Rusija sarkastiškai juokiasi, o Europa laukia (4)

newsru.com nuotr.

Austrijai sukrėtus Lietuvą KGB smogikų vado ir vieno iš pagrindinių sausio 13-osios tragedijos veikėjų Michailo Golovatovo paleidimu, Europos žiniasklaida sureagavo vangiai. Svetainė euronews.net patalpino pranešimą, kuriame trumpai cituojamas Lietuvos poziciją pateikiantis Andrius Nevera. Taip pat teigiama, kad austrų diplomatai paleidimą grindžia tuo, jog Lietuvos išduotas arešto orderis buvo pernelyg neaiškus.

Tuo tarpu Rusijos žiniasklaida pateikia savą požiūrį į skandalą. Naujienų agentūros „Novyj region“ svetainėje pabrėžiama, jog „Kaip teigia Austrijos teisingumo ministerija, Lietuvos generalinės prokuratūros prašymas parašytas neteisingai, jame buvo keletas teisinių netikslumų. Tam, kad pratęsti laikiną sulaikymą prokuratūrai trūko duomenų, apie ką pranešta Lietuvos tyrėjams. Kadangi papildomos informacijos iš Lietuvos negauta, Rusijos pilietį nutarta paleisti“ Dalis straipsnio pašvenčiama antiteroristinio padalinio „Alfa“ veteranų asociacijos spaudos atstovui Aleksandrui Arčiakovui ir viceprezidentui Aleksejui Filatovui, kurie išreiškia vienašališką požiūrį į susiklosčiusią situaciją ir nepraleidžia progos pakomentuoti sausio 13-osios įvykių: „Kad būtų aiškiau – Vilniuje „Alfos“ nariai buvo ginkluoti tik tuščiais šoviniais, todėl nuo jų rankos negalėjo žūti nei vienas televizijos bokšto gynėjas“, „1991-aisiais mes vykdėme aukščiausiosios vadovybės įsakymą. Mes buvome kareiviais. Gyvenome vienoje valstybėje, ir Lietuva buvo tos valstybės dalimi“ – priduria „Alfos“ smogikai.

Svetainė newsru.com praneša – „Buvęs specialiosios paskirties padalinio „Alfa“ vadovas išprovokavo skandalą Europos sąjungoje. Maskva patenkinta.“ Straipsnyje informuojama apie Lietuvos pasiuntinio Vienoje atšaukimą ir išsakoma Lietuvos pozicija, tačiau tekstas užbaigiamas laikraščio „Kommersant“ citata, kurią verta perskaityti visą. Citatoje pasakojama apie sausio 13-osios įvykius, bei pateikiama rusiškoji jų interpretacija:

…Vėliau atsirado informacijos, kad [sausio 13-osios] įvykiai tapo Lietuvos specialiųjų tarnybų, šaudžiusių į susirėmimo dalyvius, provokacijos rezultatu. Buvęs Krašto apsaugos departamento pirmininkas Audrius Butkevičius žiniasklaidai ne kartą prisipažino, jog davė įsakymą snaiperiams užimti pozicijas ant pastatų stogų aplink televizijos bokštą ir pradėti šaudyt. Po jo prisipažinimo jokie tyrimai Lietuvoje atliekami nebuvo.“

Tuo tarpu valstybės finansuojamas, į užsienį orientuotas žiniasklaidos tinklas „Russia Today“, kaip ir didelė dalis Europos žiniasklaidos, į įvykį kol kas nesureagavo.

Informacija iš www.euronews.net, www.nr2.ru, www.newsru.com, www.kommersant.ru

Kategorijos: Istorija, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

  1. Senis Šaltis:

    Taigi. Lietuvoje koks gyvūnėlis nukankinamas, tai Europą Lietuvą jau prie kryžiaus kala per visas viešas informavimo priemones. Koks lietuviukas prisidirba užsienyje, tai su pasigardžiavimu visur skamba europoje. Koks iškrypėlis ar žydas neteisingai įvardintas, tuoj pareina visokios notos Lietuvai. Tik deja, kai viskas būna atvirkščiai, Lietuva lieka europos skylėje. Ir ką padarė mūsų išrinktieji kad taip nebūtų (greičiau čia retorinis klausimas, nes atsakymas aiškus)?

  2. Nagi:

    Tai laisvai Lietuvoje dabar esantys kgbešninkai ims pilti purvo komentarus ant visų Lietuvos vadovų ir tautos. Na tokie suskiai kaip save įvardija “Kęstas” ir į jį panašūs Kaip jiems gerai kad Lietuvoje tas yra leidžiama, niekas jiems netrukdo ir nebaudžia. Jei būtų kitaip kaip kad yra svečiose normaliose valstybėse, jei jie gerą parą būtų skandinami ir vis negalėtų nuskęsti, matytumėte kaip visi tie Lietuvos šnipai įgautų kultūros ir liktų daug mandagesni. Dabar kgbešnikai ką nori tą ir daro Lietuvoje, dirba taip kaip liepia jiems Maskva pagal visas instrukcijas, kaip nedirbs, jei prokurorai Lietuvoje kai kurie su jais išvien dirba. Prisiminkite E Kusaitės bylą ir prokurorą J Laucių.

  3. Nagi:

    O kodėl tu Seni Šalti, (tarp kitko šitaip tik sovietiniais laikai buvo vadinami Kalėdų Seneliai) neini į tų išrinktųjų būrį ir nepadarai Lietuvai daug geriau, ko vis trūkčioji vietoje kaip įnorį gavęs kaimo arklys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: