Ketvirtadienio Perkūnkalbė (4)

Miglė Nargėlaitė, www.alkas.lt

Du lazdos galai, kurį pasirinkti?

Lazda, sakoma, turi du galus. Jei žiūrite tik į vieną jos pusę, rizikuojate būti įtraukti į kieno nors propagandinę kampaniją. Štai kad ir Lietuvos atominės elektrinės problema. Vienoje pusėje yra žalieji, kurie pasibaisėję gamtos tarša, ir mes turėtume atkreipti dėmesį į jų argumentus, jei norime (o turėtume norėti) rodyti atitinkamą pagarbą gamtai. Kitame lazdos gale yra ekonomika ir visos Lietuvos gerovė. Ir šiame lazdos gale aiškiai išraižyta, kad turime kiek galima greičiau statytis atominę elektrinę, nes:

1. Jei nepaskubėsime, nerasime investuotojų – kam apsimokės statyti atominę elektrinę regione, kur jau yra dvi naujos atominės (Kaliningrade (Karaliaučiuje, jei norite) ir Baltarusijoje), manote, kokiems nors investuotojams atsipirks? Todėl reikia mažiau diskusijų, daugiau darbų.

2. Jei nepasistatysime atominės, mes niekada neužsitikrinsime energetinio nepriklausomumo nuo Rusijos, kuri stato atominę Kaliningrade ne todėl, kad jai labai jos reikėtų, bet tik tam, kad sutrukdytų tai padaryti Lietuvai. O tada galėsite mokėti brangiausiai Europoje ne tik už dujas, bet ir už elektrą.

3. Ir galiausiai, nepamirškite Sąjūdžio laikų, kai KP norėjo Sovietų Sąjungą „perdaryti“ į naują sąjungą, kurioje būtų prezidentinis valdymas (žr. Jono Meko filmą Lietuva ir SSRS žlugimas). Kažkas panašaus atsitiko Putinui atėjus į valdžią. Niekada negalima atsikvėpti, reikia nepamiršti, kokių interesų Rusija turi mūsų šalyje. Neužtikrinus energetinio nepriklausomumo nuo Rusijos, mes rizikuotume prarasti ekonominę nepriklausomybę.

Kaip jau minėjau, lazda turi du galus. Nežinia, ar juos įmanoma suderinti. Bet tai nuspręsti turite patys.

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: