Tautodailininkas R.Kavoliukas kviečia į savo keramikos darbų paroda „Paukščių takas“ (0)

Aušros vartų meno galerijoje pristato Roberto Kavoliuko keramikos dirbinių parodą „Paukščių takas”. Parodoje rodomi naujausi autoriaus darbai – stilizuoti moliniai paukščiai – švilpynės. Kai kurie iš jų dengti įvairiaspalvėmis glazūromis. Taip pat, ažūriniai moliniai kiaušiniai, kurie kartu su paukščiais sudaro vieningą derinį, menininko įvardintą – „Paukščių takas”.

Roberto Kavoliuko teigimu, lietuviai turi daug padavimų apie paukščius, jie nuo seniausių laikų yra buitinės aplinkos puošmenomis ir grožio įsikūnijimais.

„Paukščiai sugeba pakilti ir skraidyti erdvėje, pasinerti vandenin. Manyta, kad jie turėję ryšį su chtoninio pasaulio būtybėmis. Žmonės stebėjosi paukščių sugebėjimu išskristi į šiltus kraštus ir vėl sugrįžti į senąsias vietas. Stebino žmogų ir gimimas iš kiaušinio – reiškinys, tapęs daugelio mistinių vaizdinių apie žemės ir visatos kilmę, priežastimi“ – sako Robertas Kavoliukas.

Aušros vartų meno galerija džiaugiasi galėdama pristatyti įvairių Lietuvos tautodailininkų parodas savo erdvėse. Tikimasi, jog šis sumanymas įgaus tąsą, nes galerija visada buvo atvira įvairiems menininkų sumanymams.

Vilniečiai ir miesto svečiai laukiami Aušros vartų g. 12, nuo liepos 14 iki rugpjūčio 14 dienos, 9-21h. Jos metu dirbinius bus galima ir įsigyti. Maloniai kviečiame apsilanyti.

Robertas Kavoliukas (1962) gimė Vilniuje. 1981m. baigė aukštesniąja Kauno meno mokyklą. Nuo 1985m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Aktyviai dalyvauja respublikinėse, tarptautinėse tautodailės parodose, keramikų kūrybiniuose seminaruose, simpoziumuose. Autoriaus kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis muziejus.

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: