Jeigu Naujoji Zelandija būtų tik „maorių ir kengūrų šalis“, A. Kubilius ja nesidomėtų (22)

Andrius Kubilius

Andrius Kubilius

Šiandien, atsakydamas į Žinių radijo klausimą dėl visuomenėje ir politikų tarpe kilusio pasipiktinimo, kad ministro pirmininko vicekancleris Giedrius Kazakevičius be aiškesnio tikslo susirengė brangiai kainavusią kelionę į Naująją Zelandiją, ministras pirmininkas Andrius Kubilius savo komandos narį teisino tuo, kad jis vyko į šią šalį pasimokyti.

„Be abejo, aš nebuvau informuotas apie šią kelionę, ir suprantu visuomenės susirūpinimą dėl valstybės tarnautojų kelionių skaidrumo, todėl tikrai dar sykį mes skrupulingai patikrinsim visų kelionės išlaidų pagrįstumą, tačiau klausimas, mano įsitikinimu, yra keliamas ne visiškai tiksliai“, – pareiškė A.Kubilius. Jo teigimu, Naujojoje Zelandijoje per kelis pastaruosius dešimtmečius buvo įvykdytos efektyvios valstybės valdymo reformos, iš kurių yra ko pasimokyti. Būtent to į Naująją Zelandiją ir vykęs jo vicekancleris, tačiau ministras pirmininkas nepatikslino, ko jis spėjo išmokti trumpo vizito metu.

A. Kubilius taip pat pastebėjo, kad „daugeliui Naujoji Zelandija, be abejo, atrodo tokia egzotiška šalis – maoriai ten, kengūros, nežinau kas dar“, bet būtent sėkmingos reformos „pavertė Naująją Zelandiją iš tikrųjų ne tiktai maorių ir kengūrų šalimi, bet pavertė viena iš sėkmingiausių modernių ekonomikų ir modernaus valdymo valstybe“.

Maoriai yra vietiniai Naujosios Zelandijos gyventojai, šiuo metu sudarantys 15 procentų šalies gyventojų, o jų kalba yra viena iš valstybinių Naujosios Zelandijos kalbų. Gretindamas maorius su Naujojoje Zelandijoje, beje, negyvenančiomis kengūromis ir kaip kontrastą jiems pateikdamas efektyvias valstybės valdymo reformas, Lietuvos ministras pirmininkas leido suprasti, kad į maorius žiūri kaip į žemesnės rasės žmones, reprezentuojančius praeityje likusį šalies atsilikimą ir egzotiką.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: