka šovinistų, dieną naktį svajojančių apie Vilniaus ir nemažų teritorijų aplink jį atėmimą iš Lietuvos. Rusijos imperijoje irgi pastoviai prisimenama, kad Vilnius, Klaipėda ir jų apylinkės buvo sugrąžintos Lietuvai dėka to, jog SSSR sumušė Lenkiją, o vėliau ir Vokietiją.

   Šiandien visos šios kalbos lieka tik svaičiojimais internetinėje erdvėje bei retkarčiais pasigirsta kai kurių politikų lūpose – vis tik NATO egzistavimas pakankamai efektyviai šiuo metu stabdo bet kokią Rusijos, Gudijos ar netgi Lenkijos invaziją į Lietuvą.

   Tuo pat metu tik visiški kvailiai gali abejoti, jog ateis laikas, kada subyrės ir ES, ir NATO. Ir štai tada mes tapsime lengvu grobiu savo galingesniems kaimynams, jei jau dabar nesiruošime būsimai sudėtingai ateičiai ir nekursime toli siekiančių strateginių sąjungų.

   Ir tik visiški idiotai mūsų parsidavusioje valdžioje nepajėgia suvokti, jog subyrėjus NATO ir sunaikinus Rusijos imperiją (o Kinija tai anksčiau ar vėliau padarys – jau senokai tam labai intensyviai ir labai sėkmingai ruošiasi), pagrindiniu Lietuvos Valstybės priešu taps Lenkija.

   Deja, sekančiu mūsų priešu bus Gudija (kuri visa yra įsikūrusi senosiose baltų žemėse, o gudai – tai tie patys suslavėję baltai), jei nepavyks taikiai susitarti dėl Rytų Lietuvos (pasak B. Kviklio – Liūdnosios Lietuvos) sugrąžinimo Lietuvos Valstybei (atstatant 1920 m. liepos 12 d. sutartyje nustatytas sienas, Lenkijos, o vėliau SSSR užgrobtas).

   Kaip tik todėl strateginiu ir ilgaamžiu Lietuvos Valstybės sąjungininku yra ir bus Ukraina, kai tik šioje valstybėje į valdžią ateis tautinės ukrainiečių jėgos.

   Priežastis labai paprasta – mūsų geostrateginiai interesai absoliučiai sutampa (ir atžvilgiu Rusijos imperijos galutinės likvidacijos, ir atžvilgiu Lenkijos bei Gudijos sutramdymo).

   Taip pat mums – lietuviams – visada būtina atsiminti, kad Punskas, Seinai, Suvalkai, Rytų Liūdnoji Lietuva, Mažoji Lietuva (pietinė dalis – Rusijos imperijos okupuota ir aneksuota Karaliaučiaus (Tvankstos) sritis) ir Stalino Lenkijai padovanotos Prūsijos žemės – tai kraujuojančios mūsų tautos žaizdos, kurios neužgis, kol nebus atkurta istorinė teisybė.

  • suomis:

   Mūsų fizikai su chemikais tik aukso vertę išpažysta, jie tėvą su motina parduos, kad tik košės lėkštė būtų paduota.

 11. Pan Bumbowski:

  Visi, kas neabejingi Lietuvos ateičiai, stokite į mano įkurtą judėjimą “Idėja W”. Visi drauge mes pakeisime Lietuvoje tą velnio raidę V į dieviškąją W ir ateis Lietuvon šviesusis polonistinis rytojus. Rašykite man adresu bumbowski@falanga.pl

 12. Senis Šaltis:

  Pas mus gi fizikai politikoje. Istorikai – laidų vedantieji. Taip toliau ir toliau. Niekas nedirba pagal specialybę.
  O kas liečia lietuviškus užrašus lenkijoje, tai lietuviški užrašai jau ten atsirado ankščiau nei lenkiški. lenkiškai jie neturi net prasmės. Kaip galima situacijas lyginti Lietuvoje ir lenkijoje.

 13. Senis Šaltis:

  Ir išvis. Pagal lenkų logiką užgrobiant žemes, pagal ten gyvenančias tautas, siūlyčiau žydams pareikšti teises į Aušvicą, nes ten vienu metu gyveno daug žydų.

 14. Vilmantas Rutkauskas:

  Man Lenkija – tai visų pirma – žydkrikščionybybės simbolis.
  Todėl jau okupuojamos Lietuvos karas su ja, anot mūsų pirmose gretose motinos Mari(ytės) radijo, yra šventas .

 15. lyvis:

  Lenkai be savo šaknų patvirtina, kad net jų vėliava baltai – raudona visiškai ne lenkų. Lenkai nieko neturi istorinio palikimo. Vėliava balta – raudona yra jotvingių istorinis palikimas. Lenkai be praeities ir be ateities. Žmonėms gyvenantiems Lenkijoje laikas grįžti prie savo šaknų tokia jų ateitis. lyvis

 16. Pan Bumbowski:

  Litowcai esat mužikai, nes neturit raidės W, o ten, kur nėra raidės W, nėra ir civilizacijos.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Bijokie Yahuja Mąrijos – tokios kaip matkos Čenstakowos, Pan Bumbowski, (šiandien ji man apsireiškė – stowinti ant pagoniško akmens su botais per lietų, su ašarom akyse. Jai ant “puikios” krūtinės buwo apwersta W – baltai raudona. Vienoje rankoje ji laikė neapverstą Kryžių, kitoje – didžiulę diewiško vyno Taurę).
   Lanzbergis gerai sakė (anksčiau galvojau, kad peizėja), kad Lietuwa – Mąrijos szemė.

   • Vilmantas Rutkauskas:

    Kol kas nesakysu, kurioj vietoj TAI nutiko, nes prilėks juodaskvernių.

    • Vilmantas Rutkauskas:

     Šiandien ji man skambino ir lenkiškai minavojo, kad Lietuva – kaip it`iz istorijos pelenų besikelianti mergelė sušalusiom kojom ir šlapia krūtine. Kaip lai LT krikščionių paremiamama ji stovėtų ant pagoniško akmens – vėliau kryžiaus pavidalu oriai – ir pagonims geriau nebesirinkti. Linkėjimais – kaip Tamkewisz`iaus palaiminta Žalgirio arena – kelti dvasią su kartu su istorine nepamirštant krikščioniška Lenkija.Galų gale, kelti pasididžiavimą (platonišką-aut.past.), nepamirštant juodaskvernių mišias.

 17. savas:

  Tai dar vienas įrodymas,kad slavas dar nedaaugęs iki mūsų tolerancijos.Neužmiršiu savo senelio,savanorio,kovojusio ir prieš lenkus ir prieš rusų bolševikus.Jis sakydavo atsimink anūke,slavas kurt nemoka,jis geriau atima iš kito ir parazituoja toliau.Žinoma,pasakysim visur visokių yra,bet jei tie “geriečiai”mato tokias nesąmones kodėl tyli,o todėl,kad giliai širdyje palaiko.Baltai šiame krašte slavams,kaip rakštis sub…,mes jiems savo prigimtiniu palikimu neleidžiam elgtis kaip”pasaulio ciecioriui”.

 18. Kelią nestandartiniams galvočiams:

  Ne Lenkijos valdžia ir lenkų patriotai blogi, bet Lietuvos valdžia ir prezidentai šūdų vertės veiklą teskatina – žaidimus / sirgimus, grojimus, dainavimus, šokius, vaidinimus, kvailionių saviraišką, užsienio investicijų okupaciją, atėjūnais okupaciją, knisimą protų Baltarusijos žmonėms ir valdžiai, žd pritraukimą, pakantumą visokių mažumų vėžiniems dariniams – neanuliavimą ir todėl lenkai stengiasi tai nukenksminti, o lietuviai impotentiškai prieštarauja. Laikas išesmės patobulinti Lietuvos valdymo santvarką – kad galvoti žmonės sugalvotų kaip valdyti Lietuvą ir jos bėglius bei atitvertuosius užsieniuose.

 19. Rycy:

  Falanga yra kaltas, ir grasina su kitu incidentus:

  http://www.falanga.boo.pl#punsk

 20. Arūnas:

  Niekaip nesuprantu, kas mus visus užkerėjo šovinistus vadinti nacionalistais?? Negi praradom kalbos jausmą ar pasidavėm liberastinei propagandai, visaip siekiančiai išnaikinti tautiškumą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: