Kviečia „Sutartinių ramuva“ (nuotraukos) (5)

Rugpiūčio 8-13 dienomis vyks Lietuvos ramuvų sąjungos rengiama jaunimo etnokultūros stovykla „Sutartinių ramuva“. Švenčionių rajone Dvarciškiuose vyksiančioje stovykloje jaunimas susipažins su įvairiomis tradicinės kultūros sritimis tačiau svarbiausia stovyklos tema bus – pačius seniausius mūsų tautos dvasinius klodus išsaugojusios sutartinės. Paskaitas apie sutartines skaitys ir jas giedoti jaunimą mokys žymiausios sutartinių tyrinėtojos daktarės Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė ir Dalia Urbanavičienė. Su baltų kultūros gelmėmis jaunimą supažindins žinomi baltų kultūros filosofijos  ir mitologijos tyrinėtojai – dr. Dainius Razauskas ir Jonas Vaiškūnas.

Kaip ir ankstesnėse stovyklose bus mokomasi tradicinių žalvario darbų, juostų rišimo, riešinių nėrimo, marškinių siuvimo, dainų, šokių ir grojimo tradiciniais muzikos instrumentais. Stovyklautojai galės pasigaminti kankles bei būgnus.

Giedant sutartines vyks ir kitas kūrybinis vyksmas – stovyklos dalyviai riš sutartinių sodą – sutarimo ir darnos ženklą. Sutartinių sodas bus kuriamas pagal aukštaitiškus papročius.

Stovyklos pabaigoje bus švenčiama Žolinių šventė. Šventę skambant sutartinių giesmėms didysis sutartinių sodas bus iškabintas Romuvos šventovėje.

Jonas Trinkūnas, vienas iš kasmetinės jaunimo stovyklos rengėjų primena jog Lietuvos Ramuvų sąjunga yra pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas.

„Ramuvos stovyklos yra rengiamos nuo 1989 metų. Kasmet stovykloje svečiuojasi ir kaimyninių šalių jaunimas. Šiemet taip pat laukiame svečių iš Latvijos, Baltarusijos, Belgijos“ – Sako J.Trinkūnas.

„Sutartinių ramuvos“ stovyklai dalinę finansinę paramą yra skyręs Lietuvos kultūros fondas. Daugiau žinių apie būsimą stovyklą galite rasti Lietuvos romuvos internetinėje svetainėje www.romuva.lt .

Žiūrėkite Vytenio Leko nuotraukas iš Ramuvos stovyklos 2010 m.:

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
alko-2-proc

5 komentarai

 1. Ačiū.Sveikinu su gražiu renginiu.Sėkmės organizatoriams.

 2. Lukas:

  “„Sutartinių ramuvos“ stovyklai dalinę finansinę paramą yra skyręs Lietuvos kultūros fondas”
  Nors ir kasmet vis daugiau atvaziuoja zmoniu ir gauna parama dar is kulturos fondo, bet kaina visviena kyla ir dar kiekviena karta mes jiems ten viska tvarkom kaip skruzdes……

 3. Zaratustra:

  Vadovai nieko nemasto-nes jie bando gyventi is pagonybes.Tai kas vyksta yra tikra tragedija-zmones ne tik neranda finansu ,sponsoriu bet dar bando is to prastumti savo vargana buiti-viesa paslaptis Romuva virto Trinkunu UAB kuri yra bankroto busenoje-jei butu kiti vadovai stovyklose dalyvautu po 5000 jaunimo maziausiai.Jaunimas noriai dalyvautu-bet visoms organizacijoms reikalingi pinigai.Niekas neistengs propoguoti savo ideju neturedamas siais laikais pinigu-o jaunimo gaila-jiems viskas idomu o krikscioniu baznycios tuscios.

 4. Neringa:

  Ale kazin kaip ten butu,jeigu suvaziuotu 5000 jaunu galvu? Kas ten tada viska organizuotu, vadovautu, koordinuotu. Pagalvok, vien tualetu kiek reiktu pastatyt 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *