Socialdemokratai ragina keisti sprendimus dėl lietuvių kalbos egzamino nelietuviškų mokyklų abiturientams (6)

„Švietimo įstatymo pataisos, kad jau artimiausiais metais Lietuvoje gyvenantys kitakalbiai kartu su lietuviais laikytų vienodą lietuvių kalbos egzaminą, yra sunkiai įgyvendinamos per tokį trumpą laiką, o Švietimo ir mokslo ministerija realiai dar nėra pasirengusi tokiam žingsniui“  – teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai Seime.

Pasak LSDP išplatinto pranešimo spaudai „tautinių bendrijų atstovai, kurių šeimose nekalbama lietuvių kalba, turi daug mažesnius lietuvių kalbos mokėjimo įgūdžius. Tą pažymi ir specialistai. Todėl suvienodinti lietuvių kalbos egzaminą jau 2013 metais yra nerealu. Teisingausia būtų tai padaryti, kai bus realizuota visa naujoji lietuvių kalbos ir kitų mokomųjų dalykų dėstymo lietuvių kalba programa, bet kuriuo atveju – ne anksčiau kaip po ketverių metų“.

Revoliucinių procesų žinovai ir šalininkai socealdemokratai šiuo atveju tegia, kad lietuvių kalbos mokyti negalima revoliuciniu keliu ir raginama švietimo ir mokslo ministeriją peržiūrėti priimtus sprendimus.

Jie siūlo pasiruošti jų įgyvendinimui ir lietuvių kalbos egzamino reikalavimus kitakalbiams suvienodinti tik nuo 2016-2018 metų. Jų manymu „tai sumažintų bereikalingą įtampą, kilusią dėl tokio gerai neapgalvoto sprendimo, ir pagerintų santykius su mūsų kaimynine šalimi“.

Kategorijos: Kalba, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

 1. Rytas:

  kodėl lietuviams sunkesnis egzaminas ir sunkesnis įstojimas. Lietuvių diskriminacija būtų ir toliau.

 2. Arvydas:

  O kas kaltas , kad jie jaučiasi ne Lietuvos piliečiai. Galėtų prisikelti jų A. Brazauskas ir atsiprašyti.Koks valstybingumas iš socialdemokratų,ir konservatorių, ar netyčia kūrė lenkų anklavą, Lietuvoje. Galėtų pasėdėti po pamokų ir išmokti, nenorės mokytis lietuvių kalbos, nebus ir brandos atestato.

 3. Gintaras Songaila:

  Nuo 2002m. buvo rengiamasi egzaminų suvienodinimui – apie tai gerai žino patys socialdemokratai, todėl nereikia teigti, kad nebuvo pasirengta. Bet koks laikinas atidėjimas bus amžinas – tai bus kapituliacija, parodanti Lenkijai, kad Lietuvos spaudimas geriausia politika. Ši taktika, jei nusileisime, bus naudojama ir visais kitais klausimais.

 4. Ipolitovas:

  Socialdemokratai klaidina visuomenę. Gal jie pamiršo, kada lietuvių kalba paskelbta valstybine? Gal jie neskaitė ir negirdėjo apie atitinkamą Konstitucijos straipsnį? Spekuliacija apie per trumpą laiką pasiruošti vienodam egzaminui yra nedoras būdas gauti vieną kitą lenkų balsą. Juk niekas nesiruošia skriausti nelietuviškų mokyklų abiturientų. Tiesiog jie gaus atitinkamą vertinimą ir tai leis iš esmės gerinti valstybinės kalbos mokymą. Deja, dabar lietuvių kalbos moko ir silpnai tam pasirengę asmenys, o kvalifikuotų lituanistų atsikratoma vien todėl, kad jie lietuviai.Niekas nedavė teisės socialdemokratams kiršinti tautas ir vaizduoti internacionalistus. Argi neaišku, kad jų pozicija iš esmės yra antilenkiška ir antihumaniška.

 5. besidomintis:

  Nesuprantamos bet kokios nuolaidos – toje pacioje valstybeje tokie patys reikalavimai. Jokios tautines diskriminacijos ir jokio vienu tautu iskelimo virs kitu tautu. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 14 straipsnyje aiskiai parasyta : ‘Lietuviu kalba – valstybine kalba’ ir kiekvienas pilietis, nepriklausomai nuo tautybes, tikejimo privalo laikytis Konstitucijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: