Ž.Butvilienė. Patys muša – patys ir rėkia (video) (99)

Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos bazėje įgyvendinamas etnokultūrinio pobūdžio Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos projektas –   stovykla „Mūsų šaknys – baltai“ (iš dalies finansuojamas Kultūros rėmimo fondo). Puikiai organizuojama ir turininga švietėjiška veikla jungia Dieveniškių ir Šalčininkų krašto jaunimą, Sąjungos narius, brolius ir seses iš Latvijos. Latvių kalbos, baltiškų amatų, kultūros ir istorijos bei krašto pažinimo pamokos vyksta tiek mokyklos teritorijoje, tiek Dieveniškių istorinio regioninio parko gražiausiose vietose.  Dalyvių amžius  – jauni ir „širdyje jauni“. Stovyklos dalyviai talkina ir Lietuvos tarmių atlaso rengėjams, rinkdami kalbinius faktus Dieveniškių parapijoje. Stovyklos pabaigoje numatytas įgytas žinias, įgūdžius apibendrinantis ir įvertinantis egzaminas.

Projektas „Mūsų šaknys – baltai“ įaudrino pigių sensacijų medžiotojus, kurstančius nesantaiką tarp ramių ir sveikai mąstančių Pietryčių Lietuvos gyventojų ir bendrai tarp visos Lietuvos piliečių.  Į visas puses mėtomos etiketės „radikalai“, „nacionalistai“, „ekstremistai“, „nacistai“ ir pan., veiklos pobūdžiui prisegtas politinės pakraipos šleifas, o www.delfi.lt portalo tendencingi straipsniai šia tema – jau beveik su tūkstantiniais komentarais. Neatsilieka ir „Lietuvos ryto“ televizija, kai kurios radijo stotys su „rūgščiomis žiniomis“, iš paskos klibinkščiuoja „Vesti Šalči“ (Nr.57/2011–07–29). „Sugedusio telefono“ principu iškraipyti tikrovės atspindžiai neliudija to kas iš tiesų vyksta liepos 27–31 dienomis Dieveniškėse, o tik aistrina toli nuo įvykių centro esančius politikuoti mėgstančius Lietuvos piliečius, tiek eilinius, tiek valdžioje esančius. O baltų kultūros besimokančiuosius čia ir dabar, stovykloje „Mūsų šaknys – baltai“,  įtraukia veiklų įvairovė, bendravimo ir atradimų džiaugsmai.

Stovyklos dienotvarkėje – pynimas, verpimas, siuvimas, audimas, iškylos, poezija, kinas, latvių kalbos pamokos, karybos rekonstrukcija, sutartinių mokslas – tik spėk suktis… Tie, kurie čia, Dieveniškėse nuolat ir nuo seno gyvena –  save laiko vietiniais. Tiek atostogaujantis jaunimas iš Dieveniškėse esančių dviejų vidurinių ir profesinės mokyklų, studentai dieveniškiečiai ir poškoniečiai bei šalčininkiečiai, tiek jų tėvai ir kiti vietos bendruomenės nariai nesupranta, kuo piktinasi žiniasklaida, dėl ko aikčioja ir gąsdinasi politikieriai. Jie klausia – ar tai mes keliame pavojų, ar tai mūsų vaikai, ar tai jų draugai kelia pavojų vieni kitiems? Juk tarp stovyklaujančių yra ir jauni žmonės kurių pavardės su  nelietuviškomis galūnėmis, tokių, kurių šeimoje nekalbama lietuviškai. Jiems stovykloje jauku ir nekeista, kad viena iš vidaus taisyklių – nekalbėti slaviškai ar germaniškai. Nuostata stovyklaujant susikalbėti lietuviškai ir latviškai atvira ir tvirta – norint išmokti, reikia vartoti. Juk stovykla – baltiško pobūdžio. Kuomet dalyvaujame populiariose visoje Europoje anglų kalbos mokomosiose stovyklas kalbame tik ta kalba, kuria norime išmokti susikalbėti…

Praplovimo muilu burnos pavartojus keiksmažodžius procedūros kaip bausmės įrašymas į stovyklos drausmės kodeksą  – alegorinis ir žaismingas. Tai būdinga jaunimo sambūriams. Pati gi stovyklos organizavimo metodika – demokratinė, tad, kam nepriimtinos taisyklės  – nedalyvauja, o sutikę dalyvauti – išbando save susitarimų laikymesi. Ne mažiau juk sunkus kai kuriems paaugliams yra priesaikas paklusti ir kitoms drausmę  – rūkymą, teritorijos laikymąsi, ramybės laiką ir panašiai – nustatančiomis taisyklėms.

Stovyklos idėja nudžiugino palaikančiąsias vietines įstaigas – pasiilgusias veiklaus, atsakingo, susipratusio jaunimo, sumaniai patiems sau vadovaujančio, gebančio suburti bendraminčius teigiamai, o ne ardomajai veiklai. Tiek Dieveniškių pasienio užkarda su vadu Remigijum Švelnia, tiek Dieveniškių girininkija, tiek parapiją ganantis Domas Valančiauskas, kaip ir  Šalčininkų Policijos komisariato  bei Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos bei Šalčininkų 11–osios  Šaulių kuopos atstovai atidarymo metu džiaugėsi tapatumo su valstybe ir jos ištakomis ieškančiais jaunaisiais Lietuvos ir Latvijos piliečiais. Vertingu  lingvistiniu paveldu – dieveniškiečių  šnekta –  susirūpinę profesoriai kalbininkai Alvydas Butkus ir Kazimieras Garšva kvietė jaunimą įsijungti į tarmių atlaso kūrimą. Pagarbą Lietuvos valstybinei vėliavai atidarymo metu atidavę uniformuoti pareigūnai atliko savo pareigą. Atidaryme dalyvavo ir žiniasklaidos atstovai. Deja, nors matė ir girdėjo tiek, kiek ir mes, vadino tai kitaip… T.y. pravardžiavo ir tomis pravardėmis gąsdino save bei Lietuvą… Žodžio ir nuomonės laisvė, žinoma, tegyvuoja, tačiau pareiga atsakyti už šmeižtą yra privaloma tiek institucijai, tiek asmeniui… Visų dalyvių vardu apgailestaujame, kaip ir premjeras A.Kubilius, dėl įvykių Norvegijoje, ir džiaugiamės, kad, ačiū Dievui,  panašių į juos socialinių sutrikimų požymių nei Lietuvoje, nei Dieveniškėse nėra.

Žavinta Butvilienė, stovyklos dalyvė

Kviečiame pasižiūrėti video reportažo apie 2010 metų liepos 28 – rugpjūčio 1 dienomis Dieveniškėse (Šalčininkų raj.) įvykusią Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos stovykla „Mūsų šaknys – baltai“:

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Visi įrašai | Žymos: , , , .

99 komentarai

 1. Mieli stovyklos dalyviai, noriu palinkėti visiems kuo geriausios sėkmės ir ryžto einant mūsų Tautos keliu. Esu dėkingas už Jūsų pastangas ir savanorišką darbą kurį Jūs dirbate ugdydami mūsų jaunosios kartos pilietiškumą ir tautiškumą. Rodos net lengviau susikaupti ir man čia prie darbo stalo – kabinetiniams darbams – kai žinau, kad Jūs Ten ir veikiate, kuriate, šviečiate.

  Didžiuojuosi Jumis visais ir Jūsų veikla. Tebūnie Darna!

 2. suomis:

  Norėčiau palinkėti stovyklautojams tūriningo laiko praleidimo. Pagarba, beieškant savo istorinių šaknų.

 3. Gerbiamas suomi, laiko praleidimas labai jau „matrasiškai“ skamba. Jie ten darbuojasi o ne laiką pro šalį leidžia. Nesupykite už kandumą.

 4. Geranoriškas patarimas:

  Mieli žmonės, pasigėrėjimo vertas Jūsų siekis ginti ir puoselėti lietuviškumą, baltišką kultūrą bei patriotizmą. Tačiau kiekviename savo veiksme reiktų atsiminti, jog prieš Lietuvą šiandien mobilizuotos galingos globalistų, kosmopolitų ir kitų mūsų Tėvynės priešų pajėgos. Deja, didžioji dalis taip vadinamos žiniasklaidos ir valdžios struktūros atstovauja ne Lietuvos nacionalinius interesus, o vykdo bendrą ES politinę liniją, kurią aiškiai išsakė taip vadinamas ES “prezidentas”: “nacionalinės valstybės – tai atgyvena” (tiksliai nepacitavau, bet mintis tokia).
  Ką visu tuo noriu pasakyti? O štai ką. Kai turi reikalą su žymiai galingesniu ir agresyviai nusiteikusiu priešininku, reikia MAKSIMALIAI apgalvoti kiekvieną savo žodį ir neduoti oponentui nei mažiausio šanso prisikabinti. Kadangi priešininkas yra nekorektiškas ir negarbingas, tai pusiau juokais pasakyta frazė apie “ūkinio muilo panaudojimą” – tai koziris oponentui. Stovyklos Dieveniškėse šūkis (tas, kur dviprasmiškai pavartotas žodis “baltas) – irgi. Juk tą patį galima pasakyti ir kitais žodžiais, pvz.: “didžiuojamės, kad esam baltai” ar panašiai…

  Norėčiau būti teisingai suprastas: neagituoju išsižadėti idealų ar atsisakyti tikslų, kuriuos sau keliate. Tiesiog raginčiau atkreipti dėmesį į niuansus, kurių neapdairus nepaisymas suteikia priešininkui puikų šansą pulti. O apsiginti patriotai šiandien Lietuvoje praktiškai turi labai menkas galimybes, nes, kaip jau minėta, iš esmės visa propogandos mašina nukreipta prieš mūsų Tėvynę.
  Norėčiau, kad suprastumėte, jog tam tikras lankstumas ir net gudrumas politinėje veikloje neturi nieko bendro su bailumu ar konformizmu. Tai tiesiog būdas efektyviai veikti ir stiprėti. Sėkmės.

   • tikras lietuvis:

    Tiktai taip ir reikia elgtis.
    O tie veikėjai, kaip pastebiu, specialiai mėto visokias “bombas”, kad tik garso kuo daugiau apie juos būtų.
    Tik, kad žala iš to Lietuvai bus, o ne nauda, jiems, kaip matau, iki lemputės.

  • Geranoriškam patarimui. Mielas Patarime, noriu priminti Jums pasakojimą apie Vilką kuris kiekviena proga zuikiui duodavo į akį:
   1. Pirmadienį – kad zuikis neturėjo cigaretės.
   2. Antradienį – kad zuikis nedavė jam cigaretės.
   3. Trečiadienį – kad zuikis jam davė cigaretę be filtro.
   4. Ketvirtadienį – kad zuikis jam davė cigaretę su filtru.
   5. Penktadienį – kad zuikis buvo be skrybelės.
   6. Šeštadienį – kad zuikis buvo su skrybele.
   7. Sekmadienį – zuikis nusprendė daugiau nebeiti į pasivaikščiojimus.

   Taip, kad…

  • Inga Baranauskienė:

   Pastabos teisingos. Šiadien kiekvienas patriotas turi būti “šventesnis už Romos popiežių”. Vis dėlto, cituojant Šekspyrą, “būk tu tyra kaip sniegas, bet apkalbų visviena neišvengsi”.
   Šis atvejis būtent toks. Frazė apie burnos prasiplovimą ūkiniu muilu paplito Sąjūdžio laikais. Realiai burnos niekas niekam neplovė ir nesiruošė plauti. Kad iš to pučiamas burbulas, visų pirma kompromituoja mūsų kritikus, nes viskas siūta pernelyg baltais siūlais.

 5. G.P.:

  Gerbiamas p.Vaiškūnai,

  Į Jūsų papasakotą istoriją atsakysiu kita:

  Kartą buvo narsus karalius, kuris pripažino tik vieną kariavimo būdą – puolimą. Kuomet jis, sukvietęs savo generolus, svarstė eilinės karo kampanijos planą, vienas iš jo strategų neiškentė ir tarė:
  – Karaliau, tam, kad laimėti, aš naudoju visus žinomus manevrus. Kai tikslinga pulti, aš puolu. Kai reikia gintis – ginuosi. Kai reikia įvilioti priešą į man palankią poziciją, aš atsitraukiu. Ir visi šie taktiniai veiksmai tarnauja vienam tikslui – laimėjimui.

  P.S. Tą aš ir norėjau pasakyti savo ankstesniu komentaru.

  • tikras lietuvis:

   kas norėjo, tas jus suprato, o kam cirkai rūpi, tie darys tai ką visada darė.

  • Kur atsitraukti šios stovyklos rengėjams, jie jau seniai šią stovyklą suplanavo ir viską rengia pagal sumanymą kurį patvirtino Kultūros rėmimo fondas. Jūsų patarimai protingi bendrai paėmus, bet šiai stovyklai nėra ko priekaištauti ir nėra kur trauktis. Galima tiesiog sėdėti namuose kaip kiškiams – kaip daugelis ir daro. Tegu politikai laviruoja. Čia etninė kultūra. Gal mums į liaudies dainas įpinti kokių žodžių apie ES, taip sakant, strateginiais sumetimais, kad ES,Prezidentui Rupuliukui patiktų?

   Tiems kam jau atrodo, kad žodis Baltai yra nukreiptas prieš Juodus – vertėtų pasitikrinti sveikatos būklę pas psicho-anal-lytikus.

   • Rytas:

    Bet išplatina po Lenkiją ir pasaulį tą nesąmonę.

    Ačiū už Alko radiją.

   • tikras lietuvis:

    Niekas neliepia trauktis – neskaitote komentarų?
    Yra sakoma, kad nedera daryti tokių veiksmų, už kurių puolėjai galėtų užsikabinti.
    Pvz.: visi puikiai suprantam, kad žodis baltai ten pavartotas ta prasme kaip ir sako lenkomanai.
    Ir kam to reikėjo, jei ne burbulo pūtimui?
    Kam reikėjo kovo 11 – osios demonstracijoje kaukolių ir pan., vokiečio kalbos?
    Irgi dėl to paties. M.Kundrotas geriau suvadovavo – jo laike paskutinės dvi eisenos buvo kaip reikiant ir niekas negalėjo prikibti.
    Paskutinėje specialiai papilta benzino ugniai. Kaip ir tame rinkiminiame šūkyje – prieš juodus, be čigonų ir pan.
    Vienžo, patys be jokio reikalo pučia burbulus ir leidžia Lietuvos priešams kaltinti ir kitaip pulti Lietuvą.
    Taip vietoj pliuso ušeina minusas iš to visko.

    • Na jau jei kam užkliuvo žodis Baltai, tai tegul eina pas Lapiną psichikos tikrintis. Gal dar pradėsime save vadinti taip kaip nori slavai – sarmatais kokiais ar narodu?

     • tikras lietuvis:

      Nereikia sakyti – tas žodis tikrai buvo pavartotas kitą pusę provokuoti ir pan.
      Ne kitaip.
      Ir tai daroma yra dažnai.

      • Marius:

       Dėkoju tikram lietuviui už gerus vertinimus, bet vokiečio dalyvavimas tik parodė, jog lietuviai tautininkai nėra užsisklendę provincialai, o frazę “didžiuojuosi, kad esu baltas”, jei neklystu – gerokai seniau pasiūlė Andrius Mamontovas veidaknygėje. Ko jau ko, bet jo rasizmu, tikriausiai, nekaltinsime? Kaukolių tai tikrai nereikėjo, kaip ir pasidavimo kosmopolitų provokacijoms, į jų bliovimus atsakinėjant necenzūriniais šūksniais, bet kas gi iš mūsų neklysta? Ne visi turi keliolikos ar keliasdešimties metų politinę patirtį…

 6. G.P.:

  Nepritariu Jums, Tikras Lietuvi, kad “specialiai mėto”. Tai tiesiog nepatirtis arba nepakankamas suvokimas, su kuo turime reikalą.

  • tikras lietuvis:

   Klystate – aš jau seniai jiems kalu į galvas, kad nereikia tų jų žaidimų, o jie nesiliauja.
   Aišku, kad daro specialiai.
   Bet patys sau ir pakenks – ateis rinkimai ir jie bus pavadinti neonaciais ir pan., ir vėl liks užribyje.
   Jei nori žaisti savo žaidimus, tai geriau ten tegul ir lieka.
   Tik tiek, kad Lietuvoje nėra partijos, kuri atstovautų visuomenės daugumos interesus.
   O tie galėjo (gal dar ir gali?) sukurti tokią partiją, bet savo veiksmais nuo tų dalykų tolsta.
   Gal jie ir nenori nieko pasiekti, gal juos tenkina padėtis?
   Tokiu atveju iš jų naudos Lietuvai nebus – kaip nebuvo ir iki šiol.
   Gaila, žinoma.
   Gal Songaila supras tuos dalykus ir sugebės juos pasukti teisinga linkme?

   • Edvardas:

    Teisingai kalbi, Tau pritariu. Susitelkę Vyčiai, Jūsų laikas burti karius (pasiryžusius veikėjus veikti), teisingai jiems vadovauti, savo stipria dvasia veiksime apgalvotai, nekurstysime konflikto be žinomos būsimos naudos. Šitai atlikti nėra lengva, kai rodos esame mažuma prieš didumą. Todėl reikia susitelkti, atsisakyti svaigalų padauginimo, įsivesti dienos ritmą, keltis laiku, miegoti laiku, valgyti sveikai, sportuoti, mankštintis. Kad veiktume ramiai. Kelti savo lygį turime nugalėdami savo trūkumus.

    • tikras lietuvis:

     Lietuvoje, gal, nesame mažuma prieš didumą?
     Tik nereikia Lietuvai aklai priimti ES “pasiūlymų”, ką mums prikišamai, nors ir bjauriai, įrodė ta pati Austrija.
     Nepamirškim, kad kaip tik savo, lietuviškos moralės (elgesio normų sistemos) dėka išlikome seniausia indoeuropiečių, o gal net viso pasaulio tauta.
     O, kad teigti savo, o ne nuolankiai priimti svetimas, pvz. ES pederastų (įvairios pakraipos), elgesio taisykles, dera parodyti solidų, o ne kvailą elgesį, kuris kompromituotų pačią savarankiškos laikysenos idėją.

     • Edvardas:

      Veiklus jaunimas apakintas Euro propagandos. Kopijuoja aklai, kuria savo ir šalies ateitį, pagal jų pavyzdį, kitaip sakant yra nutautėjęs ir neketina stoti? Kita dalis jaunimo nesidomi valstybės ateitimi, mėgsta svaigalus, gyvena šia diena, jų nuomonę formuoja žiniasklaida. Jaunieji nacionalistai, manau, dar turi paaugti, daugiau susikaupti. Nes kaip ir sakei, keistai provokuoja konfliktą. O “globalistams” to ir reikia, jiems reikia žmonių akyse piešti juos kaip baubus, “radikalus” – ūūūū.
      Vyresni žmonės, įvairiai. Bet irgi giliau žvelgti neturi laiko, kas kuom užsiėmęs, kokių rūpesčių prispaustas.

      Iš šito paveikslo ir nupiešiau svarstykles: Mažuma prieš daugumą.

      Bet nėra taip blogai yra tvirtų žmonių visų amžių, kurie susitelkę, atsakingi, garbingi. Jei juos suvienytų idėja, jei jie surastų jėgų dirbti ranka rankon. Matyt būtų rezultatai.

      Manau esmė yra susikaupti. Tada visi lygiai kyla. Mažiau kvailų poelgių. Mažiau problemų. Greičiau ir saugiau link tikslo keliaujasi.

      • tikras lietuvis:

       Garantuoju, kad absoliuti daugumas visuomenės yra tautiniai patriotai.
       O tai, kad vienas sako viena, kitas dar kažką yra tiesiog pamėgimo papaistyti bele ką išraiška.
       Esmė yra kita.

 7. Rytas:

  Kodėl “tarnybų” nedomina, kad Kurier wilenski būtinai ieško provokacijos žodį Baltas transformuodamas į “baltaodis” ir ieškodamas rasizmo.

  http://kurierwilenski.lt/2011/07/28/oboz-mlodziezowy-dla-„bialych”-vel-baltow/

  • Lengviau apjuodinti Baltus nei išbalinti Juodus.

   • Rytas:

    Bet jų sistema veikia. Tuo pasisako Henrikas Mickevičius. O kai kalba jis lenkų žiniasklaidoje tai Henryk Mickiewicz.

   • tikras lietuvis:

    Nesame jokie baltai, nes tai – sukurtas pavadinimas. Tikro pavadinimo niekas dar nenustatė, todėl aišku, kad tą baltai jie vartoja lenkomanų sakoma prasme ir tokie veiksmai, kaip ir Kubiliaus minėtas su muilu išplauti burnas tiems, kurie ką nors pasakys slavų ir kt. kalbomis, yra daroma, kad pakvailioti ir sukelti bereikalingą Lietuvos puolimą.

    • Nesame jokie baltai, trispalvė jokia vėliava, Lietuva kaimiečių sugalvota valstybė… Kažkur girdėti svaičiojimai. Klausimas – tikram lietuviui: Ar esate tikras, kad tikras?

     • tikras lietuvis:

      Ar nenorite suprasti kas yra sakoma?
      Yra sakoma, kad pavadinimas baltai yra sugalvotas, o ne istorinis. Dabar, pvz., Statkutė kelia versiją, kad tikras pavadinimas mūsų kalbinės grupės buvo gudai.
      Yra ir kitų hipotezių.

     • Edvardas:

      Pone, Jonai. Esate daug darbų nudirbęs mūsų tikrosios dvasios budinime. Ir aš pats pirmiausia užsikabinau už jūsų ir jūsų draugų paliktų pėdsakų savo praeities beieškant. Už tai Jums dėkingas esu.
      Bet, manau, jau laikas dėti žingsnį priekin, lipti laipteliu aukštyn, keltis į naują lygį. Jūsų darbas atliktas, gija išsaugota, pratęsta, žmonės turėjo galimybę atsiremti, sovietmečiu ir iki šiandien.
      Žodį – Baltai sugalvojo vokietis šimtas metų atgal. Ne nuo liet. žodžio BALTAS, bet matyt nuo angl. žodžio Belt. Vadinasi šis pavadinimas tėra svetimybė. Nes jei būtų kitaip, tuomet angliakalbiai žodį Baltas tartų: white. Bet jie taip netaria, jie taria – Balt (pakitęs Belt).
      Vadinasi, Jūs, daug žinantis žmogus kertate mūsų senąją šaknį, kertate mūsų Jėgą. Kuri teka per Dainas, per Tradicijas, per Ženklus, per Pavadinimus.
      Negalime paneigti, kad Pavadinimai nieko nereiškia. Jie kuria tavo ateitį. Todėl svarbu atsisakyti mums primestų vardų svetimšalių. Pvz: Baltai, Pagonys (krikščionių primestas mums pašiepti).. Šie vardai atkerta laisvės Jėgą, kuri apraizgyta pavergėjo pančiais. Dėl kurios juk ir yra prasmė prisiminti senąją praeitį. Ar čia tik eilinis žaidimas, eilinis hobis, pasirodymui prieš kitus? Galbūt eilinis, eiliniams nariams, bet neturėtų toks būti vedliams, vadovams, manau.
      Dėl Mūsų Trispalvės. Gerbiame ją, su ja į kovą ėjo Partizanai, Per Nepriklausomybės kovas kėlėme ją. Bet reikia žinot trispalvė tik prieš 100metų sukurta. Trispalvė taip pat kerta tą Jėgą, kurią prisimininti yra prasmė, nes prisiminus, įsikrausime jėgų veikti šiandienos pražūtyje.
      Yra tūkstantmetinė vėliava ar senesnė – Vytis. Ją prisiminti turime.

      Nesuprantu kodėl neigiate, Jonai, šiuos du teiginius? Ar iš principo ar specialiai?

      • Edvardas:

       Pataisa: Užsikabinau ne pirmiausia už jūsų pėdsakų. Bet per jus daug sužinojau. Nes pradėjau domėjimąsi nuo nulio.

       • Tai Jūs gerbiamieji kertate šaknis. Skaitykite Karaliūną, Sabaliauską, Zinkevičių ir sužinosite iš kur kilo žodis Baltija. O sarmatizmo teorija sena kaip pasaulis – slavų sugalvota ir išplėtota. Tuo tarpu kai slavai stengėsi savintis visą Euroaziją sarmatizmu prisidengdami mes lietuviai kūrėme savo kilmės iš romėnų mitą, kad atsispirtumėme sarmatizmo pinklėms. Dabar Jūs bandote vėl pūsti tą pačią apseilėtą dūdą. Gal ir Lietuvos Respublika naujadaras, gal ir jos reikia atsisakyti panovie.

     • Trispalvė irgi buvo sugalvota. Dabar ji persisunkusi krauju.

    • Nekalbėkite man apie sarmatizmą. Lankamas ir rusams kalbėkite. Šią teoriją ir jos istoriją žinau iš pašaknų. Žinau ir kiek kam kas Lietuvoje sumokėjo, kad šią teoriją populiarintų. Siūlau rauti su šaknimis sarmatizmo teorijos apraiškas Lietuvoje. Be pasigailėjimo – kaip piktžoles.

     • Edvardas:

      Matyt labai galingas baubas – Sarmatija, kad vaidenasi. Kas Jums, Jonai, apie sarmatizmą kalba? Kalbame apie Baltų terminą, kuris nuo žodžio Belt. Ir apie vėliava, kurios spalvos kaip Afrikos šalių ir kuri sukurta prieš 100 metų. Mes ją gerbiame ir mylime. Bet suprantame, kad jau ateina laikas keltis į naują lygį. Laikas prisiminti protėvių kovas, laikas jas tęsti. Laikas keltis mums Valstybės dydžiu. Žmonės, kuria ateitį, žmonės kuria Valstybę. Mes Esame žmonės.

      Bet Jums, mieliau dainuoti:

      Naujas Dvaralis.
      Bėgo Vynelis.
      Bajoras Sėmė.
      Mergeles Girdė.
      Gerkie Mergele.
      Graži Dienelė.

      Labai Gaila, kad mes susiskaldę. Skaldyk ir Valdyk. Kad tiek kovų nenueitų vletui.

 8. ‎_Dar didesnę premjero nuostabą sukėlė nuotraukose užfiksuotas uniformą vilkinčių Lietuvos pareigūnų dalyvavimas šiame renginyje. Nuotraukose matyti, kaip dalis pareigūnų „garbės rikiuotėje“ atiduoda pagarbą Lietuvos ir nacionalistų vėliavoms._

  Lietuvos pareigūnai atidavė pagarbą Lietuvos valstybinei VĖLIAVAI ir Lietuvos Valstybės HIMNUI “Tautiškai giesmei”.

  Premjerą tai nustebino ???

 9. Artūras Gotautas:

  “Mūsų šaknys – baltai”….Priesaga yra “Lietuva”,šaknis “…..”,galūnė “baltai”.Kodėl kalbame,tik galūnėmis.??
  Jau geriau būtų “Mūsų šaknys-Lietuva”.Nes žodis “baltai” apima per didelį “kultūrinį regioną”,tam kad būtų mūsų šaknys ten.Žodžiai yra labai svarbūs ir mums nederėtų jų naudoti,ypač primestų.Spalvos-balta spalva, techniškai bespalvis, bei neturi jokio atspalvio.Balta-tai ne spalva.Mums labiau Gintaras turėtu būti svarbesnis ir Gamtos spalvos.Kiek pastebėjęs pas “romuviečius” beveik nėra jų aprangos ženkluose Brangaus-Tauraus Gintaro..Vien žalvaris(raginu nepamiršti ypač svarbaus Gintaro).Taigi vėl galūnė-žalvaris.Praleidžiant priesaga ir šaknį…

 10. LTJS:

  Mieli tautiečiai! Pastarosiomis dienomis mūsų organizacija atsidurė visų dėmesio centre. Deja, ne mums palankiu kampu. Norime padėkoti visiems kartu ir kiekvienam atskirai už jūsų palaikymą. Būtent šiuo momentu mums jo labiausiai reikia. Jūsų geri žodžiai suteikia mums jėgų judėti pirmyn. Norintiems sužinoti daugiau apie mūsų vykdytas akcijas ir renginius siūlome apsilankyti tautosjaunimas.lt

 11. Mūsų šaknys – baltai pasirinkta dėl to, kad stovykloje dalyvauja ir Latvijos atstovai, tai manau, kad taip būtų neteisinga. 🙂

 12. one:

  Juokingai atrodo ta globalistų, kosmopolitų ir kitų baimė. Panašu, kad norite užsidaryti apkasuose. Panašiai kaip buvome uždaryti CCCP laikais, nuo “supuvusio kapitalistinio pasaulio”. Matyt nori nenori išlenda sovietų skiepytas požiūris į Vakarus. O sovietmečiu buvo auginami gryni ir “švarūs” sovietiniai komunistiniai piliečiai.

 13. lamatas:

  patarimas kai kuriems labai išmintingiems komentatoriams. Suprantu Jūsų rūpesti ,” kad ti ko blogo neišeitu Lietuvai”,bet Jus užmirštat asmeninį atsargumą. O jeigu KAI KAS perskatys ,o čia tamstos komentaras . gali būti nemalonumų.Jug tokiam kontekste.Todėl patariu,Lietuvos ir asmeniniui labui,kai busi vienas namose ,užsidangstyti tamsiai langus ir taip griežtai, bet taip labai,labai tyliai išsakyti savo vienintelę neklystamą nuomuonę.

  • tikras lietuvis:

   🙂
   Tikrą tiesą sakai – Lietuvos priešai jau seniai puola komentatorius už tiesos žodį.
   Bet, kaip kadaise sakė komunistai – kas, jeigu ne aš!
   Todėl komentatoriai nieko nepaiso ir vis rašo tiesą, nebodami pavojų.
   Juk tikime – tiesa turi nugalėti?

 14. o tai keičia esmę? 🙂 Suprasčiau jei pavadinimas būtų mūsų šaknys – aisčiai, o šūkis “Ačiū Dievui/dievams, kad gimiau BALTAS. Tada galima įžvelgti rasizmą ar dar ką nors…

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Tautinės Dieveniškės dalyviai ieško plėtojamo atsakymo, išskleidžiant LT vėliavas visose politikos, religijos, kultūros srityse – ieškant pagrindo tautinės ateities perspektyvai, o gal jau – tik išlikimui.

   Gerai, kad jų vėliavos plazdėdamos tiesiog paliečia visus. Tai labai stipru – lemti ateitį Baltams.

  • tikras lietuvis:

   Nereikia čia nieko įžvelgti – labai jau nechitrai paslėpta.

 15. Rytas:

  Mus Vokiečiai ir kiti ir vadina BALTAIS ir viskas tvarkoj. http://nl.wikipedia.org/wiki/Baltische_staten

  Bet Kurier wilenski daro iš balto – baltaodį ir duoda suprasti, kad čia baltaodžių stovykla. Ir “tikras” lietuvis tokių provokacijų ir kurierio nesmerkia???

  • tikras lietuvis:

   O įsivaizduokim, kad nebūtų tų poros provokacinių sakinių (išsiplauti burną nuo kitų kalbų ar ačiū dievui, kad gimiau baltas) – ar nuo to pablogėtų renginio idėja?
   Garantuotai ne, bet ir “kurjeriams” nebūtų dėl ko užsikabinti, kaltinant Lietuvą.

 16. Rytas:

  Vokiečių vikipedia rašo fantastiškai gerai.Tai yra, kad tos teritorijos apgyvendintos BALTAIS kalbančiais BALTŲ kalbomis.

  http://de.wikipedia.org/wiki/Baltische_Staaten
  Rašoma:

  Linguistisch und ethnologisch kann diese Bezeichnung zu der Fehlannahme verleiten, alle drei Staaten wären von Balten bewohnt, die baltische Sprachen sprächen.

  • tikras lietuvis:

   Dar perskaityk istorikų forumuose, kad tą pavadinimą baltai mums užmetė vokietis (o vokiečiai visą istoriją nuo seno norėjo paversti germaniška, kai, tuo tarpu, niekas negali pasakyti kas buvo tie užkariautojai gotai – gal mūsiškių dalis ar pan., kaip, kad sako J.Statkutė – Rosales?) Neselmanas ir, kad vokiečiai gyvena seniau mūsų gyventose teritorijose.
   Tada, gal, pagalvosi kaip čia yra, kad mūsiškų pavadinimų yra pilna Europoje, iki Uralo ir net Indijoje, mūsų kalba yra išlikusi arčiausiai indoeuropiečių prokalbės, o mes neturėjome jokio savivardžio?
   Gal mes – tai tie, kurie likome, visokiems atsiskyrus nuo indoeuropiečių, todėl atsiskyrusiems (arba mėgstantiems išsiskirti) dažniausiai yra uždedamos pravardės, iš kurių kilo, pvz., jų kalbinių grupių pavadinimai ir pan., o mes buvome tie, kurie į jų blūdijimus, besiduodant po pasaulį kaip šūds po eketę 🙂 liaudiškai tariant, žiūrėjom iš aukšto ir juokėmės?
   Todėl ir neturėjome pavadinimo (mūsų nepravardžiavo).

 17. lamatas:

  Dėl Sarmatų.Manau tai grynai geopolitinis terminas. Toks kaip ir “tarybinės tautos”. “pabaltijo respublikos”,”europos sajungiečiai”,”hiperborėjai” ir daug kitų(deja ir Aisčiai greičiausiai yra daugiau geopolitinis).Ir kaip matot visur kalba eina ir apie lietuvius(baltus),tame tarpe.Bet gi tai nereiškia kad jie yra lietuviai(baltai). Leisiu sau pajuokauti:jei lietuviai ir priklausė sarmatams ,tai pastarieji ir išnyko todėl ,kad lietuviai juos sugriovė iš vidaus.Išsivaduodami.

 18. punksas tikram lietuviui:

  Gal nereikia kartoti šmeižto? Stovykloje TIK už keiksmažodžius plaunama burna su muilu, jei kubiliui atrodo, kad mes plaunam burną už lenkų, anglų, vokiečių ar rusų kalbą, tai gal tegul pasitikrina savo psichinę sveikatą. LTJS kitą savaitę planuoja pradėti akciją: “Kubiliau, šmeižike, atsiprašyk”

 19. punksas Stovyklos taisyklės:

  Stovyklos taisyklės / Nometnes noteikumi

  1. Stovykloje kalbame tik baltų kalbomis ir ženklais. Germanų ir slavų kalbos nepageidaujamos.

  Nometnē runāsim tikai baltu valodās un gestiem. Germāņu un slāvu valodu pielietojums nevēlams.

  2. Alkoholis ir kitų narkotinių svaigiųjų medžiagų vartojimas stovykloje netoleruojamas.

  Alkohola, narkotisko un citu reibinošo vielu lietošana nometnē netiks tolerēta.

  3. Po kiekvieno keiksmažodžio viešai plaunamės burnas su muilu.

  Pēc katra lamuvārda mute publiski jāmazgā ar ziepēm.

  4. Stovyklos programa privaloma visiems dalyviams.

  Nometnes programma ir obligāta visiem dalībniekiem.

 20. Senis Šaltis:

  Ne visi gimę lįsti į valdžią ir vadovauti. Kiekvienam savo pašaukimas. Žmonės išreiškia savo pamąstymus komentaruose. Ne visi yra gimę rišliai ir protingai sudėlioti raides, žodžius, sakinius. Gal ir nusirašo, bet gal galvoje puiki mintis buvo, tik nesugebėta jos išdėstyti. Vadas Jonas pastebėjau mėgsta kitus pašiepti ir užduoda tokį klausimą: “o ką tu padarei Lietuvai” ar kažkaip panašiai. Na man jis tokio klausimo neuždavė. Bet man paprastam lietuviui, norėtųsi trumpai pasakyti, kad vien tai, kad dar neišvažiavau kitur yra labai gerai. Prie seimo nario straipsnio uždaviau klausimą ir nesulaukiau jokio atsakymo. Ką aš šiuo momentu (esamasis laikas) turiu daryti, kad kažkas pradėtų gerėti?

 21. tikram lietuviui:

  Vis suki uodegą, suki…na gerai, gal ir reikia būti politiškai korektiškiems, tik iki kokio laipsnio…jei norės liberal ekstremistai prisikabins ir prie stulpo…Kita vertus nesileisti provokuojantiems ir skatinti žurnalistus būti moraliai atsakingus verta. Žinau tai yra sunku, nes dirba dideli prieš tautiškumą nukreipti interesai

 22. lamatas:

  Žodis “indoeuropiečiai” (vokiečiai dar dažnai vartojo “indogermanai”)taip pat dirbtinis žodis, kurio prireikė JŲ mokslininkams ,nes norint išlaikyti bent kokį objektyvumą ,būtu teke dažnai rašyti”kile iš lietuvių”. O tai jiems kaip pjauvu per……Galit pasižiurėti kaip nevykusiai tai gali atrodyti http://slavya.ru/trad/history/genezis/sed.htm Ten vakarų baltų atsiskirimas nurodytas kažkokia gėdinga rodykle be datavimo.O rytų baltai iš vis nenurodyti. ar tai mūsų nebuvo ,ir nėra.ar tai duoda susiprasti patiems

 23. lietuvis:

  Veltui pešatės. Antilietuviškos jėgos visada ras prie ko prikibti. Pvz. vien lietuvių stovykla “lenkiškose žemėse” gali būti pavadinta provokacija. Čia ir buvo Kubiliaus “pasipiktinimo” priežastis.
  Tas pats ir dėl Kovo 11-osios eitynių: kažkada “Komjaunimo tiesai” net tylomis praėjusių patriotų eisena užkliuvo.

  Be to maži “skandaliukai” reklamuoja tautiškas organizacijas. Nereikia manyti, kad tauta kvaila. Žmonės mato kas yra patriotai, o kas priešiški tautai radikalai (t.y. neadekvačiai reaguojantys “tolerastai”) ir padlaižiaujantys visoms užsienio jėgoms politikai. Jeigu dar kam nors kildavo abejonių dėl Kubiliaus “patriotizmo”, dabar jau nekils.

 24. Selis:

  Sveikinimai dalyviams, daugiau tokių renginių! Kad daroma teisingai, rodo Lietuvos priešų reakcija

 25. Kam įdomu, tai visą informaciją surinkau temoje:

  Vasaros stovykloje „Mūsų šaknys – baltai“ LTJS vadovas laukia tautiškai nusiteikusio jaunimo
  http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6919

 26. LTJS:

  Mieli tautiečiai! Pastarosiomis dienomis mūsų organizacija atsidurė visų dėmesio centre. Deja, ne mums palankiu kampu. Norime padėkoti visiems kartu ir kiekvienam atskirai už jūsų palaikymą. Būtent šiuo momentu mums jo labiausiai reikia. Jūsų geri žodžiai suteikia mums jėgų judėti pirmyn.
  Norintys prisijungti prie mūsų organizacijos apsilankykite mūsų tinklalapyje http://www.tautosjaunimas.lt

 27. Nijolė:

  Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie stovyklos organizavimo.
  Tokių stovyklų Šalčininkų rajone labai trūksta.
  Gaila, kad Lietuvos Premjeras nesupranta, kad TAUTIŠKUMAS TIK STIPRINA VALSTYBĘ.

 28. Gabija:

  Ir mane “baisaus skandalo” dėka pasiekė gandas apie šią nuostabią stovyklą 🙂 Kitais metais būtinai atvažiuosiu ir dar draugus pasiimsiu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: