Šurmuliuoja didžiausias Japonijos kultūros festivalis Baltijos šalyse (0)

Rugpjūčio 16 d.prasidėjo jau trečiasis tradicinės, šiuolaikinės ir populiariosios Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“, truksiantis iki rugpjūčio 21 d. Šiemet rekordinės trukmės festivalis įsibėgėjo renginiais įvairiose miesto erdvėse, o kulminaciją pasieks dirbtuvėmis, paskaitomis, sceniniais pasirodymais ir konkursais.

Festivalis unikalus tuo, jog ne tik atgabena į Lietuvą gabalėlį šimtmečiais kurtos ir puoselėtos Japonijos kultūros, bet, pateisindamas savo pavadinimą, neaplenkia ir to, kuo Japonija kvėpuoja dabar. Šiai šaliai būdingą tradicijų ir modernumo dermę festivalyje atspindi renginių ir temų įvairovė – nuo paveikslų ant ryžių popieriaus Sumi-e ir Kabuki teatro iki modernaus šokio bei kostiuminių etiudų „Cosplay“ (iš angl.k. – persirengėliai).

„Siekiame, kad šį savaitgalį festivalio lankytojai atsikratytų nepelnytai išpopuliarėjusių stereotipų, susipažintų su Japonija iš kiek įmanoma daugiau pusių ir susidarytų kuo įvairiapusiškesnį įspūdį apie šią šalį, jos kultūrą ir šiandieninį gyvenimą. Deja, realybė yra tokia, kad jau kurį laiką Japonijos vardas skamba tik kaip šalies, nusiaubtos visa griaunančios stichijos, tačiau Japonija tikrai turi ką parodyti daugiau“, – sako vienas iš festivalio sumanytojų ir rengėjų Sergej Grigorjev.

Jo teigimu, Japonijos unikalumą bei modernias ir tradicines savybes sujungusios tautos tvirtumą rodo tai, kaip sparčiai ši šalis sugeba atsigauti po tragiškų kovo mėnesio įvykių ir sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Šis atsigavimas festivalyje išreiškiame ekspozicija, kurią sudaro nuotraukos iš Japonijos ambasados Lietuvoje ir Japonijos Iwate prefektūros Sanriku pietinio regiono laikraščio „Tokaishinposha“ archyvų.

„Nuotraukose užfiksuotas gamtos stichijų betarpiškumas bei Japonijos žmonių solidarumas ir vienybė nelaimės akivaizdoje“, – ekspoziciją apibūdina festivalio Meno alėjos koordinatorė Agnė Latinytė. – „Iš tiesų maloniai stebina ir įkvepia tai, kad net labiausiai nukentėję Japonijos regionai yra atkuriami stulbinančiais tempais ir net švenčia tradicinius spalvinguosius vasaros festivalius. Tai tik dar kartą įrodo, kad iš šios šalies galime daug išmokti ne tik kultūriniu ir technologiniu, bet ir žmogiškuoju požiūriu. Festivalis „nowJapan“ – puiki proga taip ir padaryti“.

Kategorijos: Kultūra, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: