LRT savaitės atgarsiai: kokie bus santykiai su lenkais – amžinas konfliktas ar kultūringas dialogas (11)

www.alkas.lt

Šiandien birželio 22 d. 21 val. tiesioginėje LRT televizijos laidoje „Savaitės atgarsiai” bus kalbama tema: „Kokie bus santykiai su lenkais – amžinas konfliktas ar kultūringas dialogas?
 
Lietuva apskųsta Europai dėl neva pažeidžiamų lenkų teisių. Lietuvos ambasadorė Varšuvoje abejoja Lietuvos lenkų lojalumu mūsų valstybei, jaunuoliai nuplėšė lenteles su lenkiškais užrašais Vilniaus krašte. Abipusiai kaltinimai liejasi kaip iš gausybės rago. O ar gali atsirasti susikalbėjimas? Ar Lietuvos valdžia skatina dialogą, o gal kaip tik eskaluoja konfliktą su Lietuvos lenkais ir Lenkija? Šie ir kiti klausimai, o tikėkimės, ir atsakymai į juos skambės šioje TV laidoje.
 
Šį kartą „Savaitės atgarsiuose“ diskutuos istorikas Eligijus Raila, Seimo nariai Gediminas Kirkilas, Kęstutis Masiulis, Jaroslav Narkevič, Gintaras Songaila. Laidą rengia ir veda Virginijus Savukynas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

11 komentarų

 1. suomis:

  O kodėl nestatomas klausimas – Ar Lenkijos valdžia skatina dialogą? Lyg Lietuva pradėjo šį konfliktą.

 2. Rytas:

  viskas priklauso tik nuo Lenkijos:

  1. ar atsiims savo šnipus, kurie dirba visur net ir LRT Lenkijos labui

  2. atsisakyti lietuvių asimiliacijos ir pretenzijų į Vilniaus kraštą.

  Kiekvienoje lenkiškos mokyklos klasėje rasime po kelias lietuviškas pavardes.
  Pavyzdžiui Vilniaus krašto lenkų kalbos olimpiados nugalėtoja 2010 metais – TAUTKUTĖ.
  Prieš kelis metus buvo Varšuvos universiteto tyrimas, kuris nustatė, kad Naujosios Vilnios lenkų mokykloje tik 40 proc. vaikų yra kur abu tėvai lenkai. Kiti iš mišrių šeimų integruojami į lenkų kultūrą.

  3. atsisakys Lietuvos ekonominės ekspansijos

  Lenkai žada tą patį elektros tiltą 15 metų, Lietuva atiduoda vis naujus objektus :

  1. Pardavėm ” Mažeikių naftą” su Lietuvos ie Lenkijos Prezidentų užtikrinimais dėl elektros tilto. „Elektros tiltas mainais už Mažeikių naftą“- rašė ir teberašo Lenkijos spauda (pagrindinis Lenkijos ūkio laikraštis ” Gazeta prawna” ), kalbėjo Lenkijos valdžia. Orlen jau buvo žlunganti įmonė . Lenkijos benzino rinka iki Varšuvos priklausė Mažeikių naftai.
  2. Balstogės universiteto filialą, (dėl žmogiškųjų išteklių nuostolių Lenkija neleidžia 1 milijonui vokiečių (ir šlionzakų) steigti vokišką universitetą Lenkijoje); Lenkai planuoja pavadinti universitetą Stepono Batoro vardu, paimti iš Vilniaus universiteto pastatus, priklausiusius Batoro universitetui Lenkijos okupacijos laikais (Senato narių nuomonė) ir t.t.
  3. Pacų rūmus (” Žečpospolita” džiaugdamasi rašė, kad už kv. m. sumokėjo po 11 tūkst zlotų, tai yra beveik dvigubai pigiau nei rinkos kaina);
  4. Panevėžio stiklą (atiduotas pusvelčiui, po to dar dalis skolų dovanota, tai yra padengė Lietuvos mokesčių mokėtojai )
  5. Vilniaus degtinę , Vaistinių tinklą „Gintarinė vaistinė“, PZU Lietuva.
  6. Tik lenkiškų Lietuvos mokyklų remontą, (nuolat vyko spaudimas Lietuvos valdžiai. Ir buvo daromos vienpusės nuolaidos.
  8. Mokesčio už TV Polonia transliacijas (skelbta Lenkijos Seimo puslapiuose, kad Lenkija išreikalavo) sumažinimas ir t.t.

 3. suomis:

  Su visa pagara p. G.Sonailai, bet laidoje išdėstitomis mintimis nesutinku. Nereikėjo eskaluoti konflikto šiuo atveju. Šiandien reikėjo sumalti K.Masiulį.
  Vyrai, kaip sau nrit, bet dabar svarbiausias reikalas yra, tai filosofų susivienijimas. Kad Ozolas, Stoškus,Juozaitis, Radžvilas, Genzelis, Romualdas Grigas, – susivienitumėt. Tai yra GIVYBIŠKAI svarbu. Nuo čia, visa “vaina” prasideda – UŽ TĖVYNĘ.

 4. Antanas Kinčius:

  RYTE, lenkiškose mokyklose vaikai lietuviškom pavardėm, lietuviškose su lenkiškjom. Matriarchatas- kur mamytė pasiuntė, ten vaikas ir nuėjo.

 5. Faktai:

  p. Kinčiau,

  normalioje valstybėje visi mišrių šeimų vaikai lanko tos valstybės mokyklą ir integruojasi į jos kultūrą. Net Punske mišrių šeimų vaikai lanko lenkų klases, nekalbant apie Suvalkus ar kt.
  Visos valstybės integruoja MIŠRIAS ŠEIMAS į savo kultūrą sudarydamos tam atitinkamas sąlygas. Beje lenkai lietuvius vadina LENKAIS (suprask Lenkijos piliečiai ir po ilgo klausinėjimo prideda, kad lietuvių kilmės LENKAI). Tai daro į Seinus atvykęs Lomžos vyskupas ir kt.

 6. kukluxklan:

  pasibaisejau mazochistu kirkilu,… komunistinis belytis, bedvasis, be identiteto demagogas, akiplesa ir melagis, Taip niekinti savo tauta gali tik issigimelis ir jo vieta – kartuvese!
  Lenkus prie kryziaus abu ir padagti is karto be jokio teismo. Narkevic isgama tip top Vilniaus brigados smogikas, ir kalbos maniera, ir gestikuliacija, ir elgesys..vnz, kazka ponai reikia daryti…nebegaliu ziureti, kaip dergiama ir trypiama Lietuva…Reikia vienytis visoms patrijotinems jegoms, visosm ir i viena, skinu nepamirstant, nes ju indelis i nacionalistini atgimima yra milziniskas…

 7. Antanas Kinčius:

  Dėl faktų: Prezidentas Smetona buvo išleidęs įstatymą, pagal kurį mišrių šeimų vaikai privalomai ėjo į lietuviškas mokyklas, bet dabar pas mus demokratija…2. Kirkilas pasirodė esąs visiškas dundukas.

 8. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA: LIETUVOJE NĖRA LENKŲ TAUTINĖS MAŽUMOS,YRA LIETUVOS
  LENKŲ BENDRUOMENĖ IR LENKIJA.Teisiškai Lietuvoje
  negali būti įvardinta “lenkų tautinė mažuma”.Yra Lietuvos lenkų
  bendruomenė.. Lenkija yra lenkų valstybė,todėl Lietuvoje negali būti
  lenkų tautinės mažumos,kaip ir Lenkijoje negali būti lietuvių tautinės mažumos.Čia prasideda pusiau neraštingų politikų
  sukčiavimas,provokacijos.Tomaševskiai drąsiai manipuliuoja
  antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį.Lietuviai ,lyg medžiojami tetervinai,nereaguoja į
  pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos
  okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams
  smegenis.Būtina uždrausti tautinius partijų pavadinimus(lenkų rinkimų akcija,rusų aljansas).Buvę okupantai tyčiojasi iš tetervinais tapusių lietuvių.Arvydas
  Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: