Lietus ugnies skulptūrų neužgesino (nuotraukos) (2)

Valius Venckūnas, www.alkas.lt

Antradienį, liepos 5-osios vakare Gedimino kalno papėdėje vyko, ko gero, įspūdingiausia tarptautinio folkloro šventės „Baltica“ dalis.

Apeigų, skirtų Didžiajam Lietuvos valdovui Gediminui pagerbti, metu buvo uždegtos įspūdingo dydžio šiaudinės skulptūros – „Laiškai“.

Ir nors lietus jas merkė visą dieną, giedant ir grojant folklorinės muzikos kolektyvams bei triūsiant organizatoriams ugnis vis dėl to užsiliepsnojo.

Čia pat, Serikiškių parke, vykusio koncerto dalyviai ir žiūrovai lietaus nebuvo užklupti iš netyčių – atėjo „apsiginklavę“ skėčiais ir lietpalčiais.

Būta abejonių, ar užsidegs nuo lietaus permirkę šiaudai. Tačiau rengėjai dėjo visas pastangas – ant kiekvienos skulptūros buvo išlieta net po keletą butelių padegamojo skysčio.

Prie giedojimo prisidėjo ir festivalio svečiai iš Meksikos – nors jų įžiebtą ugnį ir užslopino liūtis, indėniški ritualai darniai įsiliejo į apeigas.

Pirmosios skulptūros užsidegė sunkiausiai. Rodos jau įsižiebusi ugnis tuoj prigesdavo, eilinis padegamojo skysčio šliūkštelėjimas ją trumpam atgaivindavo, tačiau neilgam. Tuo tarpu nuo įmirkusių šiaudų kilo balti garų debesys.

Nedrąsiai, po truputį, įsižiebė pirmieji laiškai Gediminui…

 

…o po keleto minučių šokanti ugnis jau nušvietė Katedros aikštės pakraščius.

Nuo skulptūrų kylantys dūmai ir garai apgaubė kalno prieigas tiršta migla.

Kitos skulptūros užsidegė lengviau, tačiau kai kurias buvo nuspręsta praleisti – kitaip apeigos būtų beviltiškai užsitęsusios.

Dalyviai ir žiūrovai, lydimi apeiginių dainų, keliavo iš vienos vietos į kitą – nuo katedros aikštės iki Gedimino kalno viršūnės, kur uždegus triskart už žmogų aukštesnies sostų formos skulptūras nugriaudėjo fejerverkai.

Ankstų liepos 6-osios rytą, skulptūrų vietas jau žymėjo tik išdegusios žolės ploteliai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Mes baltai, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: