Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga kviečia į vasaros stovyklą „Mūsų šaknys – baltai“ (video) (4)

LTJS stovykla "Mūsų šaknys - baltai"Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga  (LTJS) liepos 27-31 dienomis Dieveniškėse rengia baltišką vasaros stovyklą „Mūsų šaknys – baltai“. Stovyklos tikslas – mūsų baltiškos kultūros, papročių, lietuviškumo ir tautiškumo puoselėjimas. Stovykloje kviečiamas dalyvauti jaunimas kuriam jau sukako 16 metų.

Stovyklos darbotvarkė šiuo metu yra tikslinama, tačiau jau aišku, kad:

 • Visuomeninė organizacija gyvosios istorijos klubas „Varingis” supažindins su viduramžių karyba, baltų ginklais, šarvuote ir t.t…, surengs parodomąsias kovas, taip pat bus karybos užsiėmimai, galimybė stovyklos metu išmokti šio amato bei patirti viduramžių kario išbandymus.
 • Brolija „Viduramžių pasiuntiniai“ supažindins su viduramžių karyba, kostiumais, istorija bei žaidimais.
 • Gyvosios istorijos klubas „Dvargantis“ išmokys gaminti žiedmarškes šarvams, keramikos, lauže išdegti molio dirbinius, siūti baltiškomis siūlėmis, vyti ir pinti juostas, megzti su adata, dažyti audinius batikos būdu. O kad amatai neprailgtų darbui pagyvinti išmokys dainuoti gražiąsias lietuvių sutartines.
 • Apeiginio folkloro kolektyvas „Kūlgrinda“ surengs baltiškas apeigas prie aukuro, paskaitą apie senąją baltų religiją ir pagonybę, taip pat ves sutartinių dainavimo užsiėmimus.
 • Žalvario juvelyras Mindaugas Asimanavičius supažindins su baltiškais žalvariniais dirbiniais bei kalyba.
 • Bus rengiamas žygis po Dieveniškių istorinį regioninį parką, kuriame gausu gamtos bei istorijos paminklų – nuo autentiškų iki šiol gyvenamų medinių trobelių, iki piliakalnių bei didžiulių ąžuolų, iki šių dienų ošiančių protėvių šnabždesiais.
 • Bus žaidžiami baltiški žaidimai – ripka, čižas, kiaulė ir kiti.
 • Vyks filmų apie partizanus peržiūra, pokalbiai prie laužo, bus mokomasi latvių kalbos, dainuojamos dainos, sportuojama ir ilsimasi.

Registracija vyksta el.paštu info@tautosjaunimas.lt iki liepos 10 d.

Daugiau žinių apie stovyklą rasite ČIA.

Pasižiūrėkite vaizdų iš pernai (2010 liepos 28 – rugpjūčio 1 d.) Dieveniškėse vykusios stovyklos „Mūsų šaknys – baltai”:

httpv://www.youtube.com/watch?v=4hGoExbWR_w&feature=player_embedded

 

Kategorijos: Kelionės, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas | Žymos: , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Baltų puoselėjamų vertybių sąrašas privalėtų būti keleriopai ilgesnis nei išvardijote Jūs savo sąraše. Juo labiau, baltų kultūros šaknys yra daug gylesnės nei daugelio Europos kultūrų. O baltų-lietuvių kalba yra pati seniausia gyvoji kalba Žemėje. Tai liudija ir senosios Indijos šaltiniai. Beje, kad lietuvių kalba yra senesnė už sanskrito kalbą, tvirtina ir mūsų laikų Indijos mokslininkai. Be lietuvių kalbos negalima įminti ir pasaulio seniausiųjų kultūrų šaltinius. O būtent juose yra vertingiausia informacija iš gyliausios praeities, kurią savo ainiams yra palikę mūsų protėviai. Šiuos šaltinius dalinai esu įminęs savo knygose “Perkūnas”(priešistorija, raktas į praeitį) ir “Per praeitį į ateitį”(proistorija).
  Tad apsiriboti vien tiktai karybos elementais ir atribūtais bei buitiniais rokandais ir protėvių kultūros pažinimu, nors ir būtina, bet nevisiškai patartina. Mes privalome pažinti ir mūsų praeities bei kultūros šaknis. Neblogai apie jas yra parašęs mūsų garbūsis poliglotas ir istorikas Česlovas Gedgaudas. Nesvarbu, kad jis savo išvadose teigia, kad mūsų protėviai neva “karo tikslais” ėjo dabartinių vakarų link. Svarbu tai, kad Č. Gedgaudo deka mes sužinome, kad mūsų protėviai dar I-jo t.pr.m.e. viduryje daėję (persi-kėlę) iki Centrinės Europos pagimdė ten keltų (nuo liet. keltis) kultūrą, o daėję iki pasaulio galo- tapo galais ir pagimdė galų kultūrą, vėliau davusią pradžią prancūzų kultūrai, o dar vėliau ir ispanų kultūrą.
  Tačiau vienaip ar kitaip Jūs šaunuoliai! Jūs esate tikri Lietuvos patriotai!

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Panašu, kad Baltai parasčiausiai nevykusiai po platybes išsivaikščiojo ir nesuprantamais savižudiškais motyvais išsiasimiliavo. Netgi Rusai – priskiriami priskiriamai pamaskvio galindų palikuonijai. Na, o ČIA belikę Baltai – likę aptrupėjusios Lietuvos junginyje su pelkėtu, bet numelioruotu Kėdainių centru ir Latvijos Rygos protestantų balzamu.
  Dabartiniai suvalkai ir dzūkai priskiriami Jovingiams, tad mūsų tebenykstančiųjų bendrinė kalba yra paremta Jotvingių tarme.
  Tai tiek vis dar belikę, plius dar su tautine giesme.

 3. Sama:

  Lenkai laukia neiusaukla, kada Žemaičių partija pareikalaus Žemaitijos autonomijos. Tada jie daug lengviau paskelbs Vilnijos autonomiją, o vėliau ir Vilnijos nepriklausomybę Kosovo pavyzdžiu. Ir bus, kaip jie džiūgauja, niezależna Żmudz, niezaleźna Wileńszczyzna i kawalek Litwy . Štai vienas būdingesnių komentarų iš kurierwilenski.lt : krakus, 2008 04 25 18:57Ja widzę taki scenraiusz. Żmudź juz chce autnomii i pewnie niedługo ją dostanie. Jak Żmudź dostanie autonomię zażądają jej też miejscowi Polacy. Obok autonomicznje Żmudzi powstanie region autonomiczny Wileńszczyzna. Regiony autonomiczne soponiowo będa się uniezależniac od Litwy aż wreszcie stana się niepodległe. A lLitwa ostanie się jak dzisiejsza Serbia okrojona pozlepiania z skrawkf3w ziemii koło Kowna, Mariampola, Poniewieża, Oran, Olity. Taka pokraka Nie zginęła Litwa ale zginąć musi siedzi Polak na kamieniu i Litwina dusi citata iš www kurierwilenski lt, 2008 04 27 10:33“A autonomia polska na Wileńszczyźnie i tak niedługo powstanie. Za słaby jest twf3j karłowaty narodzik, żeby temu przeszkodzić.”

 4. Žemaitis:

  Visu pirma mes esame Lietuviai,o po to Žemaičiai,o tie kurie noro atsisikirti rektu saudyt uz Lietuvos valstybes isdavima ir silpninima!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: