Taikius protestuotojus prieš nusikalstamos lenkų Armijos krajovos garbinimą sulaikė policija (34)

www.alkas.lt

atn.lt nuotr.Liepos 13 d. planuotas Armijos Krajovos (AK), dalyvavusios vykdant karo nusikaltimus pieš Lietuvių tauta, minėjimas įvyko talikininkaujant Lietuvos Respublikos policijos pareigūnams.Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Lietuvos lenkų sąjunga šalia sostinės esančioje Kriaučiūnų gyvenvietėje pagerbė karo nusikaltimus vykdžiusios AK atminimą ir jos pastangas prieš 67 metus susigražinti Vilnių. Renginį nuo patriotiškai nusiteikusių lietuvių jaunimo organizacijų protestų saugojo iki 20 policijos ekipažų, buvo įrengti net keli patikros postai. Viename jų buvo sulaikyti du visai taikiai nusiteikę vadinamieji „skinai“, kuriuos, surakinę antrankiais, vėliau policininkai išgabeno į sostinę.

Į minėjimą susirinko kelios dešimtys AK gerbėjų, tarp jų ir europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Protestuoti prieš šį minėjimą susirinkusi saujelė protestuotojū laikė plakatus:  „AK – purvini žudikai“, „Gėda Dubingių žudikams“, „Negerbkime vaikų žudikų“…  

Rimantas Varnauskas portale Alfa.lt pranešė, kad du protestuotojus sūėmė policija ir vieną iš jų apkaltino „rasinės neapykantos kurstymu” nes pas jį rado lipdukų su užrašu „Vilnius mūsų buvo ir bus!“

Policininkai taikiai protestavusius jaunuolius surakino antrankiais ir išvežę į policijos nuovadą ten pralaikė 6 valandas.

„Šių dviejų jaunuolių, manančių, kad Lietuvos sostinė Vilnius buvo ir bus lietuvių (regis, tokia yra šio šūkio potekstė) namuose buvo atliktos kratos, konfiskuoti mobiliojo ryšio telefonai, personaliniai

kompiuteriai. Krata įvykdyta ir vieno šių jaunuolių motinos bute” – rašo R.Varnauskas portale Alfa.lt.

Lietuvių Tautinio Centro (LTC) pirmininkas Ričardas Čekutis po šio įvykio išplatino tokio turinio pareiškimą:

„Policija, kaip ir visos kitos valstybinės struktūros labai įdėmiai seka valdžios „pulsą“, t.y. aklai pasiduoda valdžioje vyraujančioms tendencijoms netgi be ypatingo paraginimo, užuot gynusios valstybės ir jos piliečių interesus, nepriklausomai nuo konjunktūros.

Konkretus pavyzdys: konservatoriai tautininkus iškeičia į politinius ir lytinius iškrypėlius (derasi su tomaševskininkais, į frakciją priima „gėjus“-alkoholikus).

Automatiškai, tautininkai tampa didžiausiais konservatorių, nuolat bandančių privatizuoti tautiškumą, politiniais priešininkais. Policija visa tai mato ir represijų imasi prieš tuos, kurie neturi užtarėjų valdžioje, t.y. prieš tautininkus.

Didžioji dauguma žiniasklaidos tokių represijų faktų niekada neviešins, nes gyvena iš valdžios užsakymų bei malonės – kur kas saugiau pasakoti apie baisųjį Lukašenkos režimą, talibų išpuolius Afganistane ar Pakistane ir t.t.

Gyvename kreivų veidrodžių karalystėje, dvigubų standartų konjunktūroje.

Juokingiausia, kai visa tai pavadinama demokratija… Šiandien nė vienas tautines vertybes puoselėjantis žmogus negali jaustis saugiai – bet kada jį gali suimti, atlikti kratas, konfiskuoti kompiuterius ar asmeninius daiktus, galima bausti netgi už nekaltus komentarus (kažkodėl negirdėti, kad būtų nubaustas bent vienas iškrypėlis, nors dėl jų agresyvių ir šmeižikiškų komentarų buvo ne kartą kreiptąsi į prokuratūrą)…

Tai daroma žinant, kad niekas nesiims šių žmonių ginti. Užtat turime, ko gero, daugiausiai pasaulyje vadinamųjų žmogaus teisių institucijų – valdiškų ir visuomeninių, kurios Lietuvos žmonių niekada negina ar netgi atvirkščiai – pačios jiems kelia bylas.

Taigi, padėtis niekuo ne geresnė, nei toje pačioje Baltarusijoje“ – rašo LTC pirmininkas Ričardas Čekutis.

Įdomu kaip šiuo policijos veiksmus įvertins gausūs žmogaus teisių gynėjai? Nuo kada teiginys, jog „Vilnius mūsų buvo ir bus“ tapo rasistiniu šūkiu?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Kemblys:

  Reikia kažkaip tuos jaunuolius palaikyti. Gal kas įmestų kokią nuorodą, kur galima būtų sudalyvauti, pinigais paremti?

 2. tikras lietuvis:

  Visų pirma, manau, būtina priversti teisėsaugininkus informuoti apie bylų eigą: kokiu pretekstu jos yra iškeltos (nes darė kratas, sulaikinėjo asmenis), kas yra nustatyta, kuo jaunuoliai yra įtariami ir pan., kad būtų galima suprasti ar yra vaikinų veiksmuose kokių nors teisės pažeidimų sudėtis, nes sulaikyti jie ten buvo, panašu, visiškai be pagrindo.
  Atsisakius jiems duoti informaciją visuomenei, dera rengti piketus, rašyti skundus VRM, Vyriausybei, Prezidentei ir tartptautinėms organizacijoms.
  Išvada: su tais, kurie kovoja prieš lietuvius, reikia kovoti.

 3. Mindaugas:

  Tikrai, paskelbkit koki www adresa – mielai pravesciau as jiems kelis simtus litu.

 4. Informacija plačiau:

  Prieš Armijos Krajovos pagerbimą Vilniaus raj. protestavę nacionalistai suimti dėl lipdukų

  http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6872

 5. rasa:

  lietuviu naciai protestavo pries lenku nacius ir buvo sulaikyti menturos, tur but prevenciniais tikslais- nematau priezasciu nerimui. nacionalistai yr siuksles kruvinom rankom ir juos reik naikint.

  • tikras lietuvis:

   Grįžk prie talmudo studijų. 🙂

  • 1. Kokia tu “Rasa”, jei net vardą rašai iš mažosios raidės. 🙂

   Pasirašinėk kokiu nors “Wiosna”. 🙂

   2. „Pirmiausia, reikia užimti labai kategorišką nacionalinių interesų gynimo poziciją santykiuose su Lenkija. Tai neišvengiama. Pripažinus, kad padaryta daug klaidų, reikia vėl pradėti nuo nulio.

   Toliau eiti strateginės partnerystės su Lenkija suklostytų keliu yra neįmanoma, jeigu nenorime atsidurti 1791 m. gegužės 3 d. Lenkijos konstitucijos suprojektuotoje padėtyje“, – tvirtina Nepriklausomybės Akto signataras, filosofas Romualdas Ozolas.

 6. Wlfs:

  Tuo tarpu ta pačią dieną lenkų futbolo fanai į kameras staugė “Lietuva yra mūsų” ir nei vienas nebuvo surakintas antrankiais dėl “tautinės nesantaikos kurstymo”. Žinoma, sulaikytų buvo dešimtys, bet dėl girtų debošų 🙂

  • tikras lietuvis:

   Jei girdėjai, tai ko nesurakinai?
   Ar kartais tik pats kartu su jais nešaukei? 🙂
   Gal prisistatyk, dėl viso pikto, į artimiausiąjį policijos komisariatą, kad tave nubaustų už priešišką Lietuvai veiklą?

 7. Nagi:

  Tai kaip išeina mieli ponai, kokioje valstybėje mes gyvename, jei “valstybė’ nesugeba apginti tautos interesus ir juos išduoda, o kai tauta bando tą pačią valstybę ginti prieš ją nukreipiama jėga, tai ką gina tokia “valstybė”, lenkų interesus Lietuvoje, ar lietuvių tautą?-
  Gal sakau atėjo laikas keisti vyriausybę kuri nesugeba susitvarkyti su švietimo reikalais ir leidžia provokatoriams laisvai veikti Lietuvos teritorijoje skleidžiant ir platinant antilietuviškus renginius. Kada baigsis šios nesąmonės, kada pasibaigs šis nuolaidžiavimas vienai tautiniai mažumai, kuri specialiai siekia tautinių pagrindu provokacijų.

 8. lamatas:

  prašymas lietuvių tautos kirmėlėms(rasai ir kitiems)nesakykite viešumoje, kad esat lietuvių kilmės biotipai.net žodžių reikšmių nežinot,o drabstotės tokiais kaltinimais.Susikurkit savo tinklapį ten ir bumbliauskinkit kiek tinkami.

 9. rimas:

  Reiktų tiems vaikinams surasti gerą advokatą.Įsitikinęs,kad geras advokatas lengvai priverstųne tik bylą nutraukt,bet ir atsiprašyt.Pageidautina-atsiprašyt televizoriaus ekrane žinių laidos metu.Jau ne pirmas kartas,kai policija trukdo lietuviams, protestuojantiems prieš lenkų savivalę.Nežinau,naciai jie ,ar ne,bet lenkų naciai tikrai daro,ką nori ir net jiems prieštarauti negalima. Mane jau seniai siutina,kai bet kuris padugnė gali suburti apie save govėdą bendraminčių,pasiskelbti mažuma, šūkalioti apie lyg tai pažeidžiamas jų teises ir po tuo ,,stogu” daryti,ką tik nori. 1935m. Lietuva pirmoji Europoje nuteisė vokiečių nacistus,dariusius Klaipėdos krašte tai,ką lenkų naciai dabar laisvai veikia Vilnijoje.Tada Vakarų spauda taip pat vebleno apie Lietuvoje pažeidžiamas tautinės mažumos(vokiečių) teises.Tik tuometinė policija kažkodėl vistiek veikė valstybės naudai.Dabartinis nuolaidžiavimas stiprina vienos pusės įsitikinimą savo nebaudžiamumu ir kelia pyktį kitoje pusėje.Galų gale tai pasieks ribą,kai sprogs.Čia kaip votis – pradžioje išgydyti užtenka užklijuoti pleistrą,jei negydysi-paskui prireiks antibiotikų,jei ir to nedarysi- reikės prapjauti ir išleisti pūlius.Jei ir to nepadarysi–skaudės labai ilgai,galų gale vis tiek pliš,negaluos visas kūnas,o užgijus liks didelis randas.

  • tikras lietuvis:

   Pabaiga negydymo būna kitokia – dūdos.
   Todėl ir Lietuvai, kad taip neatsitiktų, dera teisinėmis priemonėmis priminti tvarką:
   LIETUVA – TIK LIETUVIAMS!
   T.y. komandos, kuri vadinasi Lietuva, nariams.
   Ne kitų valstybių atstovams.
   Kad būtų suprantamiau, tai pasakysiu tokį pavyzdį: jei, sakykime, Žalgirio rungtynėse su Rytu vienas žalgirietis vietoj to, kad perdavinėtų kamuolį saviems, jį vis atidavinėtų Ryto komandai?
   Kas tada būtų?
   Kaip sakė garsusis kareivis Šveikas būtų garbinga mirtis nuo parako ir kulkos! 🙂
   Vienžo, jokiose srityse nėra leidžiama savo komandos nariams žaisti kitos komandos naudai – tas pats ir čia galioja: jokių kitų tautų Lietuvoje nėra ir niekada nebuvo, nes Lietuvos tauta yra viena – lietuvių (kiti gi – išeiviai iš kitų tautų ar žmonės be tautinės tapatybės kaip, pvz., taip vadinami žydai).
   Visi, kurie nori gyventi Lietuvoje, turi integruotis į šitą tautą, o kas nenori, tas gali važiuoti kur panorėjęs ir negalima leisti, kad jie čia dirbtų visuomenei kenksmingą darbą.

 10. rimas:

  Beje,visas tas triukšmas dėl to,kad Lietuvos kultūrinė politika jau pradėjo duoti vaisių.Juk Vilnijoje tikrų lenkų–labai mažai tarp lenkiškai kalbančių.Net jų kalbą nuvažiavus į Lenkiją mažai kas supranta,o jie sunkiai supranta lenkiškai.Dauguma tai tie,kuriems ponas ir ponas klebonas kelis šimtmečius tvirtino,kad lenkų kalba-tai ponų ir dorų Rymo katalikų kalba,o lietuvių kalba tinka tik mužikams ir pagonims.Kurie patikėjo,nustojo kalbėti lietuviškai,o lenkiškai dar neišmoko.Ir staiga per paskutinius 20 metų jie pajuto,kad lietuvių kalba irgi visur tinkama ir nėra ko savo lietuviškų šaknų gėdytis.Trumpiau sakant,vietiniai (tuteišai) pradėjo pamažu atlietuvėti.Lenkų naciams tai nepatiko.Iš to ir triukšmas.Negi jie sakys,kad nori užgrobti dalį Lietuvos? Rėkia,kad juos spaudžia.Ir konstruktyvus dialogas jiems nenaudingas,tą jie supranta.

 11. bambyzas:

  “Vilnius musu” man iskart kelia klausima kas tie mes. Tiek lenku, tiek lietuviu nacionalistai tuo ir yra atgrasus,, kad skirsto zmones i tinkamus ir netinkamus. Daznai vienintelis tokio skirstymo argumentas- tautinis interesas, kurio niekas is tikro negali apibrezti, nes reiktu daryt galingas apklausas, vykdyti placius lietuvos gyventoju lukesciu tyrimus ir t.t. Todel lieka vien spekuliacijos ir smegenu pudrinimas. Tuo ir uzsiima nacionalistai kartu su tuo tautiniu paslemeku Cekuciu. Kazkur buvo smeksteleje vienos apklausos duomenys, kad tik 30% lietuviu laiko save patriotais. Like 70% matyt yra Maskvos agentai, kosmopolitai ir homikai, ir Cekutis, aisku, zino ka su jais daryti. Joks cia ne rasizmas, cia yra priesu kurimas, itampos skatinimas ir, anksciau ar veliau- prievarta pries kitamincius. Sia prasme lenku ir lietuviu tautines siuksles yra vienodos. Galetu eit sau i laukus ir aiskintis savo liguistus santykius.

 12. Justas:

  Kubiliau, nepajusi kaip begudraudamas visus lietuvius tuteišiais paversi.

 13. Vilmantas Rutkauskas:

  Su 98 proc. žydkrikšorgazmo išraiška PL feisuose, krikšsirgaliai niekina mūsų Tautą.

  Svarbu suprasti, kad aš Lietuvai savo vaiko neišauklėsiu, neužauginsiu vienas – be kaimyno, be bobulytės, be mokyklos, be savo Tautos terpės. Tad aplink visas importas turi būti įvardintas mėšlu ir išbogintas – dėl mūsų vaikų. Tą PRIVALO padaryti mūsų susižydkrikčionėjusi valdžia, kuri šiai dienai yra pražūtinga.

 14. rimas:

  Beje,,,TIKRAS LIETUVI” ,Tu jau kelintą gerą patarimą duodi.Talmudas žydams padėjo išlikt žydais jau 3000 metų.O mes per nepilnus 800 beveik visai nenutautėjom.Kaip juos benaikino,o jie vis tiek pasaulį valdo.Gal tikrai verta pastudijuot????????? Juk XIII a. Krėvoj prie lietuviškų kailinių prisiuvo lenkišką apykaklę.O dabar yra atvirkščiai

  • tikras lietuvis:

   Dėl lietuvių tautos amžiaus klysti – jau yra istorinių duomenų, kad mes – seniausia indoeuropiečių, o gal net viso pasaulio tauta.
   O žydai iš viso nėra tauta, nes izraelitai save vadina ne žydais, o jehudimais. Todėl ne jiems prie mūsų lygintis.

   • Bin:

    Seniausia pasaulio tauta- cha, cha… Jau senokai tokias pasakas teko skaityti, bet matyt teks dar ir ryt ir poryt, nes nacionalmitologai nepraranda vilties tapt tautos Nr.1 atstovais. Nagi, kur tie stebuklingi faktai?

 15. Jolanta:

  Mūsų valdžios pozicija “lenkų klausimu” apgailėtina, ką rodo ir konservatorių, ir Vilniaus mero poelgiai.. Manau, kad lietuviams reiktų surengti Dubingių ir kt AK vykdytų žudynių paminėjimą – tokį išdidžiai ramų, tik su vėliavomis, dainomis ir žvakių liepsna, be jokių šūkių ir riksmų.

  • Giedrionas:

   Koks dar lenkų klausimas? Pas mane kaimynystėj daugybė lenkų gyvena ir niekada mums nekilo jokių klausimų, nebent dėl laiptinės plovimo tvarkaraščio. Juokauju, bet dar vienas žudynes minėti irgi ne pati geriausia mintis. O be to, dabar Lietuva jau susikūrė naują priešą- Austrijos valstybę. Vienžo, aplink vien priešai. Tokia situacija man primena tą kvailį, kuriam aplink visi kvaili atrodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: