Estijos mokslo centras – puikus pavyzdys Baltijos šalims (2)

www.alkas.lt

Tartu mieste atidaromas mokslo centras, kuris yra didžiausias Baltijos šalyse. Čia lankytojai gali susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis.

Statybos truko dvejus metus. 300 m² patalpoms su ekspozicija ir konferencijų salėmis, planetariumu, bei 4D  kino sale įrengti atsiėjo apie 20 mln. eurų. Dalis lėšų yra Europos Sąjungos skirta parama. Ir iš tiesų, vos tik patekus į vidų, stebina visai kitokia aplinka nei įprasta matyti muziejuose ar kitose pažintinėse vietose. Čia nėra daugybės įspėjimų apie tai, kad eksponatų rankomis liesti negalima. Atvirkščiai, čia viskas pritaikyta ne tik rega, bet ir kitais pojūčiais patirti.

Kitas gluminantis faktas yra tas, kad jūs čia bilietų, už susimokėtą įėjimą, negausite. Jūsų bilietas yra jūsų pirštų antspaudas. Tad kontrolinės durys praleidžia tik tuos, kurie susimokėdami nuskenavo savo pirštų antspaudus ir juos dar kartą atpažino kompiuterinė sistema.

Centre lankytojai gali išbandyti veidrodžių labirintą, Niutono obelį (energijos mašiną), nuotykių liftą į žemės gelmes, kuris nukelia į požeminius planetos sluoksnius, įrengtame sferiniame planetariume galima gėrėtis Visatos žavesiu, pasivažinėti dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Greitu metu bus galima pasinerti į nepakartojamų pojūčių 4 dimensijų kiną, kuris jau veikia mažesniame mokslo centre Taline.

Kyla apmaudas, kad Lietuvoje mes neturime panašaus centro, o tik stebime kaip milijonai litų yra išleidžiami „svarbesniems“ projektams ir statiniams. Tai būtų atgaiva Lietuvos mokytojams ir mokiniams, kuriems jau įgriso sausas mokslas ir apgailėtina laboratorinių prietaisų būklė.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: