Privatumo skandalas: „iPhone“ seka ir išsaugo vartotojų buvimo vietą (0)

www.delfi.lt

Dviejų programuotojų tyrimas atskleidė, kad naujausia „Apple“ gaminamų telefonų „iPhone“ bei planšetinių kompiuterių „iPad“ programinės įrangos versija slapta fiksuoja vartotojų buvimo vietą ir kaupia šiuos duomenis.

Pagal mobiliojo ryšio bazinių stočių informaciją nustatoma vartotojo buvimo vieta „Apple“ prietaisuose pradėta fiksuoti maždaug prieš metus, pasirodžius naujausiai „iOS“ operacinės sistemos versijai („iOS 4”), praneša „The New York Times“.

Šie duomenys yra saugomi specialiai neužšifruotoje byloje „iPhone“ bei „iPad“ atmintyje, tačiau, programuotojų teigimu, šiuos įrenginius prijungus prie kompiuterio, byla perkeliama į jį.

Šiuos faktus atskleidė programuotojai Alasdairas Alanas bei Pytas Vardenas, anksčiau pats dirbęs „Apple“, papildo cnet.com. Programuotojai buvo kreipęsi į „Apple“ šiuo klausimu, tačiau bendrovė kol kas į tai nereagavo.

Kol kas nėra tiksliai aišku, ar ir ką „Apple“ daro su šiais duomenimis. Minėtų programuotojų nuomone, „Apple“ vartotojų buvimo vietą registruoja ruošdamasi naujoms su buvimo vieta susijusioms paslaugoms būsimose savo operacinės sistemos versijose.

Kategorijos: Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: