Šokių šventėje „Rekečio suktinis“ pasirodys geriausi šokėjai (1)

www.alkas.lt

Pakruojiečiai su nekantrumu laukia balandžio 30-osios, kai Pakruojo Kultūros centre siaus respublikinė šokių šventė „Rekečio suktinis”. Tai jau ketvirtas šokių grupės „Reketys” iniciatyva kasmet organizuojamas renginys, skirtas Tarptautinei šokių dienai. Šį kartą šventėje bus paminėtos ir „Rekečio” 25 metų sukaktuvės.

Šokių grupės „Reketys” vadovė ir šventės siela Sigutė Malinauskienė sako, kad šiemet šventėje dalyvaus šokėjai iš Vilkaviškio, Prienų, Šiaulių, Panevėžio ir, žinoma, „Reketys”. Jis savo jubiliejui parengė naują programą, kurią pamatys visada į šiuos liaudiškų šokių renginius gausiai besirenkantys pakruojiečiai. „Jaučiamės esą tikri žiūrovų numylėtiniai, tiek daug sulaukiame jų dėmesio. Mes savo ruožtu stengiamės populiarinti mūsų mylimą liaudišką šokį, pradžiuginti juos meniškais ir nuotaikingais pasirodymais. Į šventę kviečiame tik pajėgiausius Lietuvos šokių kolektyvus”, – sako S. Malinauskienė.

Vadovės teigimu, rengiant šventę sunkiausia surasti rėmėjų, o be jų renginys tiesiog neįvyktų. Todėl labai svarbi „Saerimner” finansinė parama, o bendrovė žinoma kaip daugelio rajoninių kultūros renginių mecenatė.

Pakruojo Kultūros centro šokių grupė „Reketys” – Pasaulio lietuvių dainų ir šokių švenčių, daugelio respublikinių ir visų rajoninių renginių dalyvis, geriausių respublikos šokių grupių ir vadovų 2004 metų nominacijos „Aukso paukštė” nugalėtojas. Kiti apdovanojimai: 2004 m. konkursinis sambūris „Iš aplinkui” -diplomas; 2005m. Šiaulių apskrities tautinių šokių konkursas – III vieta; Pakruojo miesto šventės „Pakruojis-HAV sostinė” 2003 m., 2004 m., 2005 m. renginių nugalėtojai ir prizininkai; visų respublikinių Dainų ir šokių švenčių, Pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyviai (1984m., 1990m., 1998m., 2003m.).

Pasak „Rekečio” vadovės, vidutinio amžiaus liaudiškų šokių kolektyvų kategorijoje pasirodančioje grupėje šoka 10 porų. 25 savo gyvavimo metus skaičiuojančioje grupėje net 7 žmonės šoka jau daugiau nei 20 metų. Šokio mylėtojų grupėje – įvairių profesijų žmonės: medikai, policijos darbuotojai, mokytojai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: