Vilniuje prasidėjo Baltijos šalių studentų šventė „Gaudeamus“ (0)

www.alkas.lt

Gaudeamus-2011

Gaudeamus-2011

Vakar, birželio 24 d., Vilniuje prasidėjo tris dienas truksiantis šešioliktasis Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. Šventę iškilmingai atidarė koncertas Šv. Jonų bažnyčioje. Vakare prie Baltojo tilto studentų ir šventės svečių laukė smagi vakaronė su populiariais atlikėjais bei nuotaikingas vandens reginys.

Šiandien birželio 25 d. šventiniai renginiai vyks Vilniaus rotušės aikštėje, Šv. Jonų bažnyčioje, o sekmadienį į Kalnų parką visus kvies ugnies liepsnų nušviestas, tūkstančiais balsų skambantis Jungtinis baigiamasis koncertas, prie kurio prisidėjo žymiausi Estijos, Latvijos ir Lietuvos kompozitoriai, choreografai, dirigentai.

Šventėje dalyvaus Baltijos šalių studentų chorai, šokių kolektyvai, pučiamųjų instrumentų orkestrai – iš viso 4 tūkst. atlikėjų. Kiekviena šalis pristatys 20–30 minučių trukmės programą – tos šalies kompozitorių kūrinius ir liaudies šokius, taip pat žiūrovai išvys bendrą visų šalių pasirodymą.

XVI „Gaudeamus“ šūkis „Prieš srovę“ ne tik atspindi studentiškai maištingą „Gaudeamus“ dvasią, bet ir primena legendinę 1988-ųjų šventę, sutraukusią net septynis tūkstančius dalyvių. Dešimtasis „Gaudeamus” sutapo su atgimimo judėjimu, kylančiu visose Baltijos šalyse, tad Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos studentų rankose tuomet buvo tikras iššūkis savo pačių baimėms ir laisvę ribojančiai nusistovėjusiai santvarkai.

XVI Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus“ direktorius – Saulius Liausa, vyr. dirigentai ir meno vadovai – Povilas Gylys, Kastytis Barisas, vyr. choreografas – Vidmantas Mačiulskis. Šventės globėja – Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šventės organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos liaudies kultūros centras.

Šventės „Gaudeamus“ dienotvarkę 

2011 m. birželio 24–26 d. 

Birželio 24 d.            

19.00 Atidarymo koncertas Šv. Jonų bažnyčioje

21.00                 Koncertas-vakaronė prie Baltojo tilto

Birželio 25 d.            

20.00 Chorų koncertas Šv. Jonų bažnyčioje

20.00 Pučiamųjų orkestrų koncertas Rotušės aikštėje

21.00 Liaudiškų šokių ansamblių koncertas  Rotušės aikštėje

22.00 Liaudiškos muzikos ansamblių koncertas Rotušės aikštėje               

Birželio 26 d.:

15.30 Eitynės nuo Baltojo tilto į Kalnų parką

17.00 Jungtinis baigiamasis koncertas  „Prieš srovę“ Kalnų parke.

Kategorijos: Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: