Statistikos departamentas patikslino, kad Lietuvoje surašyta 3 milijonai 54 tūkstančiai gyventojų (3)

www.alkas.lt

Šiandien gegužės 16 d. Statistikos departamentas pranešė, kad per visuotinę gyventojų ir būstų surašymo apklausą išankstiniais duomenimis (2011 m. kovo 1 dienai) buvo surašyta 3 milijonai 54 tūkstančiai gyventojų (1407,9 tūkst. vyrų ir 1645,9 tūkst. moterų).

Tai sudaro apie 94 procentus pagal Gyventojų registro duomenis ir Statistikos departamento metodiką įvertinto Lietuvos gyventojų skaičiaus, kuris kovo 1 d. sudarė 3234,9 tūkst.

Išankstiniais surašymo duomenimis, Vilniuje buvo 539 tūkst., Kaune – 321,2 tūkst., Klaipėdoje – 161,3 tūkst., Šiauliuose – 113,1 tūkst., Panevėžyje – 103,5 tūkst. gyventojų.

Atkreipiame dėmesį, kad išankstiniai gyventojų surašymo rezultatai yra įvertinti remiantis operatyviais e. surašymo ir gyventojų apklausos duomenimis.

Iš viso surašyta 1 mln. 415 tūkst. būstų. Maždaug vieno procento būstų gyventojų nedalyvavo surašyme (atsisakė ar surašinėtojai išvis nebuvo įleisti).

Birželio mėn. prasidės surinktų surašymo duomenų apdorojimas. Surašymo duomenys bus skenuojami, koduojami, atliekama loginė kontrolė, vėliau – lyginami su valstybės registrų ir kitų administracinių šaltinių duomenimis. Galutinis gyventojų skaičius gali skirtis nuo išankstinių surašymo duomenų.

Išsamius gyventojų ir būstų surašymo duomenis Statistikos departamentas paskelbs iki 2013 m. birželio mėn.

Statistikos departamentas dėkoja visiems gyventojams, dalyvavusiems surašyme ir prisidėjusiems prie sėkmingo jo atlikimo.

Teritoriniai surašymo skyriai dirbs ir gegužės mėn., todėl Statistikos departamentas kviečia dar nedalyvavusius surašyme gyventojus atvykti į artimiausią surašymo skyrių ir pateikti savo duomenis. Surašymo skyrių adresai paskelbti Statistikos departamento interneto svetainėje, skyrelyje „Gyventojų ir būstų surašymas“.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: